Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Náplast pro rozšíření nosních průduchů

Náplast pro rozšíření nosních průduchů

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Daniel42195 muž 13.05.2007 22:15:46

Máte někdo zkušenosti z náplastmi pro rozšíření nosních průduchů? Omlouvám se, že používám tento dosti popisný název, nevím, jaký to má přesný název ani v češtině, ani v angličtině. Je to spíše módní záležitost nebo to má reálný efekt?

Dan

avatar

Praha

Celkem 1441 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:32 (2009)
půlmaraton: 1:52:25 (2009)

stealth muž 31.03.2009 22:28:12

Já bych toto téma opět oživil, nedávno jsem při tréninku zkoušel náplasti s pružinou „volný dech“ (10ks za 150, prodávají se jako pomůcka proti chrápání). Zkusil jsem ho při 10km tréninku, přičemž po zhruba 8km se mi odlepila jedna polovina, takže jsem si náplast sundal za běhu. No v tu ránu to bylo, jako by mi někdo na frňák přicvakl sponku a já musel daleko větší objem vzduchu prohnat pusou. Bohužel při sobotním půlmaratonu jsem v předstartovní nervozitě zapomněl aplikovat, což mne trochu mrzí, ale příště na závod určitě beru. Jediná vada na kráse je, že když se člověk potí, tak se náplast po určité době odlepí.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:31 (2009)

tomash muž 02.04.2009 10:09:43

jo, je to super, taky to pouzivam (tedy pouze na behani, nechrapu, takze nemuzu posoudit). ten rozdil je fakt veliky, prestoze se to zezacatku nezda. sok prijde po sundani, jak pises :) udychat 20km nosem bylo pro me nepredstavitelny – ted je to otazka dvou naplasti.. :)

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 02.04.2009 18:28:35

Kamarad ted ty naplasti taky zkousi a rika, ze ma pocit, ze se mu lip dycha. Hledal jsem na netu a nasel jsem toto: http://www.sportsci.org/…ight/fch.htm Zaver: Maji maly nebo zadny vliv na dychani nebo vykon ve spravne nastavenych studiich u zdravych jedincu v normalnich podminkach. Na druhou stranu, delsi vykon v teple muze byt pouzitim techto naplasti vylepsen. Takze na PIM si je vezmu, jinak ne. :-)

avatar

Praha

Celkem 1441 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:32 (2009)
půlmaraton: 1:52:25 (2009)

stealth muž 03.04.2009 09:31:37

Ano, na vykon a kapacitu plic naplasti opravdu nemaji zadny vliv, to ma studie pravdu :) Jde vsak taky o to, ze zacina hmyzi obdobi, a je lepsi, kdyz moucha skonci v nose nezli rovnou v plicich :) Tyhle naplasti maji jen vliv na rozdeleni pomeru vzduchu prijimaneho nosem a usty ve prospech objemu protazeneho nosem. Nic vic. A konkretne treba pro me, kteremu se nos zahleni uz po par kilometrech, tak je to docela prijemna pomucka (samozrejme kapesnik je potreba i nadale).

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.