Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Tréninkové plány pro děti z behej.com - zkušenosti, rady

Tréninkové plány pro děti z behej.com - zkušenosti, rady

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 9

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:09 (2008)
půlmaraton: 2:00:29 (2008)

JanDvorak muž 27.08.2008 23:26:48

Syn Ondřej (9 let) se zřejmě nechal zlákat mým zářným příkladem a má chuť běhat po lese. Zkoušeli jsme to s většími či menšími úspěchy zhruba od zimy 2007/2008, spolu s plaváním a od jara s cyklistikou, protože má mírnou nadváhu, což je v jeho případě určitě zbytečné (jsme jinak relativně hubená rodina) a taky protože býval hodně nemocný (alergie, dýchací cesty), takže si nikdy zatím nevybral sport, kam by pravidelně chodil trénovat (zkoušel fotbal, ale pořád chyběl a pak mu také vadil trenér, který na ně křičel slova, která z domova neznal).

Teď má pro běh velké zapálení a tak jsem vytáhl dětský tréninkový plán publikovaný na tomto webu a jedeme podle něj zatím teprve druhý týden (http://www.behej.com/…plan_3-5.pdf), ale věřím, že to vydrží, protože jsme oba takové „zakusovací“ povahy.

Zajímalo by mne, jestli s tímhle plánem „týráte“ své děti ještě někdo, občasná výměna zkušeností by určitě neškodila. Například v posledních třech „chůzo-bězích“ jsme narazili píchání v boku, které se dříve neobjevilo. Koukal jsem na různá vlákna, chápu, že jde primárně o problém dýchací, ale objevoval se tam i nedostatečný odstup od posledního jídla, to by mohl být náš problém v těch posledních bězích. Nebo je to u dětí třeba i jinak? (Už jsme běhávali i delší tratě a v rychlejším tempu než v těch posledních případech – a bez problémů.)

Taky můžu přidat tip – pořídili jsme dnes v Gigasportu dětské běhací boty Adidas Hyperrun II K za 499,– Kč (pro držitele karty Gigasport Plus, tu ale jsou schopni vytvořit zdarma na počkání, jinak za 999,–). Jakási akce, co běží od 27. do 31.8. Nemohu zatím hodnotit, ale prý jsou pohodlné a tlumí lépe než vše, co dosud Ondřej měl (tj. univerzální sportovní obuv). (Snad nebudu obviněn z reklamy… )

Jinak na svoje vlastní běhy beru své dva syny (starší má 13 let) spíš na kole, většinou tedy jednoho, nebo druhého, aspoň mi můžou měřit vzdálenost a rychlost. A zatím je to (kupodivu oba) celkem baví.

Honza

avatar

bugik žena 28.08.2008 20:23:07

Pichani v boku me obcas taky postihne a poradne nastve. Neni to zadny vedecky vyzkum, ale teorie je takova, ze to jsou jatra – nedostatek energie. A pravda je, ze kdyz si dam 20 minut pred behem pulku bananu (nebo i cely;) tak se mi to jeste nestalo :) Ale dite uz nejsem a na zadnem jsem to nezkousela .)

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 31.08.2008 20:21:53

ahoj,jen reaguju na to píchání v boku…je to seklá bránice!!! chce to jen správně dýchat…já to měl jako dítě a po 14 letech atletiky už nikdy…a je to i v učebnicích trenérské třídy. při běhu nádech nosem a při výdechu přivřít ústa a pozvolna vypouštět vzduch ,to je samozdřejmně brané při fártlecku,delším klidném běhu,zároven deší výdech uklidnuje
TF.Stejné dýchání je mezi úseky.

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 31.08.2008 20:29:07

Mám syna 6let zítra jde do 1 třídy… Běháme spolu asi 14 dní a je běháním posedlej… No vidí to u tatíka…už měl své první závody 300m 73,14sec…dnes jsme je tak testovali 800m za 4:32min… V týdnu chodí se mnou 3 x týdně běhat chtěl jsem nastavit jen 1500m ,ale to jak jsme zjistili je pro něj málo a dali jsme v klidu 4,5km což je na 6letýho špunta docela dost,myslím… runtimeerror:díky za typ..už je mladej testuje

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Praha 9

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:09 (2008)
půlmaraton: 2:00:29 (2008)

JanDvorak muž 31.08.2008 20:38:09

[quote=zijoo]Mám syna 6let zítra jde do 1 třídy… Běháme spolu asi 14 dní a je běháním posedlej… No vidí to u tatíka…už měl své první závody 300m 73,14sec…dnes jsme je tak testovali 800m za 4:32min… V týdnu chodí se mnou 3 x týdně běhat chtěl jsem nastavit jen 1500m ,ale to jak jsme zjistili je pro něj málo a dali jsme v klidu 4,5km což je na 6letýho špunta docela dost,myslím… runtimeerror:díky za typ..už je mladej testuje[/quote] To teda toho vašeho špunta obdivuju! Ten by mi to asi na většině tratí docela nandal… A jsem rád, že někdo využil můj tip. My jsme zatím nadmíru spokojeni. [Honza]

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 31.08.2008 20:41:10

[quote=zijoo]Mám syna 6let zítra jde do 1 třídy… Běháme spolu asi 14 dní a je běháním posedlej… No vidí to u tatíka…už měl své první závody 300m 73,14sec…dnes jsme je tak testovali 800m za 4:32min… V týdnu chodí se mnou 3 x týdně běhat chtěl jsem nastavit jen 1500m ,ale to jak jsme zjistili je pro něj málo a dali jsme v klidu 4,5km což je na 6letýho špunta docela dost,myslím… runtimeerror:díky za typ..už je mladej testuje[/quote] Ahoj zijoo, to je dobrej – 4.5 km – ze ho to bavi :-) Napis pozdeji, jestli mu to trochu vydrzi. Nemuzu si pomoct, ale co si tak malo z toho veku pamatuju, tak tohle jsem nedelal, spise kolo a v zime bezky. Pem

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 31.08.2008 20:52:56

No musím uznat,že on je asi trošku po mě…já teda běhal od 8 let a vydrželo mi to do 22let než mi praskla achylovka a bylo po atletice… Dal jsem ho na fotbal,hokej,ko­lo,brusle,…nic ho nebaví tak jako běhání…tak doufám,že mu to vydrží… zijoo (Pepa)

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.