Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Bedýnkový trénink

Bedýnkový trénink

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 03.01.2016 15:57:28

Dnes jsem zkusil bedýnkový trénink. protože je venku mizerně a jedním ze zimních priorit je posílit nohy (na hory s batohem), vzal jsem si kromě bedýnky (35cm) sportester a mobil se metronomem. Záznam je zde. Výhodou tohoto testu/tréninku je, že získáme nejlevnější ergometr, protože výkon lze spočítat docela snadno. Kvůli níže zmíněným problémům se mi nepodařilo dosáhnout zlomu úsečky v anerobním prahu. Každopádně je tento test/trénink velmi jednoduchý a exaktní a umožňuje měřit změny kondice v nižších tepových pásmech či se připravovat na horské běhání.

Pro ty, kteří by to chtěli zkoušet několik poznámek:

  • dupání je hlasité, mobil chce sluchátka nebo zesílení
  • při vyšší kadenci je těžké dělat pohyb přesně (být nahoře vzpřímený, tělo se krčí – problém i s otřesy v nesprávné poloze)

Několik dalších možných vylepšení:

  • zdatnost lze testovat i podle Kaschova testu
  • bylo by nádherné mít tepem řízený metromom (mobil s pásem na to senzory má!)
  • začínám přemýšlet o zátěžové vestě
Motto: No toto!
Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.