Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Pokles výkonnosti s věkem

Pokles výkonnosti s věkem

Nalezené položky: 81 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 07.02.2008 21:04:08

[quote=running-observer]Rozpor mezi 2 motivacemi k běhu (totiž zdraví a výkon) sice existuje v každém věku, ale ve věku po „50“ se asi poněkud zvyšuje, a tak velmi doporučuji pojetí „Zdraví především“.[/quote] Je to tak, jak napsal Sváťa, protože zásadní omezení snahy člověka se zlepšovat bude vždy dáno většími nebo menšími zdravotními komplikacemi, které na každého padesátníka čekají. Jsou výjimky, jako letos 70 letý Josef Hlusička, kterému se zranění vyhýbají, ale to bude asi jeden běžec ze sta, ostatní i kdyby se přetrhli, tak se při ideálním tréninku zlepšit nemohou, neb zdraví jim to nedovolí. Ale to neznamená, aby jsme se o to jak bájný Sysifos stále a stále nepokoušeli :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.02.2008 07:16:52

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=running-observer]Rozpor mezi 2 motivacemi k běhu (totiž zdraví a výkon) sice existuje v každém věku, ale ve věku po „50“ se asi poněkud zvyšuje, a tak velmi doporučuji pojetí „Zdraví především“.[/quote] Je to tak, jak napsal Sváťa, protože zásadní omezení snahy člověka se zlepšovat bude vždy dáno většími nebo menšími zdravotními komplikacemi, které na každého padesátníka čekají. Jsou výjimky, jako letos 70 letý Josef Hlusička, kterému se zranění vyhýbají, ale to bude asi jeden běžec ze sta, ostatní i kdyby se přetrhli, tak se při ideálním tréninku zlepšit nemohou, neb zdraví jim to nedovolí. Ale to neznamená, aby jsme se o to jak bájný Sysifos stále a stále nepokoušeli :).[/quote] Svatá slova chlapi. A těch 7 let se mi taky líbí více než ty 4 roky.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 08.02.2008 08:00:38

Jo,jo měli jsme si to asi užít už dříve. Ano jsou tu dvě jasné pravdy a obě teorie platí. Člověk, který má nedávnou sportovní minulost se v tom běhu zlepšuje asi 4–5 let a MATO to zde dokonale popsal. Těch 7 let platí pro ty co najednou začnou měnit kromě běhu i životní styl(nesportovně zaměřený). Pak se určitě mohou zlepšovat 7 let při metodě velmi postupného zvyšování zátěže. Já mám pro sebe takovou útěchu: běhám už šestou sezonu, ale ty předchozí jsem určitě flákal a letos tomu přitnu a proto se zlepším?!?

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.02.2008 08:20:07

Ale jasne. Najlespia motivacia je vidina uspechu- ci uz vo forme umiestnenia, alebo zlepsenia si casu. Nedavno som cital v Running Times, ktory odoberam, reportaz z veteranskych majstrovstiev sveta. Pytali sa tam vitazky na 800 a 1500m v kategorii 45–50 rokov, co ju motivuje tak tvrdo trenovat. Ona na to- Because I am so damned good at it. Nie je ziadna hanba robit nieco v com sa citite uspesny, alebo aspon lepsi, ako vacsina nesportujucej populacie. Len do toho- kazdy nech ma svoju motivaciu. Ja som len svojimi prispevkami chcel poukazat, ze ani neskoro zacinajuci hobik nemoze ratat s tym, ze sa bude zlepsovat donekonecna. Motivacia musi lezat v niecom hlbsom, nie iba v zlepsovani sa.

avatar

millan muž 08.02.2008 13:58:06

Tak po přečtení příspěvků starších a zkušenějších to vypadá, že není třeba házet flintu do žita a ty čtyři hodiny padnou. A když ne, tak taky dobře.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.02.2008 18:24:33

[quote=millan]Tak po přečtení příspěvků starších a zkušenějších to vypadá, že není třeba házet flintu do žita a ty čtyři hodiny padnou. A když ne, tak taky dobře.[/quote] Musím říci, že to je pro mě velmi cenná diskuse, která mě v lecčems obohatila.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Žilina

Celkem 145600 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:27 (1993)
půlmaraton: 1:11:58 (2004)
maraton: 2:27:53 (2004)

Pefo muž 08.02.2008 21:37:40

[quote=Šnek][qu­ote=millan]Tak po přečtení příspěvků starších a zkušenějších to vypadá, že není třeba házet flintu do žita a ty čtyři hodiny padnou. A když ne, tak taky dobře.[/quote] Musím říci, že to je pro mě velmi cenná diskuse, která mě v lecčems obohatila.[/quote] …Priložím ešte ja jeden príspevok,hoci neviem,či mám do toho čo hovoriť.Ale čím ďalej som viac tiež hobíkom,hoci ešte sa snažím aj o nejaké tie výkony…Súhlasím však s Maťom,motivácia musí byť v niečom hlbšom,nie len v prekonávaní a vylepšovaní časov…Kto má naozaj šport,resp. beh úprimne rád,nerestane behať len preto,že nemôže už zlepšiť svoje výkony..Každý máme predsa svoje limity..Samoz­rejme,najlepšie je,ak je tá motivácia vo vidine úspechu,či už v umiestneniach,a­lebo prekonávaní časov,ako píše Maťo.Tiež práve výkony a umiestnenia boli dlhé roky mojou motiváciou.Neviem si však predstaviť,že kôli zhoršujúcej sa výkonnosti,pokiaľ mi to zdravie ako tak dovolí, prestanem behať len preto,že sa už nebudem zlepšovať alebo vyhrávať…Nie raz som musel odpovedať na otázku,prečo behávám BLŽ (bežecká liga Žiliny) alebo ŽH (maratóny v parku s hobíkmi) – ako dvojnásobný olympionik to vraj nemám zapotreby,aj tak že tam nič nezískam,len si môžem pošramotiť meno,keď ma tam porazia hobíci..:-)….Na to mám len jednu odpoveď – nešportujem predsa kôli niekomu,ale kôli sebe.Robí mi to dobre a mám z toho fajn pocit – či už zo samotného behu,ale aj stretnutia s partiou rovnako infikovaných :-) .Atletika (najprv beh,potom chôdza,teraz zase beh) a stala súčasťou môjho života a verím,že tak ešte dlho ostane…Bez ohľadu na výkonnosť,ktorá pochopiteľne pôjde postupne dole.Nechce sa mi však veriť,že by som prestal behať len preto,že ma vo veteránskej kategorii budú porážať bežci doteraz o triedu pomalší…To môže podľa mňa len bežec,ktorý nemá rád beh úprimne kôli pocitu z neho,ale len z pocitu štrngania mincí či šušťania bankoviek.

Motto: Prehráva ten, kto sa vzdáva
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 08.02.2008 22:25:28

[quote=Pefo][qu­ote=Šnek][quo­te=millan]Tak po přečtení příspěvků starších a zkušenějších to vypadá, že není třeba házet flintu do žita a ty čtyři hodiny padnou. A když ne, tak taky dobře.[/quote] Musím říci, že to je pro mě velmi cenná diskuse, která mě v lecčems obohatila.[/quote] …Priložím ešte ja jeden príspevok,hoci neviem,či mám do toho čo hovoriť.Ale čím ďalej som viac tiež hobíkom,hoci ešte sa snažím aj o nejaké tie výkony…Súhlasím však s Maťom,motivácia musí byť v niečom hlbšom,nie len v prekonávaní a vylepšovaní časov…Kto má naozaj šport,resp. beh úprimne rád,nerestane behať len preto,že nemôže už zlepšiť svoje výkony..Každý máme predsa svoje limity..Samoz­rejme,najlepšie je,ak je tá motivácia vo vidine úspechu,či už v umiestneniach,a­lebo prekonávaní časov,ako píše Maťo.Tiež práve výkony a umiestnenia boli dlhé roky mojou motiváciou.Neviem si však predstaviť,že kôli zhoršujúcej sa výkonnosti,pokiaľ mi to zdravie ako tak dovolí, prestanem behať len preto,že sa už nebudem zlepšovať alebo vyhrávať…Nie raz som musel odpovedať na otázku,prečo behávám BLŽ (bežecká liga Žiliny) alebo ŽH (maratóny v parku s hobíkmi) – ako dvojnásobný olympionik to vraj nemám zapotreby,aj tak že tam nič nezískam,len si môžem pošramotiť meno,keď ma tam porazia hobíci..:-)….Na to mám len jednu odpoveď – nešportujem predsa kôli niekomu,ale kôli sebe.Robí mi to dobre a mám z toho fajn pocit – či už zo samotného behu,ale aj stretnutia s partiou rovnako infikovaných :-) .Atletika (najprv beh,potom chôdza,teraz zase beh) a stala súčasťou môjho života a verím,že tak ešte dlho ostane…Bez ohľadu na výkonnosť,ktorá pochopiteľne pôjde postupne dole.Nechce sa mi však veriť,že by som prestal behať len preto,že ma vo veteránskej kategorii budú porážať bežci doteraz o triedu pomalší…To môže podľa mňa len bežec,ktorý nemá rád beh úprimne kôli pocitu z neho,ale len z pocitu štrngania mincí či šušťania bankoviek.[/quote] Máš samozřejmně pravdu. Ale když to budu brát podle sebe, tak to zlepšování je určitá třešnička na dortu. Hlavně mě sport baví, pak následuje to, že mi zlepšuje zdraví, potom to, že mi pomáhá poznávat nové lidi a místa a k tomu ještě zatím i to zlepšování. Dokud se zlepšuju, tak je to příjemné, ale i bez toho to bude fajn. Tímhle vláknem chci hlavně zjistit, kde jsou ty průměrné hranice, kde se to zlepšování zastavuje.

http://behyaostatni.blog.cz/

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Žilina

Celkem 145600 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:27 (1993)
půlmaraton: 1:11:58 (2004)
maraton: 2:27:53 (2004)

Pefo muž 08.02.2008 23:31:43

[quote=Šnek][qu­ote=Pefo][quo­te=Šnek]Musím říci, že to je pro mě velmi cenná diskuse, která mě v lecčems obohatila.[/quote] …Priložím ešte ja jeden príspevok,hoci neviem,či mám do toho čo hovoriť.Ale čím ďalej som viac tiež hobíkom,hoci ešte sa snažím aj o nejaké tie výkony…Súhlasím však s Maťom,motivácia musí byť v niečom hlbšom,nie len v prekonávaní a vylepšovaní časov…Kto má naozaj šport,resp. beh úprimne rád,nerestane behať len preto,že nemôže už zlepšiť svoje výkony..Každý máme predsa svoje limity..Samoz­rejme,najlepšie je,ak je tá motivácia vo vidine úspechu,či už v umiestneniach,a­lebo prekonávaní časov,ako píše Maťo.Tiež práve výkony a umiestnenia boli dlhé roky mojou motiváciou.Neviem si však predstaviť,že kôli zhoršujúcej sa výkonnosti,pokiaľ mi to zdravie ako tak dovolí, prestanem behať len preto,že sa už nebudem zlepšovať alebo vyhrávať…Nie raz som musel odpovedať na otázku,prečo behávám BLŽ (bežecká liga Žiliny) alebo ŽH (maratóny v parku s hobíkmi) – ako dvojnásobný olympionik to vraj nemám zapotreby,aj tak že tam nič nezískam,len si môžem pošramotiť meno,keď ma tam porazia hobíci..:-)….Na to mám len jednu odpoveď – nešportujem predsa kôli niekomu,ale kôli sebe.Robí mi to dobre a mám z toho fajn pocit – či už zo samotného behu,ale aj stretnutia s partiou rovnako infikovaných :-) .Atletika (najprv beh,potom chôdza,teraz zase beh) a stala súčasťou môjho života a verím,že tak ešte dlho ostane…Bez ohľadu na výkonnosť,ktorá pochopiteľne pôjde postupne dole.Nechce sa mi však veriť,že by som prestal behať len preto,že ma vo veteránskej kategorii budú porážať bežci doteraz o triedu pomalší…To môže podľa mňa len bežec,ktorý nemá rád beh úprimne kôli pocitu z neho,ale len z pocitu štrngania mincí či šušťania bankoviek.[/quote] Máš samozřejmně pravdu. Ale když to budu brát podle sebe, tak to zlepšování je určitá třešnička na dortu. Hlavně mě sport baví, pak následuje to, že mi zlepšuje zdraví, potom to, že mi pomáhá poznávat nové lidi a místa a k tomu ještě zatím i to zlepšování. Dokud se zlepšuju, tak je to příjemné, ale i bez toho to bude fajn. Tímhle vláknem chci hlavně zjistit, kde jsou ty průměrné hranice, kde se to zlepšování zastavuje.

http://behyaostatni.blog.cz/[/quote] …to je veľmi individuálne a veľa faktorov v tom zohráva úlohu…Maťo to popísal veľmi dobre,myslím,že to sedí aj na mňa.Osobák na chodeckej 20tke som si urobil v 22rokoch,po 9tich rokoch venovaniu sa chôdzi,50tke som si urobil v 27mich rokoch ,na tej istej kvalitatívnej úrovni som sa udržal do 33rokov,kedy som si urobil osobák aj na chodeckej 100vke.Potom to šlo pomaly dolu.Osobák v maratone som si urobil v 35tich rokoch,osobák v hodinovke v 38mich.Pri zhode priaznivých okolností verím,že oba osobáky môžem ešte zlepšiť,hoci mám za mesiac 39…A keď aj nie,aj tak bude fajn:-) Jedno je však isté- väčší predpoklad na zlepšnie svojich výkonov ako ja máš určite Ty…Prečo,o tom tu už bolo dosť…Len tak pre zaujimavosť-zaujal ma jeden Tvoj osobný rekord -maratónsky…Ten čas mi veľmi niečo pripomína..:-) – na 100percent Ťa v tomto porovnaní už neprekonám:-) -je len otázkou času,kedy sa k nemu priblížim aj bežecky…ale aj tak to bude fajn:-)

Motto: Prehráva ten, kto sa vzdáva
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.02.2008 17:47:44

sorry za off topic pánové, ale prosím vás, proč pořád citujete bezprostředně předcházející příspěvky? Chápu citaci, reaguji-li na starší post, ale proč citovat (potažmo i s předcházejícími x citacemi) předchozí post mi uniká. Navíc na malém displeji třeba pda jsou takové příspěvky setsakramentsky špatně čitelné.

avatar

Žilina

Celkem 145600 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:27 (1993)
půlmaraton: 1:11:58 (2004)
maraton: 2:27:53 (2004)

Pefo muž 09.02.2008 20:33:04

[quote=Jecminek­.Maselnik]sorry za off topic pánové, ale prosím vás, proč pořád citujete bezprostředně předcházející příspěvky? Chápu citaci, reaguji-li na starší post, ale proč citovat (potažmo i s předcházejícími x citacemi) předchozí post mi uniká. Navíc na malém displeji třeba pda jsou takové příspěvky setsakramentsky špatně čitelné.[/quote] ok,polepším sa..:-)))

Motto: Prehráva ten, kto sa vzdáva
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 10.02.2008 17:54:44

[quote=Pefo][qu­ote=Jecminek.Ma­selnik]sorry za off topic pánové, ale prosím vás, proč pořád citujete bezprostředně předcházející příspěvky? Chápu citaci, reaguji-li na starší post, ale proč citovat (potažmo i s předcházejícími x citacemi) předchozí post mi uniká. Navíc na malém displeji třeba pda jsou takové příspěvky setsakramentsky špatně čitelné.[/quote] ok,polepším sa..:-)))[/quote] Já taky. Lituji, že jsem se provinil. Tohle je naposled. Snad?!

http://behyaostatni.blog.cz/

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

millan muž 30.05.2008 13:00:10

Tak nevím. Je to pořád horší a horší. Dva roky to bylo špatné, ale nějak bylo. Nyní se mi stává, že neuběhnu to co vloni… Chvilku vynechám a když potom jdu pomalých 10 km tak TF letí někde kolem 155 –160, tam kde v nepřerušeném tréninku byla 138 – 145 … a to nemluvě o tom, že občas jsem musel vložit i neplánovanou chůzi. Vždy jsem si myslel, že vytrvalost se dá stále ještě zlepšovat, ale u mne opak je pravdou a to jsem začal běhat nedávno…

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 30.05.2008 14:25:59

[quote=millan]Tak nevím. Je to pořád horší a horší. Dva roky to bylo špatné, ale nějak bylo. Nyní se mi stává, že neuběhnu to co vloni… Chvilku vynechám a když potom jdu pomalých 10 km tak TF letí někde kolem 155 –160, tam kde v nepřerušeném tréninku byla 138 – 145 … a to nemluvě o tom, že občas jsem musel vložit i neplánovanou chůzi. Vždy jsem si myslel, že vytrvalost se dá stále ještě zlepšovat, ale u mne opak je pravdou a to jsem začal běhat nedávno…[/quote] Těch příčin proč to jde s tvou výkonností z kopce může být celá řada. Vyčerpávající zaměstnání, noční směny(nepravidelně rozvržená prac. doba), nadváha, špatné stravování, nějaký zdravotní problém, atd.

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23626,73 km
Minulý měsíc 6,36 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 31.05.2008 10:32:03

[quote=millan]Chvil­ku vynechám a když potom jdu pomalých 10 km tak TF letí někde kolem 155 –160, tam kde v nepřerušeném tréninku byla 138 – 145 … a to nemluvě o tom, že občas jsem musel vložit i neplánovanou chůzi.[/quote] Já to mám úplně stejně. Po výpadku – tepovka hodně vysoko. Třetí čtvrtý trénink se to u mě srovná.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 31.05.2008 14:47:35

millane, v tvych radkach jsem se poznavala,ta depka z toho, ze misto zlepsovani se to slo uplne na opak, ale trvalo to jen pul roku, od podzimu do jara, pak uz jsem sla resit doktory, pricina se zjistila, leci se a je mi dobre na dusi i na tele! zajdi k doktorum, mam ted dobrou zkusenost s telovychovnym lekarstvim.

Motto: Over and over again.
avatar

Dobřichovice

Celkem 631 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:15 (1998)

biatlonistka žena 31.05.2008 15:59:23

[quote=hanice]mi­llane, v tvych radkach jsem se poznavala,ta depka z toho, ze misto zlepsovani se to slo uplne na opak, ale trvalo to jen pul roku, od podzimu do jara, pak uz jsem sla resit doktory, pricina se zjistila, leci se a je mi dobre na dusi i na tele! zajdi k doktorum, mam ted dobrou zkusenost s telovychovnym lekarstvim.[/quote] A nemáš prosímtě kontakt na někoho v tělovýchovném lékařství? Taky bych potřebovala s něčím popradit. Dík

avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 31.05.2008 21:37:00

Těm, kterým se stabilně zhoršuje vytrvalostní forma (Milan) bych možná doporučila si dojít alespoň k obvoďákovi na krev. Zjistíte, jesti máte základní testy (červené krvinky, hemoglobin a minerály) v pohodě a vyloučíte anémii. Já byla pitomá a dokopala se na odběry až v okamžiku, kdy jsem nebyla schopná uběhnou slušně 6km a kolabovala na ulici. Skončila jsem pak hospitalizovaná v Motole na transfuzích. Takže pokud máte alespoň trochu vstřícného doktora, tak se asi fakt vyplatí řešit to včas. Navíc je to věc, která se pak jednoduše vyřeší dávkama železa nebo kyseliny listové.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 31.05.2008 22:25:18

[quote=KaatjaK]Těm, kterým se stabilně zhoršuje vytrvalostní forma (Milan) bych možná doporučila si dojít alespoň k obvoďákovi na krev. Zjistíte, jesti máte základní testy (červené krvinky, hemoglobin a minerály) v pohodě a vyloučíte anémii. Já byla pitomá a dokopala se na odběry až v okamžiku, kdy jsem nebyla schopná uběhnou slušně 6km a kolabovala na ulici. Skončila jsem pak hospitalizovaná v Motole na transfuzích. Takže pokud máte alespoň trochu vstřícného doktora, tak se asi fakt vyplatí řešit to včas. Navíc je to věc, která se pak jednoduše vyřeší dávkama železa nebo kyseliny listové.[/quote] Není Milan jako Millan…

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 31.05.2008 22:31:36

[quote=KaatjaK]Těm, kterým se stabilně zhoršuje vytrvalostní forma (Milan) bych možná doporučila si dojít alespoň k obvoďákovi na krev. Zjistíte, jesti máte základní testy (červené krvinky, hemoglobin a minerály) v pohodě a vyloučíte anémii. Já byla pitomá a dokopala se na odběry až v okamžiku, kdy jsem nebyla schopná uběhnou slušně 6km a kolabovala na ulici. Skončila jsem pak hospitalizovaná v Motole na transfuzích. Takže pokud máte alespoň trochu vstřícného doktora, tak se asi fakt vyplatí řešit to včas. Navíc je to věc, která se pak jednoduše vyřeší dávkama železa nebo kyseliny listové.[/quote] Já jsem měl anemii, když jsem začínal běhat. Nijak jsem ji neléčil, železo jsem nejedl. Po roce anemie zmizela, připisuji to běhu. Podotýkam, že jsem vegetarían. Od těch, co o těchto věcech věděli, jsem si vyslech hodně řečí, že musím jíst maso. Nemusím! :) A taky jsem nejedl. Ale zajít k lékaři při problémech určitě neuškodí.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 01.06.2008 10:18:09

1.ustav telovychovneho lekarstvi, Salmovska 5, Praha 2, tel 22496 5717 ne­bo 5720

2. po vsech vysetrenich lecim anemii a fakt – dali prasky podle rady a dobry. s tou krvi je to asi zradny v tom, ze nic neboli,proste clovek jen plizive zacne bejt unavenej a nemoznej! a zase to behani je skvely, ze se na to prijde driv nez by se prislo pred televizi na gauci. prakticky muj prubeh byl podobny jako pise kaatja, uz jsem mela potiz dojet i mhd do prace a vyjit 1 poschodi, bezet se uz nedalo, na pulmaratonu jak jsem rikala mi utekli i chodci.bohuzel mne behani jako stefanovi nepomohlo,pomohli az v salmovske

Motto: Over and over again.
Nalezené položky: 81 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.