Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » jak mám zhubnout

jak mám zhubnout

Nalezené položky: 30 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ronaldinh muž 21.07.2008 09:53:35

je mi 35 let, vážim 70 kg a měřim 168 cm.Porsim vás chtěla bych zhubnou tak o deset kilo, Prosim poradte.Občas jezdim na rotopedu a chodim na procházky.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 21.07.2008 10:42:10

[quote=ronaldinh]je mi 35 let, vážim 70 kg a měřim 168 cm.Porsim vás chtěla bych zhubnou tak o deset kilo, Prosim poradte.Občas jezdim na rotopedu a chodim na procházky.[/quote] A neděláš si z nás trochu srandu?

http://forum.behej.com/…ninkovi-plan#…

Jestli je to dotaz položený maminou, tak to klidně napiš… :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

ronaldinh muž 21.07.2008 11:21:06

jo je to dotaspolozeni maminou

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 21.07.2008 16:31:17

Pravidelnost, pravidelnost, pravidelnost:-) (v tom cviceni, alespon ob den), nizsi energeticky prijem nez vydej (ale jen mirne, zadne hladovkove extremy), jist pravidelne mensi porce a hodne pit (nejlepe vodu). Aspon tak bych to zkusila ja, kdybych hubnout potrebovala. Na www.flora.cz je docela dobra e-kalkulacka, kde jsou ulozeny energeticke hodnoty a zakladni slozeni skoro vsecho, na co si clovek vzpomene (i kdyz jsou tam i chyby, ale ne snad moc a clovek na ne vetsinou prijde).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 22.07.2008 00:12:40

[quote=ronaldinh]jo je to dotaspolozeni maminou[/quote] Já mám pro maminu jen dvě obená doporučení (vyčtená zde na webu) + jedno konkrétní:

  1. Kdo nepije, nehubne. (pojmem „pití“ není myšlena závislost na alkoholu).
  2. Musíš jíst pětkrát denně (v malých dávkách). Aspoň.
  3. „Poslouchej svoje tělo“. © Šnek.

Držím palce :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 22.07.2008 19:24:05

…len zacni behat. pekne pomaly, najprv aj v kombinacii s chodzou. presne ako je to v treningovych planoch vsade tu na fore. a neprejedat sa, ale diety netreba. vsak ako pojdu kila dole ani sa ti nebude chciet prejedat sa… je to motivacne. ja jem len 3× denne, lebo si neviem zvyknut na system piatich jedal, ale funguje to aj tak. …vlastne skusenosti, zacala som behat v decembri pravidelne 4×t, ku minus desiatim kilam este nejake jedno schazi, ale chce to trpezlivost. miery na starte som mala takmer rovnake ako ty (teda mamina), len o rok menej :)

avatar

Praha 4

Celkem 126 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:16:41 (2011)

PetiLbc žena 23.07.2008 22:55:02

No tak vám teda řeknu že na papíře to zní krásně,ale… je to tři týdny co jsem šla do sebe a začla se stravovat dle pravidel… snídaně – jogurt a vlastní musli, svačina ovoce, oběd poloviční porce, pířloha spíše vařený brambor svačina zelenina svačina ovoce večeře lehká, druhá večeře zelenina… když honí mslná tak sušené ovoce či mandličky trochu… k tomu sport.. pilates běh (jsem úplný začátečník) beachvolleybal ricochett.. positivní je že se mi krásně za ty tři týdny srovnal trávicí akt, tělo se naučilo na malé porce a neřve hlady páč ví že za max za 3h zase dostane.Ale váhový úbytek no to je naprostý extrém celých 400g .. jojo .. až tolik :) Ale nevzdávám to čekám až se metabolismus po tolika letech nejedění jedění dieta tady dieta tam srovná a začne fungovat a tuky vyplavovat :) doufám že kombinace pravidelné stravy pilatesu a běhu bude to pravé ořechové :) joo at žijou dlouhodé cíle :)

avatar

Praha 4

karolína žena 24.07.2008 21:57:09

---jsem na tom hodně podobně…někde jsem se dočetla že se hubne až po20ti minutách,od února do poloviny června jsem 4–5 x týdně běhala 12–15 km se synkem v kárce, k tomu chodila 2× týdně cvičit,doma lítám kolem mimina a k tomu se ještě snažím pracovat .....snídaně – ovoce,odtučněnej tvaroh,psylli­um,občas knekebrot,svačina – ovoce,oběd – zeleninový salát,maso,odpol svačina – revital ,activia nebo něco podobnýho,večeře – jogurt,syrová zelenina,salát,něk­dy slunečnic. chleba,když mě honí mlsná – nějaké musli…denní příjem není víc jak 7000KJ(hlídám množství bílkovin,sacharidů a tuků)…no a váhový úbytek celých 2,5 kg!!!a to jsem dřív jedla větrníky,zmrzli­ny,čokolády a sušenky,řízeč­ky…piju v podstatě jenom vodu 3litry i víc ,ráno nesko s mlíkem,zelenej čaj..nic nesladím…zlatý pivečko,víneč­ko,šampíčko…no pivko si dám,třeba po maratonu,nebo mtb maratonu,ale to je snad jedinej prohřešek jakej si dovolím…a to jsem rovněž zastáncem hasla jako Kydy , že sport je krásnej, hlavně to pívo potom!!teď jsem sice musela omezit běhání,neb mě bolej okostice…a furt čekám kdy přijde ta vytoužená váha :-) tak si říkám,kdo nechce zhubnout,je asi o něco ošizenej…minimálně má o jeden životní cíl míň:-)

tak držím všem palce karolína

avatar

Černá Hora

Celkem 2211,7 km
Minulý měsíc 57,4 km

klon.xx muž 25.07.2008 17:09:35

Toje omyl.Tělo začíná hubnout od 1.minuty cvičení.Je sice pravda, že čím déle cvičíš, tak tělo víc a víc spaluje.To že hubneš až po 20 minutách je jeden z největších mýtů

avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 09:30:42

mě by zajímalo, čím to je,že se z počátku jakékoliv fyz.aktivity nabírá. třeba já i jedna známá má po aerobicu vždy silnější stehna,že se nevejde do kalhot. v běhání jsem opravdu začátečník s nadváhou, za poslední 2 týdny mám o 1,5kg více… tak doufám,že to půjde dolů…

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 31.07.2008 09:40:05

Ahoj, při aerobní aktivitě hubneš vždy( myslím, že ale hodina je minimum a tepy tak max do 150 ) pokud tepeš víc, tak to těli i sílí ( nabaluje svalovou hmotu ). J

[quote=mihapiha]mě by zajímalo, čím to je,že se z počátku jakékoliv fyz.aktivity nabírá. třeba já i jedna známá má po aerobicu vždy silnější stehna,že se nevejde do kalhot. v běhání jsem opravdu začátečník s nadváhou, za poslední 2 týdny mám o 1,5kg více… tak doufám,že to půjde dolů…[/quote]

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 10:01:09

jirka.strang díky moc za odpověd, no, takže jsem funěly jak lokomotivy a místo abychom hubly,nabíraly. budu si dávat pozor. včera jsem bežela a TF jsem měla mezi 120–135,tak se spalovalo… uvidíme za pár měsíců, chci vydržet a hlavně chci běhat i v zimě…

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 31.07.2008 10:24:31

Když jsem začínal běhat, měl jsem 105 Kg ( 178 cm ) tak že fakt obézní fujtajbl.....­.brácha mi psal tréninky v tepech kolem 130 tf…tak že jsem chvíli běžel, pak šel, pak zas popoběhl.....no s během to nemělo vlastně nic společného.....ale nejrychleji to hublo…tak že pravidelně jez, ne večer , zapomeň na fujtajbly jako jsou brambůrky atd.....a hýbej se pomalu, ale dlouho ( min 1 hod, optimálně 3–4× týdně ) a uvidíš, jak to půjde…všude v TV slyším o pilulkách, spalovačích…to je kravina…prostě nežrat a hýbat se…to je ono:)

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 10:51:03

jriko,to je já vím, bramburky a fujtajbly nejím, ale mám už slušně vypěstovaný jojo efekt tím hubnutím a nabiráním, takže to jde těžko. snažím se 5× denně jíst, omezit přílohy, nahradit zeleninou a omezit tuky a cukry. nemůžu zase moc, jelikož jsem kojící matka, která přes den musí z něčeho fungovat. a běhám stejně jako ty kdysi, indiánský běh…a stačí to bohatě, začíním zatím půl hodky, postupně budu přidávat po 5 min, až se dostanu na tu hodinu. mokrá jsem fest a doma mě ještě čeká posílit břicho a strečing. a za jak dlouho jsi kolik prosím tě shodil?

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 31.07.2008 11:03:55

zhubnul jsem 17 Kg za 3/4 roku, te´d jsem na 88 a mrcha se zastavila…ale je fakt, že běhám i úseky na max, tak že svalové hmota ( bohužel ) narůstá…s tím kojením to chápu.....to zas s dietkama moc nepřeháněj…prostě jez hodne zeleniny, pokud to jde, omez hodně cukry…( bombony, colu, atd ) v rýži, chlebu jech je až až:)

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 11:50:29

jirka. tak to je velmi slušné 17kg… ale chlapi mají rychlejší spalování. já bych chtěla 10 kg dolů a raději postupně než nárazovite… vše chce čas…

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 31.07.2008 12:42:23

to mihapiha to jo, je ale fakt, že jsem dřel jako barevnej:) hubni pěkně pomalu, pak nebude jojo :-)

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 12:59:01

jirka, no nic není zadarmo, že? :-)

avatar

Beroun

Alena žena 31.07.2008 13:50:42

Pro Mihapiha: Já jsem skoro rok po porodu a připadám si pořád hrozně. Nejde to dolů skoro vůbec. Před tím mi stačilo jíst co jsem chtěla a akorát běhat. Teď se trápím brzy ráno, jindy nemám kdy a nehýbe se to… Můj problém je ale sladké. Už jsem zkoušela různé náhražky a ošidit se, ale efekt to taky moc nemělo. Takže tě chápu. Ale snad se to zlomí, uvidíme :-))) Každopádně jsem aspoń chvíli v přírodě a běh mi přináší i dobrý pocit. Ale nějaký kilčo bych sakra taky uvítala dolů :-((((

avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 14:23:40

ALENA, no,tak to jsme na tom podobně, já sladké taky mám ráda,ale řeším to kompromisem, raději čtvereček čokolády denně, než pak nárazovitě sníst celou na posezení. Po porodu mi zůstalo o 9 kg více než jsem měla před těhotenstvím, ted už je to dole, to šlo samo, ale pořád je to šílená nadváha, mám 77kg/162cm, takže takových min. 10kg to chce dát dolů. chci tak půl kg týdně, uvidíme, to by byl ideál, ale hlavní je aby to nešlo nahoru.horší je to s časem, běhat můžu jedině večer, kdy je muž doma, jenže kolem 20h mi zbývá jen asfalt, do lesa se už bojím. musím to nějak skloubit. taky si myslím, že je rozdíl, pokud se shazuje posledních 5kg než 15kg, to jde samo.. přeju at to jde jak jen si to přeješ.

avatar

Beroun

Alena žena 31.07.2008 19:25:06

Pro MIHAPIHA: Také nemám hlídání… Chodím v pět ráno, než jde partner do práce. Večer chodí strašně pozdě… A tak se tak týrám a týrám :-)))

avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 21:24:53

teda v 5 ráno, bych to nedala… to jsem ráda, že spím, pokud malý spí. teda klobouk dolů… ale kdyby asi nebylo zbytí,tak bych to zkusila.

avatar

Varnsdorf

Celkem 28352 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:11 (2010)
půlmaraton: 1:54:16 (2011)
maraton: 4:13:29 (2011)

PaRi muž 02.08.2008 18:21:24

Píšu svou zkušenost s hubnutím, třeba to někomu pomůže. Když jsem vloni na jaře začínal běhat, měl jsem BMI dost přes 28 a pohybový aparát, hlavně kolena, podle toho také na běh reagovala. Během několika měsíců se mi ale podařilo dát kolem 10 kg dolů, BMI se zhruba rok pohyboval mezi 23–24, což určitě není nejhorší, ale při zvyšování délky či intenzity tréninku jsem cítil, že by to ještě nějaké to kilečko dolů chtělo. Prakticky všechny mé pokusy o empirické zhubnutí však valného efektu neměly. Ne, že bych přibíral, ale pokud se nějaké kilo podařilo dát dolů, moc dlouho to nevydrželo. Navíc rozhodně nepatřím k těm, kteří mohou sníst cokoliv v jakémkoliv množství a na jejich váze se to nijak neodrazí- spíš naopak. Holt nezbylo, než začít sledovat příjem a výdej energie. Dost mi v tom pomohl článek, který na svém blogu vloni na jaře napsal Tomáš Rokos, když ještě běhal. Energetický výdej člověka má jednoduše řečeno dvě složky- klidovou (t.j. tu vynaloženou jen na to, že člověk „nic nedělá“) a pak tu vynaloženou na pohybovou aktivitu- ta se dá změřit např. sporttesterem. Klidová energet. spotřeba za 24 hod se dá přibližně vypočítat podle vzorečku 1,3 *váha běžce (kg) * 24 – to v kCal (1 kCal=4,2 kJ). Vím, je to trochu matematiky a plně chápu ty, koho to ani trochu nebaví, ale jinak člověk sotva přesněji získá přehled o své denní energetické bilanci. Získat přehled o svém energetickém příjmu myslím velký problém být nemusí, existují různé tabulky na internetu, spousta potravin má energet. hodnotu deklarovanou na obalech. Hlavně ze začátku to asi trošku pracnější je, člověk ale po nějaké době získá aspoň rámcový přehled, kolik energie zhruba v té které potravině je, připadně to zhruba odhadne. Každý den si příjem i výdej píšu, na konci týdne udělám celk. sumář. Odbourání 1 kg tukové tkáně odpovídá zhruba spáleným 7000 kCal, přičemž se při hubnutí nedoporučuje dostat v negat. energetické bilanci na více než –10–15%. Chápu, že to někoho může otrávit či odradit, ale pokud to někdo myslí s hubnutím vážně, asi těžko doporučit něco méně trápivého a zklamávajícího. Na rychlé a zaručeně fungující jednoduché návody v tomto případě nevěřím. Během měsíce se můj BMI dostal na 22,5 a chtěl bych ho dát ještě kousek dolů. Ať vám to všem běhá a třeba můj příspěvek pomůže někomu, kdo se v problému s váhou dostal na mrtvý bod, jako před časem já.

avatar

ostrava

mihapiha žena 03.08.2008 21:06:28

teorie by mi šla, na víc jsem ještě od fochu…s praxí je to horší…ale dostávám se zase do toho :-)

avatar

casidy muž 04.08.2008 14:42:03

Dobry den prosim Vás poradte mi.. slyšel jsem že poceni je vlastně tuk který spalujeme .. je to pravda?? jinde jsem slyšel že je to pouze látka která chládí tělo aby jsi udržela stejnou teplotu .. jak to vlastně je předem děkuji.

avatar

Celkem 2360 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:50 (2008)
půlmaraton: 1:35:17 (2008)
maraton: 4:03:25 (2008)

mablo muž 17.08.2008 12:21:03

Zdravím, začal jsem s treninkem poslední týden v červnu 2008. Nejprve jsem začal jezdit na kole, moje míry byly 178cm 89kg, prostěhrůza, měl jsem vysoký tlak, klidový tep kolem 100 za minutu. Řek jsem si, že něco musím začít dělat, asi 14 dní jsem jezdil každý den zhruba 30 Km na kole. I za těch 14 dni mi velmi zesílily nohy, a získal jsem nijakou tu kondici a zhodil zhruba 5 Kg. Ty šly lehce pi mé velké nadváze. Pak jsem začal každý den běhat, byla to muka se ze začátku donutit, 14 dni jsem chodil 4× tydně, pak jsem začal chodit denodenně, neuvěřitelným způsobem mne to začalo bavit. Každodenně si dávám alespoň 6 km, před pár dny jsem si uběhl svuj prvni pulmaraton, sice to trvalo 1:45h, ale zvladl jsem to. Díky počátečnímu přemlouvani sam sebe. Jsem srazil z 89 Kg na 75 nynejsich ciim se skvele. Běh mě baví, jím si jak chci a co chci protože vím, že to tím během zase spálím, a to mne na běhu taky baví. Tkže hlavní je vůle vydržet prvních několik treninku, nasledne to pujde samo. Hodně štěstí

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 17.08.2008 19:16:14

1:45 polmaraton po ani nie 2 mesiacoch treningu? gratulujem!!! si makac. ja mam za sebou prvu sutaznu desiatku za cca 1:02–1:03 este nemam oficialny cas a bezala som len s klasickymi hodinkami. straaasne pomaly. len penzisti a ja :) ale pri pravidelnom behu idu kila dolu samy :) drzim palce vsetkym chudnucim!

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 17.08.2008 20:49:19

A čo robíte,keď si musíte dať na pár dní pauzu,ja som si ešte nedala,lebo sa bojím,že váha pôjde do výšin,skúsila som zmeniť poh.aktivitu,ale pri behu je asi najlepší efekt.Jasné,ne­jesť,ale mám už taký nabudený metabolizmus,že som ráno fest hladná.Alebo to nechať tak a veriť telu,že si bude pýtať akurát?Teraz mám 46/166,ale chcem na chvíľu prestať behať,nech sa mi vráti ten menzes po 6 rokoch.!Nechcem sa však vrátiť na 60kg.Proste potrebujem niekam darovať denne tých 500Cal.,na ktoré som zvyknutá.Čo robíte vy?

avatar

Jana207 žena 07.09.2008 21:32:53

Prosím o radu jak mám trénovat běh, abych získala větší rychlost…Běhám cca 2 roky, dokážu uběhnout 10–20km s nízkou intenzitou…Existuje nějaký běžecký plán, kde bych mohla intenzitu běhání postupně zvyšovat??Zkusila jsem si zaběhnout triatlon a právě tato nízká intenzita mě moc neuspokojovala ve výsledku…Nevíte jak zvýšit moji rychlost na úrovni mého 40-ti letého věku…??

avatar

Plzeň

Celkem 194 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:01 (2008)

Diego muž 08.09.2008 18:45:02

Prosím o radu , jsem boxer a běhám kvůli fyzičce, jak je to s úbytkem svalů při běhu , beru bcaa na ochranu svalové hmoty , nebo jak často bych měl běhat aby sem maximálně uchránil svalovou hmotu díky

Nalezené položky: 30 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.