Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » GPS nejen na běhání

GPS nejen na běhání

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 19.07.2011 00:04:25

Momentálně řeším jeden nejen běžecký problém. Potřeboval bych něco, co umí měřit vzdálenost při běhu (s foot podem nejsem plně spokojený), ale je to využitelné i k něčemu jinému.

Potřebuji, aby to umělo zaznamenat trasu (převod do mapy), mělo vyměnitelné baterie (abych se s tím mohl pohybovat delší dobu mimo civilizaci) a bylo schopné alespoň určit gps souřadnice (mapy nejsou nutnou podmínkou), případně umět jednoduše nasměrovat na zadané souřadnice.

Může to být cokoli od gps trackerů nebo loggerů po standardní navigace. Jen to musí být rozumně skladné, aby to šlo vzít i na běhání, nejen na cestování či pohybování se v ne úplně známém terénu.

Díky za tipy.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Liberec

Celkem 3461 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:01:31 (2012)

ozogan muž 19.07.2011 07:39:57

>> Luckyboy, 19. 07. 2011 00:04:25

Kvůli závodu na 1000 mil jsem byl nucen koupit si GPS s mapama. Mám Garmin Oregon 450 PRO, u něj je výhoda možnosti napojení snímače tepu. Ten sice není součástí přístroje, ale funguje mi s ním od Garmina ForeRun 305. Nevýhodu Oregona (v porovnání s ForeRun 305) vidím v tom, že nemá nic jako talčítko start/stop. Musí se kvůli tomu do několika úrovní menu. Co je ale nejhorší, je to že data z toho lezou ve formátu, který nenačte soft Garmin Training Center na který jsem zvyklý, musí se to do něj konvertovat. Výhodou ale pak vidím v napájení baterkama, takže neomezeně dlouho, pokud si ty baterky sebou táhneš (já jich měl na 6 dnů asi tak půl kila!). A ty mapy sebou se někdy můžou taky při běhání v terénu hodit. Garmin Oregon 550 je stejný, má tam navíc foťák.

Motto: Moje běhání (ZMĚNA): http://www.1600km.cz/
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.