Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Cena treningoveho planu

Cena treningoveho planu

Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 06.04.2008 14:40:14

Ahoj zaujimalo by ma, aky je vas nazor na primeranu cenu za vypracovanie osobneho treningoveho planu. Doteraz som behal tak viac menej podla seba a kedze ma to bavi, aj mi to tak stacilo. Ale vzhladom k rodinnym povinnostiam mam casu na behanie coraz menej a tak som si hovoril ze ho skusim vyuzit co najefektivnejsie a skontaktoval som jedeneho trenera behej.com /ci behy.cz?/ :). Cena, ktoru si urcil sa mi zdala hodne vysoka – kedze ju nezverejnuje, nebudem ju tu zverejnovat ani ja. Ale bol som mierne povedane zaskoceny. Tak ma len zaujalo ci fakt nemam taky odhad len ja. Dik za nazory.

Pre potencialnych kritikov – viem ze cenu za svoje sluzby si urcuje kazdy sam, nestazujem sa, len ma zaujima vas nazor.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 06.04.2008 14:55:57

Záleží na prioritách, které si člověk dává, tím myslím jakého času chce v marathonu dosáhnout. Trénuje-li sám, může dělat chyby, tréninky jsou neproduktivní, takže když si spočítá ten čas, co tomu dá, tak jsou to vlastně taky ztracené peníze :). Tu cenu, kterou pokládáš za nadhodnocenou, já pokládám za naprosto přiměřenou. Ale ber to jako názor člověka, který je pracovně závislý jenom sám na sobě, takže otázku financí řeší trochu jiným způsobem než ten, co je někde u někoho zaměstnán.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 06.04.2008 15:36:02

ona se možná cena elasticky odvíjí od poptávky… pokud se nepletu, hodně lidí s plánem narazilo: zájemců priveľa, e-trenér nestíhal a tak logicky zvýšil cenu

ale střílím od boku – vím co je napsáno na stránkách, ale nevím jaká je teď taxa za co

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 06.04.2008 17:33:27

[quote=vlado]Ahoj zaujimalo by ma, aky je vas nazor na primeranu cenu za vypracovanie osobneho treningoveho planu. Doteraz som behal tak viac menej podla seba a kedze ma to bavi, aj mi to tak stacilo. Ale vzhladom k rodinnym povinnostiam mam casu na behanie coraz menej a tak som si hovoril ze ho skusim vyuzit co najefektivnejsie a skontaktoval som jedeneho trenera behej.com /ci behy.cz?/ :). Cena, ktoru si urcil sa mi zdala hodne vysoka – kedze ju nezverejnuje, nebudem ju tu zverejnovat ani ja. Ale bol som mierne povedane zaskoceny. Tak ma len zaujalo ci fakt nemam taky odhad len ja. Dik za nazory.

Pre potencialnych kritikov – viem ze cenu za svoje sluzby si urcuje kazdy sam, nestazujem sa, len ma zaujima vas nazor.[/quote] nepíšeš, zda jste se bavili o jednorázovém vypracování obecného plánu nebo osobní trénink šitý tobě na míru včetně vyšetření, účasti trenéra na trénincích atd. Diametrálně odlišné náklady pro trenéra a tím i cena.

avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 07.04.2008 14:55:26

Dik za odpovedi. Myslim ze moju otazku pochopil len Mirek – jemu sa cena zda primerana. (To ze cena sa odvija od poptavky samozrejme viem aj ked nie som ekonom, aj to ze cena sa lisi podla rozsahu poskytnutej sluzby…)

Skusim vysvetlit este raz – dostal som ponuku, cena sa mi zdala vysoka, sluzbu nevyuzijem. Nic viac sa nestalo, na nic sa nestazujem. Len ma zaujimalo ci som bol vo svojom odhade pomyleny sam, alebo nas je viac. Lebo vediet aka bude cena ani pana Korbela neobtazujem. :) Spytam sa inak, snad exaktnejsie – aka je pre vas primerana cena (t.j. kolko ste ochotny zaplatit) za hodinu prace trenera? (Pozn.: nie za hodniu treningu, ale za hodinu prace trenera, kedze trening je z drtivej casti virtualny, pocitam aj cas na tvorenie planu a emailove konzultacie). Priklad – je cena 1000 Kc/hod pre vas vela alebo malo? Etse raz dik za nazory.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.04.2008 15:37:57

Na nase pomery je 1000Kc/hod vela za pracu trenera, ak nemusi byt fyzicky pritomny na treningu (co si vyzaduje cestovanie, mrznutie, postavanie…). Poznam mnozstvo trenerov, ktori to urobia aj zadarmo, alebo za symbolicky poplatok. Su to skuseni a odborne vzdelani treneri. Symbolicky poplatok povazujem do 150 korun na hodinu. Nemoze na tom nic trhnut, maximalne sa mu tak vratia vynalozene naklady a nieco za strateny cas. Ten, kto chce mat z trenovania zivobytie, ten si musi uctovat aspon tych 1000 korun/hodinu. Zalezi na tom, s cim sa stotoznujes. Ja viac verim trenerom, ktori to robia pre lasku k sportu a z altruizmu, ako tym, co si za to nechaju platit. Ti prvi byvaju naladovejsi a viac sa premietaju do vykonnosti zverenca, kdezto tym druhym bude viac zalezat na referenciach, aby si nahnali novych klientov… Ja beriem radsej tych prvych, ktori sice obcas su rozladeni, ked podas zly vykon, obcas na Teba nakricia, ked neposluchas, ale prezivaju to s Tebou a na peniaze nemyslia vobec.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.04.2008 16:09:59

řekl bych, že vykazovat práci po hodinách při spolupráci na dálku je velice problematická věc. Počítám, že každý trenér (placený) má skupinu svěřenců, řadu předpřipravených motivů a tréninků, čímž je možnost odhadu, kolik času věnoval konkrétnímu člověku, velice komplikovaná. Nedokážu si představit, že bych za něco takového platil člověku, kterého bych osobně dobře neznal a nedůvěřoval mu. Pokud by to ovšem byla hodina čistého času, kterou by mi věnoval včetně využití nějakých solidních pomůcek (analyzátory výkonu či co já vím), není tisícovka za hodinu nijak přemrštěná cena. Líbí se mi třeba paušály na cyklotrenink.com http://www.cyklotrenink.com/index.php?… Vybereš si, co chceš a podle toho platíš. Nejlevnější měsíc za 400 kila, nejdražší za 2800,–.

avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 08.04.2008 15:45:57

Osobně bych zašel na atletický stadion nebo do oddílu, pokud máš možnost. Dobrý trenér ti rád poradí a nebude z tebe tahat tisíce korun za plány, které stejně jsou z více jak poloviny shodné pro xy lidí, protože ne každého může poznat osobně a hlídat si ho. Takové „trenéry“ přímo odsuzuju! Cenným příkladem je PIM a podobné aktivity, které jsou orientovány pouze na zisk. Trénuju děti zadarmo, učím na ZŠ v průměru za 147 Kč/hodinu. Státnice mám z tělesné výchovy a biologie, diplomová práce na téma Teoretický rozbor faktorů ovlivňujících výkonnost vytrvalostního běžce a trenérskou třídu v atletice zatím trojku… Svých znalostí rozhodně nezneužívám a tisíce na hodinu neberu. To si berou jen ti, co se nedokáží uživit normálně. Proto tolik potřebují, aby přežili. Vlado, je to přemrštěné a hoď na takové lidi bobek!

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 09.04.2008 10:10:24

Tak jak Vlado položil otázku: „zaujimalo by ma, aky je vas nazor na primeranu cenu za vypracovanie osobneho treningoveho planu“

se nedalo odpovědět jinak obecnými úvahami.

Druhá čast nebo spíš konstatování : "Cena, ktoru si urcil sa mi zdala hodne vysoka – kedze ju nezverejnuje, nebudem ju tu zverejnovat ani ja. Ale bol som mierne povedane zaskoceny. Tak ma len zaujalo ci fakt nemam taky odhad len ja. Dik za nazory.

je sdělení vlastních pocitů a současně pobídka ke zveřejnění a/ pocitů jiných běžců (nulová vypovídací hodnota)

b/konkretních částek (což vzhledem k vlastní neochotě přijít s vlastními čísly mírně zapáchá)

Abych jen nekritizoval : běh je pro mě aktivita relaxační a plněním plánů trenéra (byť sebelepšího) bych se (částečně a za úplatu :) ) ochuzoval o pro mě důležité prvky zkoušení a objevování.

avatar

JiJe muž 09.04.2008 12:59:38

K vypracování osobního tréninkového plánu nestačí jen virtuálně řídit a vést. Je třeba navázat vztah a to nejde dělat na dálku. Takže i trenér si nakonec vybere „svěřence“, a pak záleží na vzájemné dohodě. Já „beru“ 20% z finančních výher :-). U hobíků je to spíše o kamarádství a nákladech spojených s tréninkem , či závody. Myslím, že obecných návodů jak trénovat je dostatek. Spíše je hlad po trenérských osobnostech. Tou osobností se ovšem může stát často i často píšící laik – viz diskuze na těchto stránkách.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 09.04.2008 14:21:53

[quote=milan]běh je pro mě aktivita relaxační a plněním plánů trenéra (byť sebelepšího) bych se (částečně a za úplatu :) ) ochuzoval o pro mě důležité prvky zkoušení a objevování.[/quote] Přesně. To můžu podepsat nejméně třikrát.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 09.04.2008 14:49:07

[quote=JiJe]K vy­pracování osobního tréninkového plánu nestačí jen virtuálně řídit a vést. Je třeba navázat vztah a to nejde dělat na dálku. Takže i trenér si nakonec vybere „svěřence“, a pak záleží na vzájemné dohodě. Já „beru“ 20% z finančních výher :-). U hobíků je to spíše o kamarádství a nákladech spojených s tréninkem , či závody. Myslím, že obecných návodů jak trénovat je dostatek. Spíše je hlad po trenérských osobnostech. Tou osobností se ovšem může stát často i často píšící laik – viz diskuze na těchto stránkách.[/quote] JO. upřímně řečeno – udělat plán na základě vlastních časových možností, běžeckých preferencí a všeobecně dostupných tréninkových plánů není zas tak těžké. fakt ne. problém většiny hobíků je ve spoustě jiných věcí: technika, věci „před“ a věci „po“, zacházení se zraněním et cetera et cetera. kdo prošel atletickým oddílem má některé věci v krvi, kdo se začal učit ve třiceti sám je možná už nikdy nepochytí.

avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 09.04.2008 15:45:31

[quote=milan]a/ pocitů jiných běžců (nulová vypovídací hodnota) b/konkretních částek (což vzhledem k vlastní neochotě přijít s vlastními čísly mírně zapáchá) Abych jen nekritizoval : běh je pro mě aktivita relaxační a plněním plánů trenéra (byť sebelepšího) bych se (částečně a za úplatu :) ) ochuzoval o pro mě důležité prvky zkoušení a objevování.[/quote] [b]ad a/[/b]Nemyslim ze pocity inych bezcov by mali nulovu informacnu hodnotu – ved nazor na primeranost ceny je vzdy subjektivny, resp. individualny. Jedna vec je totiz cena trhova (t.j. BMW pod niekolko stotisic korun proste nezozenies ), druha vec je cena pre mna primerana (tolko za auto nechcem dat). Ale mas pravdu, asi som otazku formuloval dost obecne, ved som to aj neskor upresnil. [b]ad b/[/b]vychadzal som z toho, ze vela ludi z fora sa okolo behej.com pohybuje dlho a nejake predstavy o cenach trenerov ma (co s mi u Mirka K. aj potvrdilo). Inak moja neochota zverejnit cenu vychadzala iba z toho, ze behej.com ju na strankach nezverejnuje, coz respektujem. Dostal som ponuku v sukromnej emailovej korespondencii, a ako taku som ju radsej nezverejnoval. Mrzelo by ma, ak by to vyznelo tak, ze som niekoho ziadal o zverejnenie informacie, ktoru ja reciproccne zverejnit nechcem. Ja nemam problem zverejnit cenu, ktoru nie som ochotny zaplatit :), ale nemam k tomu suhlas druhej strany.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.04.2008 16:06:57

Ja osobne si myslim, ze trener, ak ma byt financne oceneny, tak mi mal brat % z vyhier a zo startovneho zaplateneho pretekarovi. U tych, co to robia na omnoho nizsej urovni by som si ako trener neuctoval nic, maximalne tak cestovne a za benzin. To chceli odo mna volakedy moji treneri a to si zoberiem aj ja, ked niekoho trenujem. Robim to ako sluzbu spolocnosti a vraciam sportu, co mi dal. Vseobecne som na tom vzdy stratovy a nevadi mi to. U trenovanie ide vzdy o vztah trener- zverenec a cisto cez net to nemoze fungovat. Aspon raz , dva krat tyzdenne musi trener zverenca vidiet a poriadne si ho aj vypocut. 1–1, nie spolu s desiatimi dalsimi, co mu skacu do reci. Neodsudzujem vsak nikoho, kto si za to necha platit. Ja by som si vsak nenechal.

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 09.04.2008 16:26:40

Souhlasím s Matom.

  1. Trenér by měl svého svěřence vidět, obzvláště při těžších trénincích.
  2. Nechat si platit za to, že někomu napíšu plán, že v Po má jít 15km a v Út 3×5km na 160 tepech a podobně mi přijde až ubohý.
  3. Trenér by měl mít se svěřencem osobní vztah…znát svého svěřence a jeho možnosti.
  4. Kdo umí alespoň trochu číst, dokáže si plán sestavit sám jednoduše podle knížek o běhání a jak zde bylo řečeno, možná zaimprovizuje tak, že ho to bude bavit ještě více, než kdyby mu někdo „virtuální“ napsal plán.

Toť můj názor…

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Celkem 65988 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 09.04.2008 18:58:48

To Dooma: ad D) podle me nemas pravdu. Jaky trenink bys mi jako zacatecnikovi treba v golfu napsal? Kolik hodin tydne na greenu patovat, kolik odpalu je hodne a kolik malo? Nebo treba v kosikove, jak dlouho mam trenovat strelbu … Divas se na to s pohledu nekoho, kdo v tom sportu roky je, ale co treba nekdo, kdo o tom neví vůbec nic. Treba tady na foru se dozvi nekdy opravdu „zajimave“ veci. Osobne muzu rict, ze vetsina sverencu, ktere jsem pozna,l tak ve svem dosavadnim treninku delala elementarni chyby (nejcasteji behali zbytecne rychle)

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 09.04.2008 19:42:01

[quote=ironman]O­sobne muzu rict, ze vetsina sverencu, ktere jsem pozna,l tak ve svem dosavadnim treninku delala elementarni chyby (nejcasteji behali zbytecne rychle)[/quote] To jsi možná (nechtěně :) ) hodil hřebíček na hlavičku.

Chceme vše hned, jsme netrpěliví a přeceňujeme se. Číst sice umíme, textu rozumíme, procenta jsme se taky naučili, i DVD o běhu vzhlédneme. Ale když máme vyběhnout na 70%TF (podle knížky), je vše jinak: jsem pomalý, toto není běh, mám přece navíc…
Motám se jako veverka v kruhu a po určité době, (když v lepším případě stále mám chuť běhat) přiznám chybu a najdu si trenéra…
V mnoha případech funguje trenér ne jako zdroj informací, ale hlavně jako autorita (vzor,guru…) atd.

A ono to začíná kupodivu fungovat…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.04.2008 20:08:30

Milan, Ironman- to vsak iba v pripade, ze natrafite na trenera, ktory sa pravom oznacuje trener. Poznam spustu tzv. „trenerov“, ktorym by som si nenechal poradit, ani ako mam vybehnut do obchodu pre rohliky, nie to sa este nechat trenovat. Vela z nich ma aj diplomy a trenerske licencie 1. triedy (nielen v behani). O sporte vedia prd a aj to malo, co sa v skole naucili (a nikdy o zrnko viac) uz davno zabudli. Poznam aj trenerov, ktory nikdy FTVS nestudovali, dokonca ani VS, nemaju licencie a su skveli treneri, co naozaj vedia, o com tocia. Maju prirodzenu autoritu a vedia ako na zverenca. Najma vsak trenovanie beru, ako svoje poslanie. Ako chces poznat atributy dobreho coacha cez net? Dost tazko…

avatar

Celkem 260 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:47:00 (2004)

juraj muž 09.04.2008 20:42:43

Normálně nepříspívam do diskuze ,ale podělím se o své pocity. Já jsem za trénéra platil 200 –300 kč za hodinu. Za tréningove plány ochoten platit nejsem, protože mi to nestačí ,aby mě to dokopalo k trénnigu. Pro mě je služba už jen to , že dotyčný tréner -kamarád mě vykope alespoň 2 –3 krát na tréning. Je to pro mě vždy velký přínos a cítil bych se blbě nic za to nedát, protože ten čas strávený se mnou ho taky něco stojí. Za vodiče na půlmaratonu jsem zaplatil 1000 kč a vůbec toho nelituji, byl to pro mě krásny sportovní zážitek a myslím , že bez vodiče bych nepodal takový výkon se kterým jsem byl spokojen. Vodič se se mnou skutečně nadřel a opět bych se cítil blbě ho za to neodměnit, i když on sám ty peníze nevyžadoval a pomalu jsem mu to musel vnutit.

Souhlasím ,že peníze nejsou všechno a člověk si za peníze určité věci koupit nemůže. Nemyslím si taky ale, že je něco špatného na tom pokud se někdo odváží chtít peníze za tréning nebo tréningový plán, protože i začínajíci trénér může začátečníky nabudit a motivovat a to je taky hodnotná služba .

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 09.04.2008 21:44:26

Co se týče motivace pro začínající běžce, je toto možný jedno velké plus toho, proč tu částku zaplatit… Přeci jenom, když už za něco zaplatím 500 korun (nebo já vážně netuším kolik si účtují za co), tak se budu sakra snažit to nějak zužitkovat… Někdo není schopen se jinak k běhání dokopat (což je podle mě smutné..nebo přinejmenším k zamyšlení). Nevím, jak přesně probíhá kontakt zde mezi trenérem a svěřencem, zda-li se vůbec vidí…já bych si ale podle pouhého slovního popisu nějakého člověka (co dělá, kolik váží, jak je vysoký, co jí, zda někdy běhal atd.) netroufl napsat plán tak, abych měl alespoň elementární pocit, že to je to pravé pro daného člověka…trenér by měl svěřence nějakou dobu poznávat a pozorovat ho, jak reaguje na jaký trénink… Stejně tak si myslím, že není pro běžce, který má nějaké větší ambice, než třeba „jen“ zhubnout, či se „jen“ dokopat k běhání, vhodné psát podrobný plán měsíc dopředu. Vím, že se různě píše o tom, jak musí být vše dopředu naplánováno a takové věci. Jasně člověk má nějaký cíl…ale cesta je nevyzpytatelná, proto existuje trenér, který by podle aktuálního tréninku měl upravovat to, co se bude dělat dále. Měla by být nějaká kostra (třeba týden, dva dopředu) a na tuhle kostru postupně určitými pravidly navazujeme…! To je ale to, co mi zde nejvíce chybí…to, že trenér je od toho, aby V PRŮBĚHU TRÉNINKU podle aktuálních možností a skutečností měnil objem či kvalitu tréninku. Což je právě to, co nezkušení (a také i zkušení někdy) nedokáží odhadnout a posoudit.

To Ironman: co se týče toho odpalování je to něco jiného, jelikož jde hlavně o TECHNIKU odpalu, kdo nebude umět techniku odpalu, může odpalovat celý den a stejně to bude na …! Pokud by třeba tito trenéři radili běžcům s technikou neřeknu ani slovo…protože běžec se nevidí. Přijde mi ale, že u nás je trend: „Než začnu běhat, musím vědět všechno o tom, zda zrovna daný pohyb je správný a zda působí naprosto správně v daném okamžiku.“ Například mi psal kluk, že by rád začal běhat, a ptal se mě, jaké boty a terén bych mu doporučil v závislosti na pronaci či supinaci. A jestli jím nějaké podpůrné prostředky. Proboha…vždyť běh není stavba jaderné elektrárny…tak proč začínající běžci řeší věci, které se „běžněji“ řeší až u značně výkonnostních běžců? Abych to navázal na daný problém…myslím si, že daní běžci (kteří chtějí ten tr.plán), mají přílišný strach z toho, aby něco nedělali blbě…myslím, že aby člověk zaběhl maraton za 3:30 a hůř (nechci se nikoho dotknout) stačí JAKKOLI běhat (případně i se jinak pohybovat). Nemusí mít přesně nalajnováno, že dnes je na programu 13km a zítra 2×6km.

Navíc chci ještě zmínit, že: jak třeba tito trenéři radí svým svěřenců s posilováním (pokud to vůbec napíší do svého plánu), myslím, že odběhat něco zvládne každý, ale správně posilovat je dle mého daleko větší kumšt.

Nechci, aby to vypadalo, že bych chtěl, aby se okamžitě tohle psaní tréninkových plánu rušilo:-)…což je blbost, jelikož respektuji nabídku a poptávku. Chci zde jen zmínit, že já bych za to nedal ani korunu. Na druhou stranu si vážím těchto lidí proto, kolik lidí k běhu dostali.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 09.04.2008 21:51:36

vlado: No, pro mne by byla primerena cena za hodinu virtualniho treninku presne 0,– – takova by byla pro mne nejspis taky pridana hodnota. Pokud trener sveho sverence nevidi, tak to na 90% fungovat nebude (cest vyjimkam).

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 10.04.2008 11:07:56

Taky se podelim o zkusenosti.. Vim ze se pohybuju uplne v jinych dimezich nez se pohybuji tuta a Mato, ale moje osobni zkusenost s treninkem delanym na miru jen po mailu je vic nez dobra :) Je tomu uz 36 tydnu, kdy jsem diky tomuhle foru kontaktoval jednoho cloveka ;) se kterym jsem se dohodl na spolupraci. Nabidl jsem mu i placeni., i kdyz uz si nepamatuju kolik bych byl ochotny mesicne davat, az si vzpomenu zedituju.. On to odmitl, s tim ze na me bude experimentovat s dlouhodobejsi vyhlidkou :) Nevideli jsme se prvnich 7 tydnu, kdy mi psal jen tydenni plany v reakci na moje zasilane souhrny – klasika.. Za tech 7 tydnu, ze me, netalentovanyho lenocha, ktery mel jen neco ten rok nabehano, „udelal“ kluka co dal svuj prvni 1/2ironman hned pod 5 hodin, coz je myslim pro trenera slusny uspech, pro me byl obrovsky, zvlast kdyz pulmaraton na konci jsem zvladnul ve svem tretim nejrychlejsim case, cca 4 min za osobakem :) I kdyz od te doby spolu obcas o vikendech trenujeme, tak nejdulezitejsim faktorem, byla pro me motivace „jet podle planu“ kdyz sem vedel ze si s tim nekdo dal praci..

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.04.2008 12:19:44

Jedna vec je niekomu poradit a pripadne ho usmernit cez net, druha vec je nieco nalinajkovat a potom podla toho ist. Niekomu to vyjst moze, inemu to zacne haprovat po prvom tyzdni. Ako som uz pisal- ja by som dal 0,– korun a rovnaku cenu by som si aj vypytal. Ak by som mal niekomu robit sparringa a trenera zaroven(ako robim teraz) a nevyhovovalo to mojim planom (co nie je moj pripad), tak by som si za tuto namahu nechal zaplatit. To sa vsak uz neda nazvat klasickym trenovanim niekoho, ked mu na kazdom treningu robis tahaca a nosica vody.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 10.04.2008 12:30:19

2 zombice: s tím netalentovaným bych byl na Tvém sakra opatrný;-). Mám stejného trenéra jako zombice a i když nejspíš nejsem tak disciplinovaný jako on, ani jsem se s trenérem zatím osobně nepotkal, trénink na dálku mi hodně pomohl a pomáhá pořád. Díky za nezištné lidi jako je ironman, Maťo a jistě mnozí další, kteří se neváhají podělit o zkušenosti a nedělají z toho obchod. I pro ten je ovšem v oboru místo a nemyslím, že musí být apriori považován za špatný už z principu.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 10.04.2008 13:17:10

Za vypracovanie osobneho treningoveho planu som ochotný zaplatiť 0, slovom nula korun, pretože by to bola iba zmes údajov. Ina vec by bola, ak by ma niekto dlhodobo parkrát týždenne viedol a videl na treningu, osobne so mnou hovoril, opravoval chyby i nedostatky a nebodaj so mnou absolvoval časť či celý trening . Za to by som bol ochotný platiť.

avatar

Nymburk

10 km: 0:34:12 (1996)
půlmaraton: 1:16:58 (2003)
maraton: 2:58:07 (2006)

mhrunner muž 10.04.2008 17:29:15

Za treninkovy plan napsany pres net na dalku bych nedal ani korunu, ale za plan od trenera, ktery me nejdriv osobne pozna, zanalyzuje jak na tom vlastne jsem, bude se mi venovat nejen na dalku a hlavne bude mezi nama pravidelna komunikace nejen o odbehanych KM a casech, ale i o pocitech a ostatnich problemech ktere ovlivnuji treninkovy vykon, tak za to bych urcite rad zaplatil.

avatar

Liberec

Albert muž 30.04.2008 19:58:04

Koukal jsem dneska do statistik na odkazující stránky, a našel jsem mezi nimi tuhle diskusi. Chvilku sem váhal, jestli mám něco psát, ale nakonec jsem si řekl, že zkusím osvětlit proč jsou lidé kteří za virtuální trénink plati a možná i za co platí. Pro úplnost dodám, že jde o server cyklotrenink.com (což snadno zjistíte protože v téhle diskusi moc jiných odkazů není). Nechci tu dělat reklamu, ani někomu vnucovat názor, že tohle je jediná cesta, ale třeba bude někoho zajímat pohled člověka kterému „za to platí“.

Takže jak začít – cena za měsiční vedení se moc neliší od startovného na cyklomaratonech. V tom bude asi zásadní rozdíl proti běhu (i když startovné třeba na PIM si moc nezadá). Jsou lidé, kteří v klidu jedou za měsíc takové maratony dva tři (asi zase dost rozdíl proti běhu) a tak jen startovné je stojí i tisíce. Pak také už i u nás existuje poměrně velká skupina lidí, pro které není cena v řádu stokorun za měsíc nijak vysoká, napřiklad proto, že cena jejich cyklistického vybavení přesahuje cenu slušného ojetého vozu střední třídy. Obvykle jsou zvyklý si za služby platit (platí daňového poradce, platí advokáta, platí trenéra..) Ale aby to zase nevypadalo jako server pro bohaté.

Jde hlavně o to, že ne každý má náladu (a čas) číst po večerech odborné knížky, články na internetu a vůbec celkově se vzdělávat v oblasti tréninku. A i ten kdo jí třeba má, si z toho studia mnohdy odnese víc pochybností než jistoty. Ono trenérských škol a stylů je hodně. Čímž se dostávám k prvnímu bodu – někdo už to tu nakousl. Je daleko snadnější věřit plánu který připravil někdo jiný, než se trápit pochybnostmi, zda to co sem si vymyslel je správně. Dostanu plán, navíc šitý na míru a mám čemu věřit. Milan psal o autoritě, tak to je to co myslím. Ironman to popsal naprosto přesně – spousta lidí dělá naprosto elementární chyby.

Pak se mi pár klientů přiznalo, že je motivuje i to, že za trénink zaplatili. Někdo tu psal, že trénuje podle plánů od kamaráda a že ho motivuje ten plán plnit, když s tím měl někdo takovou práci. To je přesně ono. Akorát že tady je ta motivace o tom, že když už jsem za to zaplatil tak jdu trénovat.

Další věc je taková lehce filozofická – řada lidí má tendenci hledat svatý grál. Nebo chcete-li zkratku. Tzn. začnu trénovat a chci být co nejrychleji nejlepší. Někdo tu psal o lidech, kteří ještě v součtu neuběhli ani 1000km ale řeší jaké boty sou pro jejich supinaci/pronaci nejlepší pokud běží po asfaltu o zrnitosti 45mm. To je přesně ono. Snaha všemi dostupnými prostředky maximalizovat svou tréninkovou snahu a její výsledný efekt. Pro někoho tak může být takovou zkratkou i zaplatit si trenéra. A najdou se pak i lidé, kteří se diví, že po třech měsících ještě nevyhrávají závody, když si platí profi trenéra. Ale není jich moc :)

No a na závěr – řada z vás si tu pochvaluje kamarády co je trénují, nebo radí zajít někam na stadion apod. Pro člověka který je spíš samotář, kamarády trenéry nemá a cizích lidí se spíš bojí, je alternativa placeného profesionála nejsnadnější cestou. Nemusí se totiž bát toho, že přijde na stadion a tam se mu vysmějou do očí že hrochy běhat neučí. Konec konců, na tomhle principu je založené i jedno velmi staré řemeslo (ne pekař to není…)

Souhlasím s tím, že platit jen za plán je blbost. Plánem to začíná, nad ním a provedeným tréninkem se pak vede diskuse. Sou lidé, kteří mi píšou i několikrát za den, jsou lidé kterých se musím sám čas od času zeptat jak jim trénink jde, abych z nich vůbec dostal nějakou zpětnou vazbu.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 30.04.2008 20:52:15

Dobře napsáno i vysvětleno. Sice podobné služby nevyužívám, ale uznávám, že pro někoho můžou být nejen inspirující ale hlavně motivační. To o těch samotářích je úplně přesné.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 65988 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 30.04.2008 21:03:35

to Albert: zajimave jsi to popsal, diky, bylo to poucne. Jedno bych rad vypichl, trenovani na dalku, neznamena jen napsani planu. Je to temer kazdodenni komunikace a reakce trenera na pocity a situace, ktere nastaly a plan s nimi nepocita. O tom to je, alespon ja to tak vidim.

Motto: Never give up!!!
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 30.04.2008 22:07:42

Pokusím se trošku rozčeřit vaší klidnou vodu: osobní trénink pro mne nikdy neznamenal výsledek v konkrétním závodě. Tento trénink (a jsme svému trenéru nesmírně vděčný) mi pomohl pochopit spoustu osobních aspektů běhání. A tak teď, bez jakýchkoliv ambicí na závod, si jdu vyběhnout čistě proto, že moc rád poslouchám v iPodu „Outsider waltz“ a všechny osobní/pracovní problémy jsou tady proto, abych je vyřešil. Hodně z Vás by bylo asi hodně překvapeno kdo je teď Running Toro. Ale to je na nový seriál :) Co když tento trénink způsobí, že cukrovka/infarkt/ … přijde o hodně let později a nebo dosáhnete stabilizaci své osobnosti… umíte to docenit?

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.