Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak natrénovat na půlmaraton

Jak natrénovat na půlmaraton

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 09.05.2008 14:11:16

Loni jsem po desetileté pauze, způsobené časově velmi náročnou profesí, začal znovu běhat. Z krátkých tříkilometrových tras které jsem běhal na podzim, jsem to v uplynulých dvou měsících vytáhl po pravidelném zimním tréninku na pravidelné trasy o délce 11 km které běhám tři až pětkrát týdně, podle možností. Během tréninku bez nějaké vyšší námahy pohybuji v rozmezí 49 – 55 min na deset kilometrů. Průběžně to prokládám i lehkým kondičním posilováním. Rád bych to do podzimu dotáhl na půlmaraton. Myslíte, že je to reálné, nebo jde spíš o zbytečné přetěžování organismu a mělo by zvyšování zátěže být spíš postupnější? Podotýkám, že netrpím žádnými zdravotními problémy, kondičně to zatím zvládám v pohodě a pro sichr doplňuji stravu aspoň kolagenem a zvýšeným přísunem vitamínů (přírodních i syntetických).

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Praha

Celkem 6128 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:56 (2009)
půlmaraton: 1:19:23 (2010)
maraton: 3:07:22 (2009)

milans muž 09.05.2008 14:36:14

[quote=schonfel­d]Loni jsem po desetileté pauze, způsobené časově velmi náročnou profesí, začal znovu běhat… Rád bych to do podzimu dotáhl na půlmaraton. Myslíte, že je to reálné, …[/quote] Ahoj, zkusenejsi kolegove Te jiste navedou i na konkretni treninkove plany (na webu je jich spousta). Byl (a vlastne stale jsem) na tom asi podobne, jen to tempo na tech treninkovych 10-kach volim podstatne pomalejsi. Z ruznych duvodu jsem od ledna do pul-pim celkem nabehal asi tak 80 km. Koncem brezna jsem si presto vybehl na pul-pim a bezel jsem pro mne prijemnym tempem 5:30 min/km kdy jsem si jeste porad uzival atmosfery a sem tak s nekym popovidal. Porad jsem cekal kdyze prijde nejaka ta krize, kupodivo zadna neprisla a tak v tempu jakem jsem zacal, tak jsem take dobehl (vysledny cas 1:56:09). Bez treninku se na pul-maraton jiste jit neda, ale pokud pravidelne behas 10 km nekolikrat tydne, tak si pul-maraton muzes zabehnout uz ted. Samozrejme zalezi na ambicich, mozna to hned nepujde pod 1:30 :-) ikdyz Tve treninkove 10tky jsou skoro jako priprava na cas k 1:30:00 – teda alespon z meho pohledu (ja beham 10 km v treninku tak 6:30 min/km).

Motto: Rozbehni se a vydrz az do cile !
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.