Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Trénink na míru z behy.cz

Trénink na míru z behy.cz

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Bohumín

Celkem 2066 km
Minulý měsíc 0 km

pajo muž 14.03.2008 17:07:53

Zajímalo by jaké máte zkušenosti (pokud máte) se sestaveným treninkem na míru na zdejším webu behy.cz? V současné době jsou zde 3 trenéři a pokud má někdo zájem má jednoho nich oslovit. Chtěl bych pod vedením jednoho z nich zkusit max. zlepšení za rok na délku tratě 5 km. Pokud máte někdo pozitivní, ale i negativní zkušenosti, tak budu za ně rád. Děkuji.

avatar

Praha, Ostrava

Celkem 669 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:38 (2010)
půlmaraton: 2:00:03 (2010)
maraton: 5:12:07 (2010)

choliv muž 06.04.2008 20:16:02

Ahoj, podařilo se Ti některého trenéra kontaktovat? Také bych rád eTrénink vyzkoušel (konkrétně u Miloše Škorpila), ale je to už týden, co jsem psal mail na trenink@behej.com a stále se mi nikdo neozval…

Motto: When you cross that finish line, no matter how slow, no matter how fast, it will change your life forever!
avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 22.04.2008 11:28:16

Ahoj, já mám stažený obecný trénink na marathon 3:30 od pavla Baběráda (http://www.maraton.cz/clanek.asp?id=2 ) . Miloše škorpila si vážím, ale už jsem slyšel dost názorů od lepších běžců než jsem já, že je marnej…bere si za trenink dost peněz( což je dost normální ) ale pak nestíhá komunikovat s lidmi, kteří mu zaplatili…prostě toho má moc.....

myslím, že pokud chceš začít, kup dobrý sporttester, nech si udělat testy na běhátku a pak začni třeba toto ( pokud napíšeš autorovi, odpovídá docela pravidelně )

měj se Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.04.2008 15:03:23

[quote=jirka.stran­g]Miloše škorpila si vážím, ale už jsem slyšel dost názorů od lepších běžců než jsem já, že je marnej…bere si za trenink dost peněz( což je dost normální ) ale pak nestíhá komunikovat s lidmi, kteří mu zaplatili…prostě toho má moc.....[/quote] A chodíš na ty pravidelné tréninky do Stromovky? Já tam chodil pravidelně tři roky a za rady od Miloše v rámci pravidelných tréninků PIMu nemusel platit nic. A když se k Milošovi „přitočil“ během běhu nějaký běžec s dotazem, nikdy jsem od něho neslyšel, že by tazateli neodpověděl s poukazem na to, že mu nic nezaplatil. A to jsem s ním ve Stromovce naběhal za ta léta hodně přes tisíc kilometrů.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 22.04.2008 15:20:09

mirku, myslím že netřeba tak obranářsky hájit velkou figuru. fakt je ten, že miloš nabízí poměrně levnou službu (vypracování e-plánu na dálku, za 500– 1500 kč), a často ji nedodá. tečka. (žádné společné tréninky v podmínkách nejsou).

to, že nestíhám nějaké věci neznamená že sem špatný člověk; znamená to že prostě nestíhám. problém je, když se snažím smíchat tradiční „přátelské služby“ s businessem, což se myslím milošovi nechtěně stalo, poptávka razantně přeskočila nabídku a chudák miloš teď neví, jak z toho ven.

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 22.04.2008 16:16:47

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=jirka.stran­g]Miloše škorpila si vážím, ale už jsem slyšel dost názorů od lepších běžců než jsem já, že je marnej…bere si za trenink dost peněz( což je dost normální ) ale pak nestíhá komunikovat s lidmi, kteří mu zaplatili…prostě toho má moc.....[/quote] A chodíš na ty pravidelné tréninky do Stromovky? Já tam chodil pravidelně tři roky a za rady od Miloše v rámci pravidelných tréninků PIMu nemusel platit nic. A když se k Milošovi „přitočil“ během běhu nějaký běžec s dotazem, nikdy jsem od něho neslyšel, že by tazateli neodpověděl s poukazem na to, že mu nic nezaplatil. A to jsem s ním ve Stromovce naběhal za ta léta hodně přes tisíc kilometrů.[/quote] napsal jsem to blbě a udělal z Miloše vydřiducha …to tak není:) jen jsem slyšel od lidí, kteří mu platí za tréninkový plán, že nestíhá …to je vše......Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Celkem 1504 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:03:30 (2008)
půlmaraton: 2:24:13 (2009)

jorgos muž 22.04.2008 17:04:50

Za dva dny na běžeckém setkání ve Skalné kdy bylo pouze 7lidí by se člověk od Miloše taky dověděl asi hodně a v klidu.Nebo na nějaké podobné akci kde je Miloš pravidelně.

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 22.04.2008 18:33:04

Chlapi, já se fakt nesnažím kritizovat Miloše Škorpila…klobouk dolu před ním a doufám, že si s ním někdy aspon zatrénuju:) . Jen jsem reagoval na dotaz, na koho se obrátit, když nikdo neodpovídá, nic víc.

Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Celkem 4270 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2008)
půlmaraton: 1:41:52 (2008)
maraton: 3:45:50 (2010)

zse muž 23.04.2008 08:36:43

Moja skusenosť (aj keď staršia – zo začiatku minulého roka) s planom od M.Š. je pozitívna. Síce na prvý mail som tiež odoveď nedostal, ale po urgencii bola reakcia okamžita a o 3 dni som mal plán v pošte. Potom už odpovede na moje prípadne otázky boli promptne vybavované – najneskôr do 24 hod., samozrejme ak som zavolal tak hneď. Cena mi pripadá v pohode, skor mi vadil poplatok pri prevode do českej banky, ktorý to podstatne predražil. S plánom som bol spokovný, bol to 1/2 maratón za 2 hod. a ja som to aj na chlp presne minuly rok vo Viedni dosiahol. Či by sa mi to podarilo aj bez toho plánu? Možno, neviem – ale každopádne neľutujem, lebo mi to do behania zaviedlo nejaky poriadok a koncepciu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.04.2008 10:51:41

Jardo, aj ked v zasade s Tebou suhlasim a skutocne si myslim, ze zdravy clovek s trochou snahy moze bez problemov dosiahnut aj lepsie casy, nez si napisal, stale je to iba na tych, co si za tie plany dobrovolne platia. Kazdy ma inu povahu a ine charkterove crty. Niekto je prirodzene motivovany a ma v povahe robit veci poriadne a so zapalom bez vonkajsieho popudu, niekto je presny opak. Ak je sucastou motivacie si zakupit presny plan, ktory daneho bezca drzi pod krkom a donuti ho pravidelne behat, tak preco nie. Niekomu staci si kupit cas od casu nove boty, ci kus bezeckeho oblecenia a ma o motivaciu postarane na cele mesiace, iny musi mat nad sebou strazneho psa v podobe planu. Jedno aj druhe je OK a pochopitelne. Naviac, nie kazdy ma moznost sa radit so skusenejsim bezcom- vtedy trener pride vhod- aj ked len virtualny. Ludia premrhaju spustu penazi aj na omnoho zbytocnejsie veci. Avsak, isty trener zvykol na presprilis ustarostenych a pozornost pytajucich zverencov s velmi nizkou vykonnostou pouzivat vetu: Just run, baby, just run. A svete sa div, ono to fungovalo. :) Stacilo pravidelne behat, nieco zhodit, dostat sa do kondicky a behanie sa stalo zrazu prirodzene a samo pochopitelne.

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 23.04.2008 11:03:55

Tiež mi to pripada kontroproduktívne nechavať si vypracovať tréningový plán na polmaratón za 2 hod a maratón za 4 a viac hod. Začiatočníkom stačí behať a to už akokoľvek prípadne trénovať podľa hocjakej populárnej knižky či už Od joggingu po maratón, Běh alebo niečo také (náklady tak do 300,– Kč) alebo si nájsť informácie na nete, na tomto forume a to zadarmo. Nie som tréner ani bežecký odborník, ale pre začiatočnika behať úseky 4 x ?00 m a pod sú akurát tak na draka. Tréningové plány na 1/2 M i maratón od Škorpila su zverejnené na behej.com, keď pred rokom trénoval Tora na Kladenský maratón. Mám pochytnosti, že by sa tie posielané poštou veľmi líšili. Tak isto sa tam dá nájsť tréningový plán od Iva Domanského, keď trénoval Katku K. Z týchto dvoch plánov a nejakej knižky sa dá zosvatiť pri podpriemernej ingeligencii zostavovateľa zhotoviť veľmi kvalitný téningový plán.

Už i Dooma písal, že na maratón okolo 3:30 stačí behať akokoľvek ale hlavne behať. Plne s tím súhlasim a som toho živým dôkazom. Ja sama nie som pohybovo nijak nadaná, nikdy predtým som sa žiadnemu vytrvalostnému sportu nevenovala a za pol roka uplne chaotického pobehovania od 3×5–12 km do tyždňa až po týždne bez behania som odbehla 1/2 M i bez trénera a tréningového plánu za 1:55 hod s úsmevom na ksichte, lebo som sa na trati flákala a bežala na pohodu. Je pravda, že pred samotným závodom si si cvične odbehla 2×15 km na odporučenie hore zmienenej knihy Od joggingu … Rovnako dopadol moj prvý maratón odtrénovaný podľa rovnajek knihy, keď som odporúčanú kilometráž brala len tak baj očko a absolutne som nedodržiavala striktne to, čo v knihe odporúčajú, len toľko, koľko mi dovolila moja lenivosť. Po necelých 2 mesiacoch od 1/2M som si zabehla maraton v Liptovskom Mikuláši za 3:55 hodiba po pridaní dvoch 28 km tréningových behoch. Ani teraz po 3 rokoch, netrénujem podľa žiadneho tréningového plánu, nebehám úseky ani farfleky. Ako zdroj informácii o tréningu mi stačia dostupné knihy, články a rady a skúsenosti iných tu na fóre ochotne a zadarmo podávané. To radšej investujem peniaze do nových bôt alebo cesty na nejaký pekný pretek. Na nete sú mraky informácii a to zadarmo, len treba hľadať. Človek sa tak dostane k rozmanitým informáciam, niekdy aj protichodným a sám si spraví úsudok, čo je pre neho vhodné.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Praha 9

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:09 (2008)
půlmaraton: 2:00:29 (2008)

JanDvorak muž 23.04.2008 11:16:12

[quote=Justína]… Ja sama nie som pohybovo nijak nadaná, nikdy predtým som sa žiadnemu vytrvalostnému sportu nevenovala a za pol roka uplne chaotického pobehovania od 3×5–12 km do tyždňa až po týždne bez behania som odbehla 1/2 M i bez trénera a tréningového plánu za 1:55 hod s úsmevom na ksichte, lebo som sa na trati flákala a bežala na pohodu. Je pravda, že pred samotným závodom si si cvične odbehla 2×15 km na odporučenie hore zmienenej knihy Od joggingu … Rovnako dopadol moj prvý maratón odtrénovaný podľa rovnajek knihy, keď som odporúčanú kilometráž brala len tak baj očko a absolutne som nedodržiavala striktne to, čo v knihe odporúčajú, len toľko, koľko mi dovolila moja lenivosť. Po necelých 2 mesiacoch od 1/2M som si zabehla maraton v Liptovskom Mikuláši za 3:55 hodiba po pridaní dvoch 28 km tréningových behoch…[/quote] Nevím Justíno, jestli se nepodceňuješ s tím nadáním… To, co tu píšeš, mi nepřijde až tak úplně samozřejmé. Máš tedy rozhodně můj obdiv. Já běhám rok (tedy po asi 18 letech, kdy jsem takřka nesportoval), teď jsem zkusil dvakrát 1/2M, na druhý pokus za 2:00, ale s vypětím sil (a bez úsměvu na ksichtě) a na maraton se chystám až napřesrok. Pokud vím, odpovídá maratonu s časem pod 4:00 schopnost zaběhnout půlmaraton za něco kolem 1:40 (na což asi máš, a proto jsi při 1:55 tak dobře bavila), takže před sebou vidím ještě dost tvrdé dřiny, pokud chci tuhle (pro mnohé z vás směšnou, já vím) časovou metu překonat. [Honza]

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 23.04.2008 12:03:23

Honzo, makej a ono to půjde..uvidíš…já jsem začínal na 1/2M s časem někde kolem 2:15 a to jsem poslední Km běžel nadoraz......po 2 letech relativně tvrdého tréninku mám už jen kousek ( 5 min) pod pro mě kdysi absolutně nereálnou hranici 1:30.....když se chce …tak to jde…a to běhám JEN pro radost. Hodně síly a úspěchů všem, Jirka

[quote=runtime­error][quote=Jus­tína]… Ja sama nie som pohybovo nijak nadaná, nikdy predtým som sa žiadnemu vytrvalostnému sportu nevenovala a za pol roka uplne chaotického pobehovania od 3×5–12 km do tyždňa až po týždne bez behania som odbehla 1/2 M i bez trénera a tréningového plánu za 1:55 hod s úsmevom na ksichte, lebo som sa na trati flákala a bežala na pohodu. Je pravda, že pred samotným závodom si si cvične odbehla 2×15 km na odporučenie hore zmienenej knihy Od joggingu … Rovnako dopadol moj prvý maratón odtrénovaný podľa rovnajek knihy, keď som odporúčanú kilometráž brala len tak baj očko a absolutne som nedodržiavala striktne to, čo v knihe odporúčajú, len toľko, koľko mi dovolila moja lenivosť. Po necelých 2 mesiacoch od 1/2M som si zabehla maraton v Liptovskom Mikuláši za 3:55 hodiba po pridaní dvoch 28 km tréningových behoch…[/quote] Nevím Justíno, jestli se nepodceňuješ s tím nadáním… To, co tu píšeš, mi nepřijde až tak úplně samozřejmé. Máš tedy rozhodně můj obdiv. Já běhám rok (tedy po asi 18 letech, kdy jsem takřka nesportoval), teď jsem zkusil dvakrát 1/2M, na druhý pokus za 2:00, ale s vypětím sil (a bez úsměvu na ksichtě) a na maraton se chystám až napřesrok. Pokud vím, odpovídá maratonu s časem pod 4:00 schopnost zaběhnout půlmaraton za něco kolem 1:40 (na což asi máš, a proto jsi při 1:55 tak dobře bavila), takže před sebou vidím ještě dost tvrdé dřiny, pokud chci tuhle (pro mnohé z vás směšnou, já vím) časovou metu překonat. [Honza][/quote]

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.04.2008 12:50:30

Aj ked je toto trochu OT, predsalen musim dodat, ze Justina sice organizovane nesportovala, ale pohybu sa nevyhybala (oprav ma ak sa mylim). Zucastnovala si sa vselijakych pochodov a vyletov, takze aj to je zaklad pre beh. Nepoznam runtimeeror-a, ale viem si predstavit, ze ked si 18 rokov nesportoval a ani sa moc nehybal, tak Tvoja cesta bude tazsia, ako ta, co si presla Justina. Je to dane aj vekovym rozdielom a asi aj (prepokladam) nutnostou zhadzovat dost prebytocnych kilogramov u runtimeeror-a. Kto zacina bez takejto zataze a s nejakym malym zakladom, pre toho je postup omnoho rychlejsi, ako u byvaleho pecivala (sorry, ak sa mylim). Stale si vsak myslim, ze obycajne pravidelne behanie aspon 5× tyzdenne v celkovom casovom objeme minimalne 4–5 hodin je dostacujuce na dosiahnutie casovych limitov 3:40 na maraton a 1:45 na polmaraton (hovorime o veku do 50 rokov). Vyjma biomechanicky vylozene bezecky nevhodnych ludi (a takych je strasne malo) by tuto metu mal dosiahnut kazdy bezec do 2 rokov od prebratia takehoto „planu“ ci rezimu. Na to naozaj netreba ziadny talent a ani ziadny systematicky trening. Jedine snahu a pravidelnost a u tych, co maju co zhadzovat, tak trosku sebazaprenia a odtlacenie nasupu spred seba pri stole.

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 23.04.2008 13:45:37

Pointa mojho príspevku, aspoň mnou mienená je, že začiatočníkom a bežným bežcom ( s maratónom nad 3 hod, polmaratónom nad 1:20 hod) sú špeciálne internetové bežecké tréningy na mieru zbytočné. Efektívne je to pre „chrtov“ a cennejší je odborný dohľad trénera na tréningu (jeho fyzická účasť je nutná aspoň občas) ako výlučne mailova komunikácia. Začiatočníkom a mierne pokročilým stačí len pravidelne 4–5 x do týždňa behať, prečítať si nejakú dostupnú knižku pre amatérov a laikov, ambicióznejší si naštudujú i iné knihy venované tréningu (bežecká kuchařska, …), verejne prístupné trénongové plány na nete a inde, zapoja trochu selskeho rozumu a môžu hodnotne trénovať i bez tréningu na mieru, pretože si budu schopni tréningový plán zostaviť sami a zohladniť individualitu. Nejasnosti a dotazy adresovať skúseným bežcom napr tu na fóre, opýtať na na preteku (Lína huba, hotové neštěstí) prípadne od bežeckých kamaratov.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 23.04.2008 14:22:03

[quote=Mato]Aj ked je toto trochu OT, predsalen musim dodat, ze Justina sice organizovane nesportovala, ale pohybu sa nevyhybala (oprav ma ak sa mylim). Zucastnovala si sa vselijakych pochodov a vyletov, takze aj to je zaklad pre beh. .[/quote] Máš pravdu, 2 roky predtým, ako som začala behať po totalnom sa flakani na VŠ, som absolvovala pravidelne 2–3 x do mesiaca od jari do jesene diaľkové turistické pochody od 25 km – 100 km v Malých Karpatoch s dôchodcami (tých 100 km pochodov som dala ale iba 3). Druhý najmladší člen pochodu mal tak 55 rokov. Šmatlanie po trapných malých kopčekoch v okolí BA s dôchodcami i keď veľmi čipernými, akosi nepokladám za adekvátnu športovú prípravu, i keď sme súťažili, kto onu 50tku prejde čo najskôr (nikdy som nevyhrala ). Pochodová príprava sa mi ale zišla, keď som si odkráčala do cieľa 2 maratóny (Bratislava 2006 a Kosice 2006) :-) No jo, čim je človek mladší, tým jednoduchšie napreduje, regeneracia je rýchlejšia, i keď maratón pod 3 hodiny už nezabehnem a doposiaľ sútažím s veteránmi nad 65 hod, ktorí ma hravo natrieskajú.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.04.2008 15:06:39

[quote=Justína]Po­inta mojho príspevku, aspoň mnou mienená je, že začiatočníkom a bežným bežcom ( s maratónom nad 3 hod, polmaratónom nad 1:20 hod) sú špeciálne internetové bežecké tréningy na mieru zbytočné. Efektívne je to pre „chrtov“ a cennejší je odborný dohľad trénera na tréningu (jeho fyzická účasť je nutná aspoň občas) ako výlučne mailova komunikácia.[/qu­ote] Myslim, ze si si stanovila arbitrarnu hranicu vykonnosti, ktora sa o nic neopiera. Tebou urcene casy mozu byt pre niektorych sebetvrdsie trenujucich bezcov nedosiahnutelne, alebo len velmi tazko, a ked tak iba za pomoci niekoho omnoho skusenejsieho. Mam vo svojom okoli niekolko takych a nemyslim si, ze by bolo pekne ich nazyvat beznymi (casual) bezcami. U tejto vykonnosti sa jedna o vykonnostnych bezcov (myslim II. vykonnostna trieda podla byvalych tabuliek). Este jedna poznamka: vykon 3:00 na maraton a 1:20 na polmaraton nie su absolutne korespondujuce. Bud by to malo byt 2:50 a 1:20, alebo 3:00 a 1:26. Nechcem byt puntickar, ale bezci co sa v tomto pasme nachadzaju, Ti potvrdia, ze aj 1 minuta na polmaratone je uz znacny rozdiel. To nie je ako ked rozmyslas v casoch okolo 1:40, kde sa 3–4 minutky lahsie stratia. :)

avatar

Třinec

Celkem 2867,3 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:58:23 (2008)
maraton: 4:31:54 (2008)

pavlinap žena 23.04.2008 15:15:50

Já Justíně věřím, protože jsem sama toho důkazem. S knihou Jak uběhnout maraton za… jsem po dvou měsících (a při nějaké nadváze) zaběhla maraton s úsměvem a za 1:58 (s odpočinkem na občerstvovačkách) a v květnu snad ten maraton taky zvládnu. Nevím, zda je to s nadáním či bez. Ano, jsem sportovkyně, ale jelikož jsem si pořídila ve 37 letech druhé dítě, tak šel sport stranou a já začala až teď, kdy má malý 2 roky (takže víc než 3 roky nic…). Prostě je to potom o těch naběhaných km, o ničem jiném… Jak já říkám „MORÁL“… Osobního trenéra nepotřebuji, ale třeba si stahuji něco s netu, protože potřebuji mít ten plán před sebou (nejsem zodpovědná jak Justína, že bych šla běhat jen tak). Takže tak…

Motto: Never Say Never
avatar

Třinec

Celkem 2867,3 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:58:23 (2008)
maraton: 4:31:54 (2008)

pavlinap žena 23.04.2008 15:17:39

sorry – chyba – půlmaraton za 1:58. AJAJ!!! Nebijte mě!

Motto: Never Say Never
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 23.04.2008 23:10:42

[quote=Jarda koloběžka]A dobře míněné rady od přítele, byť jej znám třeba jen tady z netu, si cením snad i víc, než toho, co si koupím. Nějak mi prostě nesedí, když do běhání pro radost (vždyť co jiného tu provozujeme) příliš proniká komerce. (Děkuji všem, kteří jsou ochotni poskytnout něco ze svých zkušeností.)[/qu­ote] jardo, zní to moc pěkně. ale co uděláš, když se čtyři roky snažíš a pod tu trojku se ne a ne dostat? nemáš kámoše atleta, nemáš návyky, nevíš proč tě tahá tenhle vaz a proč furt tohle a proč… některý věci se špatně doháněj, spoustu otázek nevygooglíš a málokdo má čas odpovídat na každý dotaz. přítele si nekoupíš, ale často ti (psycho)terapeut či polotrenér za peníze poskytne podobnou službu ;)

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 24.04.2008 07:14:29

[quote=pajo]Chtěl bych pod vedením jednoho z nich zkusit max. zlepšení za rok na délku tratě 5 km.[/quote] Inšpiráciou na tréning na 5 km môžeš nájsť v rozhorove s Petrom Pechkom http://behy.cz/…ychlost.html Svoje know how tréningu tam rozobera vcelku podrobne.

Pre EDA neviem, aké máš ty skúsenosti s fórom, ale mne sa ešte nestalo, aby mi tu niekto fundovane neporadil, pripadne mi neodpísal na mail. Možno ale málo otravujem :-)

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 24.04.2008 09:19:55

Tak to tady tak ctu a trochu mi pripada, jako by nekdo kdo si zaplati trenera delal neco spatneho. Myslim, ze se to stava off topic vzhledem k tematu, pajo se ptal myslim na uplne neco jineho a ted se to evidentne po tom utoku nedozvi, protoze kdo by sel na forum s tim, ze trenuje s Milosem, to by si pekne nabehl. Minimalne by byl snobilizovan :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 24.04.2008 10:57:37

V jednom z výše uvedených příspěvků je psáno „zohladniť individualitu“. A to je možná to zásadní. Když mi vyhovuje nechat si sestavit tréninkový plán, tak proč ne. Ti co to odsuzujete, argumentujete tim, že všechno se dá vyguglovat, zjistit, hledat, … Ale zkuste si vzpomenout, kolikrát třeba v začátcích jste si někde něco přečetli, zjistili a podle toho i zařídili. A když si to zpětně promítnete a vyhodnotíte, v lepším případě se nad tím pousmějete. A né každý je z Prahy, Budějic, či jiného většího města a má možnost mít vedle sebe někoho kdo smysluplně poradí.

To Justína: Když si spočítáš výdaje na tebou zmiňované knihy (nic proti nim) a k tomu si uvědomíš kolik chaosu a zmatku musí překonat ten kdo chce řádně pochopit všechny principy a vzájemné souvislosti, s vydaji na zhotovení tréninkového plánu se „zohladnenim individuality“ ten rozdíl se ti trochu z zmenší.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 24.04.2008 11:08:41

[quote=ironman]Tak to tady tak ctu a trochu mi pripada, jako by nekdo kdo si zaplati trenera delal neco spatneho. Myslim, ze se to stava off topic vzhledem k tematu, pajo se ptal myslim na uplne neco jineho a ted se to evidentne po tom utoku nedozvi, protoze kdo by sel na forum s tim, ze trenuje s Milosem, to by si pekne nabehl. Minimalne by byl snobilizovan :)[/quote] no předpokládejme, že ,,útokem,, myslíš můj koment o Milošovi. Docela se už nedívým našil politikům, že se bojí dávat rozhovory do bulvárů, že se to překroutí… Psal jsem, že si Miloše moc vážím a že jsem se setkal s tím, že si kamarád zaplatil tréninkový plán, a v průběhu tréninků se Miloše přes email ptal na nějakou věc…nevím co to bylo, ale komentoval to tak, že se mu už týden neozval, že bude asi někde pryč. TOHLE ALE NENÍ ÚTOK !!

Sám jsem začal běhat před 2 roky a píše mi tréninky brácha, který se chvíli živil Ironmanem. Vím, že když něco zaběhnu super, nebo naopak blbě, tak mu hned volám.....buď se chlubím, nebo se radím, proč to nejde......proto se nedivím, že když si zaplatím trenéra( nebo jen tréninkový plán ), tak se prostě chci intenzivně dělit o aktuální stav, protože trenérovi ( jako je můj bratr, nebo Miloš ) věřím.

První dotaz zněl, že se dotyčný neví, kam se obrátit, že s ním nikdo na uvedeném mailu nemluví......proto jsem psal, že díky vytíženosti Mološe a jeho teamu lidí je to možné a dal jsem i link na veřejný trénink na webu.

Není to ANTIMILOŠ web:))))))to fakt ne Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 24.04.2008 12:02:54

[quote=pajo]Za­jímalo by jaké máte zkušenosti (pokud máte) se sestaveným treninkem na míru na zdejším webu behy.cz? V současné době jsou zde 3 trenéři a pokud má někdo zájem má jednoho nich oslovit. Chtěl bych pod vedením jednoho z nich zkusit max. zlepšení za rok na délku tratě 5 km. Pokud máte někdo pozitivní, ale i negativní zkušenosti, tak budu za ně rád. Děkuji.[/quote] správně, k tématu.

  • mám s milošem skvělou zkušenost – udělali jsme před víc jak rokem nějaký deal, za pár korun mi napsal jak se vrátit na trať. bylo to chytře vymyšlené, protože „volně dostupné“ plány mi zcela nevyhovovaly.

miloš zohlednil můj zásadní a iracionální odpor k úsekům, vzal v úvahu dostupný terén, kdy mám kolik času a během necelých tří měsíců jsem se dostal do stavu výrazně lepšího než kdysi. (velké neběžecké zranění mi bohužel nedovolilo ostrý test, pak přišla zima a další zádrhele).

  • na druhou stranu vím o lidech, kteří se už dlouhý čas marně dobývají e-tréninku, nikdo neodpovídá, nebo odpoví a pak ticho. zdá se mi, že e-trénink se stal obětí vlastního úspěchu.
  • bojím se, že každý plán je třeba stále upgradovat, upravovat podle vývoje formy, zdravotních potíží et cetera et cetera, a to už musí být „trenér“ opravdu téměř online
  • jakkoli si to chválím, už nemám potřebu e-coaching s někým, kdo mne neviděl a nezná, opakovat.

prostě nevěřím, že by mi „na dálku“ mohl kdokoli nějak zásadně pomoct. nejvíc bych potřeboval odpovědět na otázky, při kterých musíš zmáčknout chodidlo, stisknout holeň a vidět ksicht po doběhu – a s tím mi nikdo po mailu nepomůže.

ed, snob a antisnob

avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 24.04.2008 13:29:01

to Jirka: nemyslel jsem nikoho konkretne, proste jsem si ted precetl cele vlakno a muj prvni pocit z nej byl, ze jsem se nedozvedel nic k tematu. Coz mne jako trenera docela zamrzelo, rad se priucim a tesil jsem se na nejake poznatky, ktere se mi budou hodit.

Motto: Never give up!!!
avatar

Bohumín

Celkem 2066 km
Minulý měsíc 0 km

pajo muž 28.04.2008 20:53:29

Jujky dlouho, dlouho nic a teď toliko odpovědí. Díky za ně. Oslovil jsem P. Baběráda a ten mi odpověďěl něco ve smyslu, že by to od něj bylo velmi nekorektní mi takhle na dálku skládat trénink na míru bez osobního setkání, rozboru běhu atd. apod.. Jeho odpověď mě na jednu stranu zklamala, ale na druhou si velmi vážím jeho fér jednání. Určitě jsou lidi, kteří by mi za prachy napsali cokoliv........ Takže běhám dle jeho ofico plánů co má na webu a dle vlastních pocitů. Asi to nebude úplné max. zlepšení, ale třeba si za ušetřené prachy koupím nové boty či oblečení.

4Justína. Dík za odkaz, kouknu na něj.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 29.04.2008 14:47:38

[quote=ED]…prostě nevěřím, že by mi „na dálku“ mohl kdokoli nějak zásadně pomoct…[/quote] No vidíš, a tomu já věřím… :)

Pajo: Nedělej z toho velkou vědu, o víkendu dlouhý běh, jednou či dvakrát týdně něco rychlejšího (úseky) a mezi tím rege běhy… Není to tak složité, jak se zdá :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.