Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Literatura a film » Kniha Born to run-Zrozeni k běhu se slevou v našem e-shopu

Kniha Born to run-Zrozeni k běhu se slevou v našem e-shopu

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Alfget muž 12.09.2011 18:13:02

Ahoj, pokud ještě nemáte dotisk běžeckého bestselleru Born to Run (Zrozeni k běhu), tak neváhejte a objednejte u Knihkupectví U Malých: Born to run Zrozeni k běhu

Pokud nevíte oč jde, tak kratší seznámení: Když v roce 2009 vyšla kniha Born to Run (Zrozeni k běhu), způsobila poprask. Rozhodně to není čistě obhajoba běhu naboso nebo v lehkých botách, přesto tomuto směru hodně přidala na síle. Ač by se mohl zdát příběh z druhého konce světa pro nás vzdálený, o to víc, že je o ultraběžcích, opak je pravdou. Kniha se stala právem bestsellerem. První české vydání rychle našlo své majitele a nyní vychází dotisk.

Autorem knihy s českým podtitulem „Zapomenutý národ a tajemství nejlepších a nejšťastnějších běžců světa“ je Christopher McDougall, investigativní novinář a sám náruživý běžec. Ten popisuje vznik knihy následovně:

„Ocitl jsem se uprostřed největšího závodu, jaký kdy svět viděl, vrcholného běžeckého souboje, nekonvenčního střetnutí nejlepších vytrvalostních běžců naší doby s nejlepšími ultraběžci VŠECH dob na padesátimílové trase po tajných stezkách, jichž se v minulosti dotkly jen nohy (mexického kmene, pozn.red.) Tarahumarů.“

„Překvapilo mne, že starý výrok z knihy Tao – Nejlepší běžci nezanechávají stopy – není jen nadneseným příměrem, ale skutečným, konkrétním doporučením pro trénink. A to všechno jen proto, že jsem se v lednu 2001 svého lékaře zeptal, proč mne bolí noha.“

Kniha vypráví napínavý příběh o tajemství běžecké vytrvalosti kmene žijícího v utajení skalisek a údolí Mexika. Jak je možné, že hluboko do noci popíjejí tvrdý alkohol, aby ráno nastoupili k závodu, který trvá klidně dva dny?!? Bez regenerace, strečinku, masáží, a to ještě v sandálech?

Nezůstává však jen u exkurzu do ultraběhu. Autor si bere na mušku výrobce bot a pátrá po příčinách svých zdravotních potíží, které jej inspirovaly k sepsání možná největší běžecké knihy všech dob. Kniha se tak stala doslova mezníkem i pro celou řadu výrobců běžecké obuvi, protože strhla lavinu diskusí o správném došlapu a konstrukci boty.

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.