Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Měsíc do prvního 1/2 maratonu - poradíte?

Měsíc do prvního 1/2 maratonu - poradíte?

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

lidoop muž 26.04.2008 19:39:17

Ahoj, skoro přesně za měsíc (25.5.) mě čeká můj první běh na čas. V práci jsme se s kolegou hecli a přihlásili se na 1/2 maraton. Abych to zkrátil, trénovat jsem začal před čtrnácti dny, běhám 3× týdně, dnes 45 minut průměrně na cca 80% tepovky. Dobu běhu každý trénink zvyšuji. Měl bych pár dotazů: 1)Je tento způsob tréninku úplně špatný? 2)Mým cílem je jednak doběhnout před kolegou a taky bych to rád dal pod dvě hodiny. Mám šanci? Běhám skutečně teprve těch 14 dnů, předtím jsem chodil akorát na spin (poslední cca 4 měsíce dvakrát týdně). 3)Může můj výkon zlepšit upravená strava? Snažím se jíst relativně zdravě, k obědu většinou kuřecí s těstovinami nebo rýží, k obědu dva krajíčky se šunkou, nebo zeleninový salát. Měl bych to nějak změnit? Tučným a kalorickým „prasárnám“ se snažím vyhýbat :). 4)Známý mi radil dát si před během dvě kapsle spalovače. V zásadě jsem proti tomu, podle mě je to pěkný svinstvo. Co myslíte vy? A může to člověku vůbec nějak pomoct? Zlepší to jeho výkon?

Za jakékoliv tipy a rady vám budu zauzlován ;-).

avatar

Přerov

Celkem 39667 km
Minulý měsíc 226 km
10 km: 0:40:48 (2019)
půlmaraton: 1:31:12 (2019)
maraton: 3:26:35 (2019)

Juraman muž 26.04.2008 20:32:59

Zdarec, tak to je docela brzo. Obvykle se trénuje 9–12 týdnů. Mrkni zde www.maraton.cz/clanek.asp?…. To je tréninkový plán na 1/2 maraton. Pokud kolega neběhá tak můžeš mít šanci, ale spíš bych bez tréninku na takový závod nešel. Záleží na tom co je tvůj cíl, jen porazit kolegu, nebo zaběhnout nějaký slušný čas a závod si užít a ne se protrápit k cíli!

Motto: Sport je nejlepší lékař:))
avatar

lidoop muž 26.04.2008 20:44:13

[quote=Juraman]Zda­rec, tak to je docela brzo. Obvykle se trénuje 9–12 týdnů. Mrkni zde www.maraton.cz/clanek.asp?…. To je tréninkový plán na 1/2 maraton. Pokud kolega neběhá tak můžeš mít šanci, ale spíš bych bez tréninku na takový závod nešel. Záleží na tom co je tvůj cíl, jen porazit kolegu, nebo zaběhnout nějaký slušný čas a závod si užít a ne se protrápit k cíli![/quote] Já vím, měl jsem připravený tréninkový plán na deset týdnů, ale tři dny poté, co jsem začal trénovat, jsem si na squashi zvrtnul kotník a než jsem mohl začít pořádně běhat, byly tři týdny v čudu :-/. No a teď nevím, jestli má vůbec smysl se toho plánu držet, když jsem skoro půlku prostě vůbec neodtrénoval…Jinak mě to hodně chytlo, těším se na každý trénink a jak jsem už psal v prvním příspěvku, rád bych to odběhnul pod dvě hodiny.

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 26.04.2008 21:23:19

Já bych to tak tragicky neviděl. Myslím, že životospráva Ti nijak výrazně nepomůže, stejně tak jako různé nakopávače. Tak 14 dní před bych zkusil tréninkově dvacítku, nikam se nehonit, prostě si jí zaběhnou volným tempem a čas Ti napoví, co můžeš očekávat. Jednou týdně bych zařadil delší běh cca 15 km. Myslím, že je hlavně důležité aby si tělo zvyklo na dlouhodobou zátěž. Jestli to odběhneš pod dvě hodiny se nedá odhadnout, záleží na tom, jakou máš přirozenou kondici. S rychlostí myslím za měsíc nic moc neuděláš.

avatar

lidoop muž 26.04.2008 22:08:37

[quote=zaki]Já bych to tak tragicky neviděl. Myslím, že životospráva Ti nijak výrazně nepomůže, stejně tak jako různé nakopávače. Tak 14 dní před bych zkusil tréninkově dvacítku, nikam se nehonit, prostě si jí zaběhnou volným tempem a čas Ti napoví, co můžeš očekávat. Jednou týdně bych zařadil delší běh cca 15 km. Myslím, že je hlavně důležité aby si tělo zvyklo na dlouhodobou zátěž. Jestli to odběhneš pod dvě hodiny se nedá odhadnout, záleží na tom, jakou máš přirozenou kondici. S rychlostí myslím za měsíc nic moc neuděláš.[/quote] Díky. Ještě se chci zeptat na jednu věc. Chodím trénovat každý druhý den, ty dny kdy neběhám mám úplně odpočívat, nebo by třeba bylo lepší se jít na nějakou dobu jen tak v klidu proběhnout?

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 27.04.2008 05:09:45

To pomalý proběhnutí, tak akorát na zahřátí, by určitě bylo lepší. Na spalovače se vykašli, zejména během závodu! Jo a jez co Ti chutná, budeš potřebovat sílu.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 27.04.2008 12:06:43

Tak nejprve povzbuzeni-ja ubehla prvni 1/2M po cca 7 tydnech treninku (predtim take zkusenost s jinymi sporty-hlavne plavani, s behanim nulova). Vysledny cas 1:56:55. Takze myslim, ze to jde. Pokud jsi predtim chodil 2krat tydne na spinning, klidne bych ho dale treba 1 tydne zarazovala (kdyz zrovna nebehas), asi bych nesla pres 5 aktivit tydne, telo by si melo zvykat postupne. Zalezi take na veku. Zkus si jednou tech 20 km a nikam to nehon, 14 dni nebo mozna spis 3 tydny pred. Projdi si forum, az budes mit chvilku-o tom, na co se ptas, tu uz toho bylo napsano spousty. Drzim palce.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 27.04.2008 13:04:31

[quote=dees]…Zkus si jednou tech 20 km a nikam to nehon, .......[/quote] Přesně! Já než jsem přišel na to, že volný dlouhý běh je pro mě v přípravné fázi mnohem užitečnější než bezmyšlenková honba za vteřinami… To bylo nárazů do zdi:-))

Taky držím palce.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.