Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

dax muž 18.10.2015 23:00:58

>> luckar777, 17. 10. 2015 11:10:34

V podstatě souhlas se Zdenem, tedy nenechal bych achilovky, resp. nohy úplně bez pohybu, zátěže, protože nohy takto ochabnou a bude déle trvat, než se zase dostanou do formy. Já měl s achi problém zatím pouze jednou, byl velmi podobný tvému a na 99% byl způsobený botou. Takže bych doplnil ještě jednu věc a sice zalovit v paměti, jestli třeba nezačaly problémy po výměně obuvi, nebo po nějaké jiné změně.

avatar

luckar777 žena 19.10.2015 18:40:48

>> dax, 18. 10. 2015 23:00:58

Botami to určitě není. Začala mě bolet po TV, kde jsme skákali trojskok ( 3 skoky snožmo rychle za sebou) a tam byla velká zátěž na nohy. V botách, kterých běhám se mi max. dělají puchýře, těmito být nemůže :D Ale noha už je v pořádku, jn občas vrže.

avatar

luckar777 žena 29.10.2015 20:14:13

Dobrý večer. Asi před 14 dni jsem zde psala o tom, že mám zánět achilovky, ale nebolí mě jen v ní lupe. Teď mě vůbec nebolí, jen mi v ní při výskocích (angličáky, dřepy s výskoem,..) křupe. Omezení jsem měla (mám) takové, že jsem posilovala vrch těla a nohy, tak abych achilovku nezatížila nebo mi v ní neřkupalo. Myslíte, že mám počkat nebo se už vrátit do starých kolejí a achilovka přestane časem křupat? Mažu ibalginem duo a protahuji. děkuji za odpověď.

avatar

Xtrem14 muž 19.11.2015 14:54:09

Ahojte. Tak Vám popíšu o mou zkušenost se zánětem. 3.10 jsem si zaběhl predator dril v Oboře. Druhý den okolo 14 hodiny jsem začal cítit ostrou bolest v pravé achilovce (při jakémkoliv pohybu, nejvíc při chůzi do kopce a do schodů). Po 4 dnech bolest ustoupila a začalo vrzání. Ortoped předepsal diclofenac duo a klid a fyzioterapeut nohu otejpoval,což docela pomohlo. Přehodil jsem si všechny šichty na noční, během které je mnohem méně pohybu. A ve volnu vyřadil veškeré aktivity. Vrzání už je po měsíci a půl minimální, nebo žádný. Víc to vrže pokut nohu víc zatížím (delší chůze, protahování, prochladnutí). Zkoušel jsem si šlachu mazat postupně konopnou, kostivalovou a teď ibalginovou mastí a všechno mi přijde, že zabírá max. 3 dny. Koupil jsem neoprenovou bandáž která hezky hřeje a podpatěnky. Příští týden jsme objednanej na rázovou vlnu od který si dost slibuju. Zánět u mě konrétně připisuju několika faktorům najednou. Špatně jsem se rozehřál a protáhl před během, noha prochladla (hodně se lezlo ve studeném blátě), dost tomu taky nahrál nerovnej terén trati, nějakou část viny nesou boty ( reebok mají dost utopenou patu) a večer jsem místo odpočinku a regenerace šel na pivo :)

avatar

Xtrem14 muž 03.12.2015 10:14:43

Jak již bylo zmíněno výše, tak každému pomohlo něco jiného. V mém případě to byla kombinace rázových vln (po druhé aplikaci je po problému) podpatěnek, mazání veralem, udržování v neustálém teple (silná ponožka a neoprenová bandáž) a 3× denně knieppova koupel. Šlacha už nevrže ani nebolí, ale radši si dám až do jara pauzu od běhání. Je lepší chvilku nic nedělat, než to přepísknout a odstavit se třeba na rok.

Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.