Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Jaky kocarek na behani?

Jaky kocarek na behani?

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

alkadabraska žena 03.11.2016 13:23:28

Poradite mi prosim nejaky kvalitni kocarek na behani? Zatim mam v merku tento – http://www.detske-kocarky.cz/…12-2016.html a tento – http://www.detske-kocarky.cz/…ednim-kolem/ Diky moc

avatar

Celkem 630 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:28:04 (2013)
maraton: 3:14:22 (2012)

tatakona muž 03.11.2016 14:30:49

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Chariot CX1, na běhání (ale i jako vozík za kolo) naprosto super. V podstatě nám velice brzo nahradil i normální kočárek. Nevýhoda – vyšší cena, větší rozměr. Výhoda – super jede a drží směr, velká nosnost, dá se snadno složit, použití na další sporty (kolo, běžky, nebo jako náklaďák na delší výlety). Více o kočárcích na běh zde: http://www.bezvabeh.cz/…kych-kocarku

Motto: I just felt like runnin'
avatar

Celkem 4954,1 km
Minulý měsíc 0 km

Ontheedge muž 03.11.2016 14:41:49

Když se nám narodil kluk, tak sem doma o super kočárek hodně orodoval. Nicméně na to nedošlo a s naprosto obyčejným polským kočárkem z druhé ruky sem s klukem naběhal více jak 1000km. Od 2–3 let sem byl doma na rodičáku a obden jsme manželce běhali 11km do práce naproti. A taky to šlo. Výhoda – když sem odhodil ten těžkej kočár a 12kg kluka, tak sem si udělal osobák osobák na půlku :)

Motto: Běhání bez předsudků...
avatar

rejca muž 03.11.2016 14:42:16

>> tatakona, 03. 11. 2016 14:30:49

Velice stabilní trojkolka? No nevím… Já bych s kočárkem neběhal, rychle chodím, stačí… Kopcovitý terén… Běhat můžu, když hlídá dítko druhý rodič.

Nelajznul bych si to, leda dát dítěti helmu. Možná na rovinatém terénu s velmi hladkým asfaltem a bez aut.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 03.11.2016 19:08:39

>> rejca, 03. 11. 2016 14:42:16

Taky si říkám, zda z toho nemá dítě vyklepanou hlavu. :-?

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 03.11.2016 19:11:34

Počkej si až bude sníh. Já běhala po lesních zasněžených pěšinkách s holkou na sánkách. Bylo to fajn, ale dřina. : )

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

rejca muž 04.11.2016 09:11:35

>> gilwen77, 03. 11. 2016 19:08:39

Říká se tomu evoluce, rodiče mají vyklepanou hlavu, tak pak i děti… :-)

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

10 km: 0:34:16 (2015)
půlmaraton: 1:16:22 (2016)
maraton: 2:53:27 (2015)

muf_1 muž 04.11.2016 13:56:55

Dva roky zpět, jsem taky dlouho vybíral kočárek s kterým půjde i obstojně běhat. Nechtěl jsem kupovat normální + chariot a samotný chariot není na jiné než sportovní použití zrovna ideální.

Nakonec padla volba na Peg Perego GT3 a rozhodně volby nelituju. Loňskou sezonu jsem s ním absolvoval 90% tréninků. Bez něj jsem běhal jen závody a výjimečně nějaký klus. Je teda potřeba si předem ujasnit, že je to pouze na běhání po asfaltu. Běhat někde po polňačkách, to by člověk asi vyklepal z mimča duši. A to je tenhle kočárek skvěle odpruženej.

Pokud budeš vybírat kočárek zaměř se na možnost aretace předního kolečka. Když jedeš po nekvalitním asfaltu ve vyšší rychlosti (z kopce nebo při rychlých úsecích) tak se někdy kolečko rozvibruje a má tendenci se klepat, čemuž aretace zamezí. Nicméně já 80% času běhal a běhám s odaretovaným kolečkem. Zamykám ho jen na hodně špatném asfaltu.

Určitě bych koukal, jestli je kočárek vybaven ruční brzdou, někdy z kopce se to může hodit (obvzlášť v zimě na sněhu – i při chůzi). Je lepší když jsou bržděná zadní kolečka, jednak kvůli stabilitě a druhak dvě kolečka brzdí lépe než jedno, teda pokud se bavíme o tříkolkách ;-) Např. Jane Slalom, má bržděné kolečko přední. Kotoučová brzda u něho vypadá skvěle, ale účinek to má výrazně horší.

Pak je dobré aby kočárek měl co největší kola, lépe se vyrovná s nerovnostmi. Určitě to chce nafukovací kolečka – lépe tlumí. Taky se určitě mrkni jaká to má ložiska. Pokud je to uložený v plastu, tak od toho ruce pryč. GT3 má stejná ložiska jako na MTB.

Proč dále jsem vybral GT3 – robusní kočárek, který skvěle drží stopu. Např. zmíněný jane slalom je oproti tomu dost malej, mnohem hůže se ovládá a zdaleka není tak stabilní. Dále má GT3 spoustu vychytávek jako jsou držáky nápojů na obou stranách (vejde se do něho kelímek na pivko či lahváč :D), když je přestrojený na sporťák, lze ho napolohovat až do úplného lehu. Super je, že aretovat a odaretovávat kolečko lze jednoduše při běhu. Otočný knoflík je v dosahu od madla, takže není potřeba se sklánět ke kolečku, nezapatláš se od bahna…

A nevýhody… cenovka není jako za polský kočárek, ale za kvalita holt něco stojí. Na druhou stranu nebojím se, že by nepřežil druhé či případně třetí dítě. Což u některých šuntů z PL by byl určitě problém. Pro někoho může být nevýhodou, že je větší, takže není tak dobře skladný. Chce to si vyzkoušet, jestli se vejde do auta. Od aut nižší střední třídy (Octavia) by to neměl být problém, ale třeba do Corsy se určitě nevejde.

Snad jsem Ti alespoň trochu pomohl. Skoro to vypadá, že už se GT3 nevyrábí, narazil jsem na netu jen na pár kousků. POkud to nemáš daleko do LBC můžu Ti ho předvést.

Přeju Ti šťastnou ruku při výběru.

PS: Já se díky běhání s kočárkem výrazně zlepšil a v loňském roce jsem si udělal osobáky téměř na všech závodech… i první maraton jsem z toho vykřesal ;-) Třeba Tě potká něco podobného :-)

avatar

půlmaraton: 1:36:36 (2015)
maraton: 3:36:36 (2015)

Pavča14 žena 04.11.2016 23:57:36

Ahoj, já mám zkušenosti s chariot cougar. Cena je sice příšerná, ale kočár byl skvělý. Používali jsme na běh, na turistiku, za kolo a místo normálního kočáru. Měl akorát úložný prostor (i na nákupy) a po 5 letech a 2 dětech jsme ho prodali známým cca za polovinu pořizovací ceny. Kdyby to nebylo známým, tak věřím, že bychom ho prodali i výhodněji. Takže i s tímto se dá kalkulovat. Opotřebení nebylo vzhledem k zápřahu nějak dramatické. Odpružení asi ucházející a i v situacích, kdy jsem si říkala, že z těch dětí musíme vytřepat duši, tak si v klidu spinkaly.

avatar

pavlinak žena 06.11.2016 15:59:24

Ahoj, náhodou znám oba. Na běhání je lepší tfk joggster, je větší a líp drží stopu, kamarád s ním na trénoval na několik maratónů. S britaxem jsem běhala taky a manžel s ním trénoval na maratón a jde to dobře, ale prěce jenom je trochu menší a komfort při běhu není takový. Ale je menší, takzě pokud budeš kupovat jen jeden kočárek a chceš ho vozit autem a potřebuješ s ním i do mhd, je to dobrá volba.náš má za sebou jedno dítě a ještě určitě jedno zvládne. Ještě se mi líbí trojkolka od thule, ale osobní zkušenost nemám.

avatar

Iff86 žena 01.07.2017 11:01:37

Dobry den, ditko mi odrostlo a tak Tfk Jogster X prodavam, pokud bude mit nekdo zajem. Iva.novakova@yahoo.com

avatar

Barbora07 žena 16.04.2019 19:24:30

jj,v tom baby centru jsem byla taky kouknout…ale treba muj kocarek tam meli o dost drazsi. Polsko ja osobne doporucit nemuzu…myslim,ze ceny odpovidaji tem u nas na internetu,ale zase nevim jestli u vsech kocarku.Ja mam kocarek z https://www.dudlu.cz/kocarky/ a tam nabizeji perfektní a ještě podporujou radost dětem.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.