Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Jaké sportovní brýle?

Jaké sportovní brýle?

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Simonice žena 05.06.2015 13:24:21

Ahoj, chtěla bych se zeptat na tipy na sportovní brýle, které by byly univerzálnější – běh, kolo atd. Mám brýle z Lidlu, které jsou dobré proti mouchám, ale nedrží zrovna nelépe na hlavě a skla (plasty) také nemají zrovna nejlepší optické vlastnosti. Díky za tipy.

avatar

berta-t žena 16.06.2015 13:53:43

Ahoj, záleží samozřejmě kolik do těch brýlí chceš investovat – dobré značky jsou třeba Nike, Oakley a třeba i Polaroid dělá pár typů sportovních brýlí. U takových značek bych se nebála, že nebudou kvalitní. Jen počítej, že cena je oproti Lidlu někde jinde.

avatar

masajka žena 26.06.2015 10:51:01

>> berta-t, 16. 06. 2015 13:53:43

S těmi zmíněnými značkami taky souhlasím, s těmi mám dobrou zkušenost a to jsem sportovních brýlí prostřídala už opravdu hodně. Slušný výběr má třeba Mister Optic, jestli se chceš mrknout.

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 27.06.2015 21:44:48

ja používám „lidlofky“ a nemma problemma :)

avatar

půlmaraton: 1:57:10 (2014)
maraton: 4:27:48 (2014)

Baruš žena 27.06.2015 22:14:04

Dlouho jsem hledala ty opravdu pravé… Nakonec jsem po dlouhém prolézání všech možných obchodů (Sportisimo, Intesport, Hervis,…) a nekonečném zkoušení brýlí zakotvila u značky Bliz (499Kč). Skvěle drží i při rychlých ligových závodech na dráze (atletika – 1500m), tak i při celodenních bězích. Doporučuji se tedy neupínat k jedné značce, zvlášť takhle „v začátcích“. Věnuj tomu čas a věřím, že najdeš ty pravé!!! :-)

Motto: Vzdát se je horší, než být poslední!
avatar

Celkem 32332,82 km
Minulý měsíc 170,55 km
10 km: 0:48:16 (2017)
půlmaraton: 1:42:31 (2018)
maraton: 4:12:26 (2017)

kesounam muž 28.06.2015 08:32:01

Rád bych se zeptal jestli někdo používá Dioptrický sportovní brýle.Mám dioptrie +5 a jelikož se brýle mlží a kloužou ,tak běhám bez brýlí ,ale není to prostě dobré. Z čoček mám strach ,že bych je nesnesl.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 28.06.2015 20:30:34

>> Baruš, 27. 06. 2015 22:14:04

akorat jsem to tady chtel napsat ;)). pouzival jsem pomerne dost bryli, kdy cena zacinala na cca 2.tis a vice (kolo, beh, apod.). ale od te doby, co jsem zjistil, ze mi vzdy vydrzi cca 2 roky max (prejete kolem, privrene v kufru do auta, ve dverich, polozene na strechu a jedeme apod.), tak jsem si rekl, ze bryle max za 1000,–. Vloni jsem nasel ve sportisimu Blize (mam nejake polarizacni za cca 600–700,–, i kdyz ze jsou polarizacni jsem zjistil az nasledne). Jsou cerne s cervenym prouzkem a jsem s nimi maximalne spokojen. letos jsem si koupil dalsi a jsou jen v aute. vzhledem k domu, ze je staly jenom 700,–, tak se k nim nechovam zrovna hezky (strcim je normalne do tasky apod.). dobre mi sednou a hlavne netlaci. a staly fakt malo. za me palec nahoru.

avatar

ironwoman žena 01.07.2015 00:41:09

>> Simonice, 05. 06. 2015 13:24:21

:-D jsou dobré proti mouchám, to mě fakt pobavilo…Jinak názory se různí, každému vyhovuje něco jiného. Někomu brýle z Lidlu, někomu brýle za pár stovek, někdo jde ještě výš a rád si připlatí za kvalitu. Můj přítel vyzkoušel (sportovec tělem i duchem :-)) všechny možné brýle a až teď, co má Rudy Project, tak je fakt spokojený a nemůže si je vynachválit. Je fakt, že nejsou nejlevnější, ale on předtím fakt na všechny brýle nadával, všechny mu nějak klouzaly (asi blbá hlava :-D)

avatar

ironwoman žena 01.07.2015 00:42:23

>> kesounam, 28. 06. 2015 08:32:01

Já nosím dioptrické brýle a na sluníčko používám samozabarvovací skla Transition. Mám je ale v klasických obroučkách a je fakt, že při sportu kloužou. Jak jsem psala níž, tak přítel má brýle Rudy Project a vím, že se k nim dá dokoupit dioptrická vložka. Takže až našetřím, jdu do nich. Sama mám přes čtyři dioptrie a tedy běhat bez brýlí by pro mě bylo jak běhat poslepu. To si fakt nedokážu představit – jedině tak někde po uzavřeném okruhu :-D Máš můj obdiv!

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 01.07.2015 15:33:34

Též můžu doporučit zde zmíněnou značku Bliz. Když jsem začínal pravidelně sportovat, tak jsem používal běžné laciné sluneční brýle sportovního designu, jenže se neosvědčily (špatně seděly a moc nevydržely), navíc potíž že tmavá skla nejsou do slabších světelných podmínek vhodná. Hledal jsem tedy nějaké vhodné sportovní brýle s výměnnými skly za rozumnou cenu, jenže dlouho bez úspěchu. Asi mám nějak divnou hlavu (moc velká?), že mi většina brýlí nesedí, často jsou příliš úzké. Ani LIDL (kde jsem v té době spokojeně nakoupil řadu sportovních potřeb) mi v této záležitosti nepomohl. Až jsem narazil právě na ten Bliz. Všiml jsem si jich při sledování závodů v běhu na lyžích (před pár lety byly hojně používané valnou částí profíků, dnes už zas jsou v módě jiné typy). Normálně vybavení tolik neřeším, nemusím mít zrovna značkové věci a přesně to co mé oblíbené hvězdy, spíš se snažím šetřit, ale někdy je určitá investice na místě a vyplatí se. Právě na ten model brýlí (Bliz Pursuit XT) jsem natrefil ve slevě ve Sportisimu a perfektně mi sedly. Sice jsem s cenou docela váhal (těsně pod tisícovku), ale nakonec jsem se odhodlal, když jsem nic lepšího a levnějšího neobjevil a nelituju. Brýle se mi osvědčily. Oceňuju že umožňují snadnou výměnu sklíček dle aktuální potřeby (dvě v balení, další lze dokoupit). Klasické nožičky lze nahradit páskem (vhodné třeba v zimě na lyžích). Tuším umožnují i aplikaci dioptrického adaptéru. Konstrukčně sice nejsou extra odolné, ale přes určité opotřebení mi už pár let spolehlivě slouží. Ty původní jsem bohužel jednou poškodil při neopatrné výměně skel (prasklý rám), ale používám je bez problémů dál, jen jsem skla zalepil napevno a výměna už není možná. Potom jsem dokoupil druhé (nějaký e-shop, cca 800 Kč) a ty zatím stále v pohodě. Zkušenosti tedy vcelku pozitivní. Samozřejmě však jde o subjektivní pohled, každému sedí něco jiného. Potřeba je vyzkoušet co nejvíc modelů a najít takové co nejlépe sednou zrovna na ten konkrétní obličej. Ten Bliz nabízí více modelů. Potom jistě existuje řada kvalitnějších brýlích, jenže cena několik tis. je už pro mně těžko akceptovatelná. Na druhou stranu mohou dobrou službu zastat i brýle mnohem lacinější. Záleží na tom co se od nich požaduje. Chce to prostě hledat a zkoušet.

avatar

Celkem 32332,82 km
Minulý měsíc 170,55 km
10 km: 0:48:16 (2017)
půlmaraton: 1:42:31 (2018)
maraton: 4:12:26 (2017)

kesounam muž 01.07.2015 18:12:50

Dneska jsem obdržel od ppl balíček s Bliz Pursuit XT. Sedí opravdu perfektně.Zítra doručí Dioptrický adaptér, uvidím jaká skla do něho půjdou nasadit a jak to bude vypadat a fungovat na běh . V optice jsem nechal udělat odlehčené samozabarvovací brýle za 10 000 kč ,nerozbitné obroučky a skla a tak jsem zvědav co bude lepší . Určitě dám vědět.

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.