Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Běh a focení krajiny (dslr)

Běh a focení krajiny (dslr)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 06.04.2015 00:15:53

Ahoj,
máte někdo zkušenost s kombinací těchto koníčků? Rád příležitostně fotím (krajina, příroda) a i rád běhám a poslední dobou přemýšlím, jak to zkombinovat. Samozřejmě, motivací je mimo jiné i úspora času. Chápu, že půjde o značný kompromis, protože při běhu ponesu zátěž navíc a pro focení nebudu mít komplet výbavu jak jsem zvyklý. Ale i tak mě to láká zkusit. Běh by byl na zdejší poměry pomalý vytrvalostní (7–8min/km) a na focení vystačím s DLSR + širokáč (fotil bych hlavně krajiny), filtry a zvažuju jak přibalit malý cestovní stativ (1,2kg). Rozmýšlím jak to rozumně zkombinovat. Ještě je možnost úspory váhy s kompaktem s APS-C čipem, který stejně delší dobu zvažuji pořídit jako alternaci k dslr. Máte s tím někdo zkušenost? Zvažuju jaký batoh a jak to vyřešit. Díky:-)

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 19.04.2015 20:23:14

Hmm.. Podle mně to nejde zkombinovat. Kompaktem je sice možné fotit , ale jen opravdu ty krajinky… A to ještě pouze ze zastávek. Když jsem zkoušel fotit za běhu , tak to bylo opravdu strašný!!!! Stativ není většinou potřeba, ono se stačí třeba opřít o strom,nebo značku. nebo si sedneš. Občas se o to tedy pokouším, ovšem ani tak ne kvůli zajímavým fotografiím , ale jako dokumentace oblíbené běžecké trasy. Většinou s kompaktem. Nebo si prostě tu příslušnou trasu projdu pěšky. S tím batohem si moc jistý nejsem ještě z jednoho důvodu. Při běhu se potíš; a pokud vím batohy pro foťáky nejsou na to stavěné , nehledě k otřesům při samotném běhu. Pokud by jsi použil běžecký batoh, tak ten zase není dostatečné vypoltrován, ani nemá vhodný tvar pro foťák. K tomu potu- umíš si asi představit co to s technikou dovede provést!!!! Pokud já tedy vyrazím na běh s kompaktem ( ale zkoušel jsem to i s DLSR ) , tak při běhu ho držím v ruce a chráním ho navíc tím, že mám na té ruce ( obou!!! ) rukavice. Nejlépe kožené. Krátký běhy jdou tedy absolvovat i s zrcadlouvku v ruce! Po doběhu ho ihned otřu suchým hadříkem a ještě poté i hadříkem namočeným v lihu ( stačí i denaturovaný) k smytí zbytků potu i tuku. Normálně fotím Cannonem 450 a nebo mám k dispozici 6Mpx samsunga . No … Hele přeju ti čistý vzduch a lehký nohy a dobrý světlo i když to podle mně dohromady nejde !! :-)

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:30 (2012)
maraton: 3:53:08 (2012)

mskolak muž 19.04.2015 20:53:59

>> black.horse, 06. 04. 2015 00:15:53

Zkus tenhle Lowepro Photo Sport 200. A video…. Sedí dobře, oddělená komora pro foťák, vejde se do ní DLSR + další objektiv, kapsa z boku, takže není třeba batoh sundávat. Samozřejmě pokud budeš běhat s Canonem 7D a přibalíš si k širokáči nějakou 70–200, tak se Ti pronese :-). Pokud přemýšlíš o bezzrcádku a jde ti hlavně o krajinu, šel bych do Fuji, nebo pokud nevíš co s penězi, zkus Sony A 7 :-).

Motto: Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 20.04.2015 08:55:45

>> mskolak, 19. 04. 2015 20:53:59

mám jenom jeden dotaz! Máš ho vyzkoušený?? Pár věcí jsem zkusil takže se tahle nedůvěřivě ptám …

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:30 (2012)
maraton: 3:53:08 (2012)

mskolak muž 20.04.2015 09:52:53

>> 34Regulus, 20. 04. 2015 08:55:45

Měl jsem možnost ho dát na sebe, seděl mi a přišel fajn. Plánuji nákup, ale v tomto okamžiku mám jiné priority, takže ho zatím nevlastním a neběhal jsem s ním. A budu ho používat jen pro CSC, s DLSR by se mi tahat nechtělo :-).

Motto: Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.