Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » VELKÝ TEST: Lýtková komprese. Zvýšená výkonnost, móda nebo placebo efekt? [článek]

VELKÝ TEST: Lýtková komprese. Zvýšená výkonnost, móda nebo placebo efekt? [článek]

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední

barborkas žena 15.10.2012 17:25:20

Ať už při tréninku nebo přímo v závodě, každým dnem potkáváme stále více běžců, kteří se nespokojí s běžnými ponožkami, ale zahalují celé lýtko do kompresních podkolenek či návleků. V redakčním testu jsme pro vás srovnávali osm produktů s lýtkovou kompresí. ČLÁNEK KOUPÍTE V ONLINE TRAFICE ZA 9,90 KČ. />Odkaz na článek

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 16.10.2012 12:47:00

Nepokládám za šťasné zařadit tohle kontroverzní téma do placené části. Protože jak jsem slyšel na jedné konferenci: „Kolegové, buďto předložte seriózní výzkum, nebo se jděte klouzat“. Mimochodem, nám to v laborce zatím vychází tak, že je to na pikaču. Ale studie ještě není uzavřená, čili s rezervou…

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 16.10.2012 13:20:13

>> Kostěj, 16. 10. 2012 12:47:00

Záleží co se měří. Změna energetická náročnosti běhu v/bez bude HOOOODNĚ pod chybou přístroje (pokud se bude vycházet ze spotřeby kyslíku na spiru). Jakou máte metodiku?

Jediné co bude krásně měřitelné je časová dynamika rozpadu kreatinkinázy. Tam u rázových dopadů (seběhy) by měla být patrnější nižší hodnota CK (ale až např. po 24 hodinách).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 16.10.2012 13:39:58

Článek v podstatě na otázku, kterou klade v podtitulku, vůbec neodpovídá. S tím bych se smířil, ale dát za toto zjištění téměř 10Kč mi přišlo trochu líto.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 1512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:07 (2009)
půlmaraton: 1:47:50 (2009)

drakor muž 15.11.2012 10:58:03

Vyzkoušel jsem snad ten nejlevnější typ kompresních podkolenek od české firmy moose. A záleží co od toho čekáte. Zrychlení :-) nebo něco co Vám bůhví jak pomůže k lepším výsledkům :-). Ne nic takového. Pro mě to přineslo to kvůli čemu jsem si je pořizoval – zbavily mě křečí lýtek při dlouhých bězích na tvrdém povrchu (půl/maraton), kterých jsem se nemohl zbavit. Ať jsem zkoušel kdovíco (anticramp. přípravky, sůl atd.)

Motto: „Když se nejvíc chce, tak to nejmíň jde.“ [i]Johann Wolfgang von Goethe[/i]
avatar

Celkem 3327,3 km
Minulý měsíc 0 km

stepasite muž 15.11.2012 11:25:56

Clanek jsem sice necetl, ale z vlastni zkusenosti mohu potvrdit, ze kdyz bezim s kompresnimi podkolenkami, neboli mne druhy den tak lytka. I pribehu ma lepsi pocit, jelikoz se lytka pri behu tolik nehoupou. Takze na tom mozna neco bude. Ale ze bych s podkolenkami bezel rychleji, to asi ne.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.