Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běh do kopce

Běh do kopce

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Černá Hora

Celkem 2211,7 km
Minulý měsíc 57,4 km

klon.xx muž 09.05.2008 16:12:23

Zdravím všechny.Běhám asi tak 4–5× týdně celkem asi tak 35km, nejsem žádný profesionál a ani netrénuji na žádné běžecké závody, prostě si tak pro radost chodím zaběhat.Běhám trať do kopce kde je převýšení 350m na 3km, pak se vracím a chci se vás zeptat jestli to je pro tělo, klouby a svaly dobré…mam na mysli že když třeba běžím zpět tak asi docela dostavají zabrat kolena.Když nahoru, tak asi kotníky a lýtka.Jen jestli je to nějak nebezpečné.Žádné problémy nemám, ale aby se zanedlouho neobjevily.Na klouby jím proenzi…pomáhá to a chrání je to nebo je něco lepšího???Děkuji

avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 10.05.2008 08:29:51

obvykle se kopce doporučují pro zlepšení výkonnosti, nicméně dolů 3km a spadnout o 350m je až moc příkré, dělá se to tak, že se vybíhá prudký kopec (tohle je 12%, takže sakra moc, klidně stačí 200m na 3km) a vracet se „táhle“ jinudy, nejlíp po měkkém.

avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 10.05.2008 19:40:17

Já běhám taky hodně v kopcích a nemám s koleny atd. problém. Je lepší ale cestu z kopce trochu prodloužit (ať to není tak strmé). Časem se naučíš běhat dolů (někde jsme tu řešili i jakýsi správný styl: zkus dát hledat „běh s kopce“. Z běhu do kopce bych neměl obavy. Může být sice velmi namáhavý na plíce, srdce i svaly, ale vazy a klouby šetří.

Hore zdar

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Černá Hora

Celkem 2211,7 km
Minulý měsíc 57,4 km

klon.xx muž 11.05.2008 10:47:07

Moc děkuji za příspěvky…jj, máš pravdu je to velmi namáhavé, ale běhám v lese a baví mě o víc, než někde po rovině

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 11.05.2008 21:48:50

Taky bych se přiklonil k názoru, že běh do kopce pohybový aparát spíše šetří než ničí, určitě míň než běh po rovině po betonu. To co provádíš je docela typický trénink lyžařů běžců.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.