Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní značky » Huarache - výroba a vázání

Huarache - výroba a vázání

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pex muž 24.03.2015 13:17:04

Zdravím příznivce vlastoručně vyrobených Huarache. Tento týden jsem si je zrovna vyrobil podle jednoho z mnoha návodů na internetu (mám 4mm gumu a 4 mm kůži). Včera jsem je chtěl vyzkoušet, ale narazil jsem ale na zásadní problém a to je ten zpropadený uzlík pod podrážkou, který neskutečně tlačí i při obyčejné chůzi. Několik způsobů jak to uvázat jinak, bez uzlíku, jsem našel na zahraničních stránkách, ale chtěl jsem se zeptat místních zkušených borců, co mají podobný problém, jak si s tím poradili.

Díky moc.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.03.2015 16:42:14

Ten uzlík uprostřed je jedním z důvodů, proč jsem tyto sandály nikdy ani nezkoušel – předpokládal jsem, že uzlík bude tlačit a že se brzy prošoupe. Na chůzi po letním rozpáleném asfaltu jsem si proto vyrobil něco spíš jako ‚kristusky‘:

  • ‚nášlap‘ je z 2 mm kůže, vystřižené podle otisku chodidla, tedy s hlubokým výkrojem pod klenbou a se schodovitým ústupem prstů, pro minimalizaci hmoty
  • vázání je z tkaničky od bot, vedené dvojitě a uchycené k podrážce na 5 místech – 2 ouška na úrovni kotníků, 2 ouška na úrovni prstů a otvor v ‚podrážce‘ mezi palcem a druhým prstem
  • tkanička spojuje zadní ouška přes patu, s předními je spojuje křížem přes nárt; otvorem mezi prsty vede tkanička bez uzlíku pod podrážkou pod palcem k palcovému oušku
  • na ouškách, které jsou tkaničkou přitaženy k noze (tj. kolmo k zemi) jsou jen ‚průběžné‘ uzlíky, uzlík na konci tkaničky je pod kotníkem 2 cm nad zemí

Je to ale první prototyp, až ho prošoupu, budu dál experimentovat – jak s úvazem (ač jsem spokojený), tak s materiálem. Rád bych nahradil kůži, která se zvlášť ve vlhku dost vytahuje, třeba slámou (polotovar těžko k sehnání, ale dřív se z ní boty dělaly), nebo vlněným filcem (také se dřív používal na podrážky, snáze se shání, ale možná nebude vhodný zrovna na sandály).

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 25.03.2015 13:33:06

>> Pex, 24. 03. 2015 13:17:04

taky mě tlačil. Je moc mohutný. Abych ho zmenšil, tak jsem konec toho řemínku podélně nastříhnul či naříznul a svázal uzlík z těch dvou kousků polovičního průřezu. Tlačí to podstatně méně.

avatar

Pex muž 25.03.2015 19:15:06

To oblivion No to zní celkem zajímavě, máš k dispozici nějaké fotky jak přesně to vypadá? Sice bych chtěl dokončit to, co už jsem začal, tedy klasické huarache (A to hlavně kvůli již vloženým investicím), ale druhá generace vlastnoručně vyrobených sandálů by mohla vypadat tak jak popisuješ :-) díky

To pms Taky dobrý nápad, já tam mám nějaké vodácké lano s jádrem a to asi moc rozstřihnout nepůjde, bo se to bude moc třepit… ale mohl zkusit to zastavit. OK, vyzkouším, díky :-)

avatar

Saoirs žena 21.07.2016 16:33:12

Mi ten uzlik vadil hodně,tak jsem ho tez zrusila a zapalovacem vyrobila na spodní straně „spečenec“. Snurky mam z paracordu a spečence to dělá dobry :D Od té doby pohoda,pekne to zapadlo do podrazky, nedre a drží a i když jsem tomu nedávala moc dlouhou životnost,tak uz s botama chodim dva měsíce a vypadá to porad stejne, bytelne. Jenom bacha na ruce při tom opalování.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.