Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Ruce

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha/Jičín

Celkem 4928 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:36 (2008)
maraton: 3:24:46 (2008)

vkuzel muž 25.09.2006 22:58:12

Ahoj, připadá mi, že jsou během běhu celkem nevyužity ruce (pokud se člověk zrovna nevěnuje sprintu) a tak mě napadlo, vzít si nějaké to závaží. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Pokud ano, tak nejsem určitě první koho to napadlo, neexistuje na to nějaký přípravek?

Díky

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 26.09.2006 16:09:47

Při dlouhém běhu používám namísto činek 0,5 l láhev s pitím. střídám ruce. Jednou jsem to zkoušel s 1,5 l, ale to už je makačka a pak mě z toho bolelo rameno :-)

Ale je to podle mě užitečné nejen jako posilování rukou, ale uvědomení si toho, jak ruce ovlivňují těžiště těla při běhu…

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 27.09.2006 09:11:59

Omyl . ruce jsou velice důležité !!![quote=Day­ak]Ahoj, připadá mi, že jsou během běhu celkem nevyužity ruce (pokud se člověk zrovna nevěnuje sprintu) a tak mě napadlo, vzít si nějaké to závaží. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Pokud ano, tak nejsem určitě první koho to napadlo, neexistuje na to nějaký přípravek?

Díky[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 27.09.2006 19:30:15

[quote=m.thums]Omyl . ruce jsou velice důležité !!![quote=Day­ak]Ahoj, připadá mi, že jsou během běhu celkem nevyužity ruce (pokud se člověk zrovna nevěnuje sprintu) a tak mě napadlo, vzít si nějaké to závaží. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Pokud ano, tak nejsem určitě první koho to napadlo, neexistuje na to nějaký přípravek?

Díky[/quote] [/quote] Léta chodím 1×-2× týdne do posilky, dávám si 12 opakování po 3 sériích (12 opakování se bere jako minimum pro vytrvalost). Začínám od ramen přes prsa, záda, nohy, ruce. Spousta běžců má po delších bězích problémy typu : bolavé ruce, záda, ztuhlý krk – protože se i tyhle partie při delších bězích pěkně nadřou, i když to člověk při samotném běhu moc nevnímá. Posilováním se lze těmto problémům vyhnout. PS: při běhu bych si na sebe žádná další závaží nepřidával, mimo jiné tím zvýšíš zátěž na klouby nohou

avatar

Praha/Jičín

Celkem 4928 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:36 (2008)
maraton: 3:24:46 (2008)

vkuzel muž 27.09.2006 22:37:10

Díky za rady. S posilovnou jsem nějak nepočítal, protože mi to nechtělo vyjít časově z práce se většinou vracím akorát tak abych stihl vyběhnou jakš takš za světla a po doběhu jsem zralý akorát tak na kanape. Kamarád teď ale naplánoval posilovnu po ránu tak uvidím, co to se mnou udělá.

uzenac ::: Doma mám nějaké 0,5kg činky na areobik s páskou pro lepší uchycení (dostal jsem je snad v deseti letech a nikdy jsem s nimi nic neprováděl), tak jsem přemýšlel, že bych zkusil je. Ptal jsem se ale na nějaké specialitky, něco jako rukavice, nebo nějaký náramek, protože pobíhat po městě s činkama mi nepřipadalo moc košér.

Tudy ::: Myslím si, že kilo sem kilo tam. Nejsem žádný běžec extrémista (rekreačně v klídku), ale před cca 5-ti měsíci jsem si liboval jak mi to skvěle neběží. Shodil jsem váhu z 85 na 80kg, paráda. Pak jsem se ožral, blbě skočil, prasknul patu a zůstal jsem 2 měsíce o berlích a další dva o došlapu přes špičku. Váha zpět na 85, takže teď zase tahám pětikilový vak navíc a nic pořádného se s tím nedalo dělat.

Chápu že každý kilogram zátěže navíc, zvyšuje zátěž na klouby. Ale zase když to porovnám například se zdejším Mirkem Kostlivým, který naběhá 500km měsíčně, tak musí být moje zátěž i když jsem těžší, tak při množství naběhaných ilometrů naprosto směšná.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 28.09.2006 05:30:02

[quote=Dayak]Díky za rady. S posilovnou jsem nějak nepočítal, protože mi to nechtělo vyjít časově z práce se většinou vracím akorát tak abych stihl vyběhnou jakš takš za světla a po doběhu jsem zralý akorát tak na kanape. Kamarád teď ale naplánoval posilovnu po ránu tak uvidím, co to se mnou udělá.

uzenac ::: Doma mám nějaké 0,5kg činky na areobik s páskou pro lepší uchycení (dostal jsem je snad v deseti letech a nikdy jsem s nimi nic neprováděl), tak jsem přemýšlel, že bych zkusil je. Ptal jsem se ale na nějaké specialitky, něco jako rukavice, nebo nějaký náramek, protože pobíhat po městě s činkama mi nepřipadalo moc košér.

Tudy ::: Myslím si, že kilo sem kilo tam. Nejsem žádný běžec extrémista (rekreačně v klídku), ale před cca 5-ti měsíci jsem si liboval jak mi to skvěle neběží. Shodil jsem váhu z 85 na 80kg, paráda. Pak jsem se ožral, blbě skočil, prasknul patu a zůstal jsem 2 měsíce o berlích a další dva o došlapu přes špičku. Váha zpět na 85, takže teď zase tahám pětikilový vak navíc a nic pořádného se s tím nedalo dělat.

Chápu že každý kilogram zátěže navíc, zvyšuje zátěž na klouby. Ale zase když to porovnám například se zdejším Mirkem Kostlivým, který naběhá 500km měsíčně, tak musí být moje zátěž i když jsem těžší, tak při množství naběhaných kilometrů naprosto směšná.[/quote] S tou zátěží kloubů to není tak jak myslíš.Nejen klouby si zvykají postupně,trvá to roky než můžeš běhat např.100km/týden dlouhodobě.Někdy je také 50km/týden lepší na pohybový aparát než 20km.Největší problém jsou dlouhodobější výpadky s přibíraním váhy.Systém „ode zdi ke zdi“.Mirka osobně neznám,ale z jeho příspěvků a fotek je zřejmé,že je spíš váhový „kolibřík“.Snad mě to promine.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.