Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 01.08.2013 22:59:37

>> Luboš Brabec, 01. 08. 2013 22:29:26

V žádném svém příspěvku jsem nenapsal, že poznám zda někdo dopuje nebo ne. Vyjadřuji pouze svůj názor, že všeho J. Kratochvílová dosáhla bez dopingu. To jsem již napsal i ve svém příspěvku včera v 22:50:11. Trochu mi to připomíná hon na čarodějnice, hledat za všemi kvalitními výkony něco nedovoleného a házet všechny do jednoho pytle.

Bohužel dnes je ve sportu možné i to co jsme mohli vidět i dnes, že Věra Cechlová dostala bronzovou olypijskou medaili z OH 2004 v Aténách.

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.08.2013 22:59:57

>> jm1, 01. 08. 2013 22:41:39

Že bychom na Hamburgu zavedli dopingové kontroly? :-)

Teď ale vážně, slyšel jsem, že mezi amatéry by dopingovou kontrolou neprošla minimálně třetina závodníků, kvůli různým potravinovým doplňkům a jiným látkám, co berou, aniž by pořádně tušili, co v tom je.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.08.2013 23:18:23

>> Luboš Brabec, 01. 08. 2013 22:29:26

nemas pravdu minimalne v pripade LA, on mal pozitoivnych testov viac a v roznych rokoch ale bolo zakazane vysledky zverejnit pripadne pouzit a na niektore pozitovne testy priniesol dodatocne papiere od doktora.....

je velky rozdiel medzi nemat pozitovny test a nebyt oficialne trestany.

V otazke Jarmily sa nik neopiera len o to ze nemala pozitovny test, takze argument ze to nic nedokazuje je uplne bezcenny

zda sa ze sa tu v niektorych prispevkoch zenie az do situacie – ved nemala pozitivny test tak urcite dopovala.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.08.2013 23:20:37

>> kanovsky, 01. 08. 2013 22:59:57

jj, napriklad tu vo fitness centrach posilovniac a cinkarnach sa v satniach deju veci a dokonca sa mi pred rokmi este ked so m chodieval a vyberal si ze do kotrej kedze atmosfera bola obcas velmi dusna bolo dane nepriamo a raz aj priamo na vedomie, ze ak si nemienim pichart tak do satne nemam pristup a v podstate by som nemal chodit ani do ich posilky ze ved su posilky pre nepichajucich.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 02.08.2013 03:14:15

>> rudo, 01. 08. 2013 23:20:37

kebyze sa jednalo o baby, tak by som si mozno kupil rocne clenstvo… :)))

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 02.08.2013 12:56:37

>> rudo, 01. 08. 2013 23:18:23

Myslím si, že příběh Lance Armstronga je trochu specifický a potvrzuje rčení, že peníze jsou až na prvním místě. V jeho případě jej kryla Mezinárodní cyklistická federace. Jak píšeš, UCI neměla zájem zveřejnit jeho pozitvní testy na jakoukoliv formu dopingu. Jméno L.A. jí zaručovalo vysoké příjmy od sponzorů. Firmy jako Nike, Oakly, Anheuser – Busch a jiné bohatě přispívaly do jejího rozpočtu.

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.08.2013 11:06:26

pre inspiraciu

http://www.youtube.com/watch?…

myslim ze Mo by kliky tak dobre nedokazal.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.08.2013 08:49:12

Niektori tu mate nazor, ze ten kto dopuje, ten si ulahcuje cestu k vitazstvu. ANo aj nie. Ten, kto dopuje vacsinou omnoho tvrdsie maka. Lebo mu to doping DOVOLI. Bez neho by sa zodrel a telo by to nevydrzalo. Ta chemia mu pomaha vydrzat neludske davky a zajtra sa vratit spat po este viac. Na druhej strane, po tom, ako si to oddrie, je lepsie pripraveny a moze si ist za svojim cielom. Otazne je, ci svojmu telu este nespravil aj dobru sluzbu…

Takze ten kto dopuje je vacsinou podstatne odolnejsi, ma casto pevnejsiu volu a vyssiu schopnost znasat extremnu bolest. To vsetko vsak s vedomim, ze ma mensiu sancu si trvale poskodit pohybovy aparat (o rizikach poskodenia vnutornych organov vdaka chemii tu nehovorime). O tom je doping (dokonca aj ten krvny, ktory pomoze predovsetkym v rychlejsej regeneracii a v priprave na mitochondrialnej urovni a az ako vedlajsi efekt, aj v samotnom zavode).

Svet profi sportu nie je cierny a biely – ti co dopuju a ti co zasadne nie. Skoro kazdy, ak nie kazdy vrcholovy sportovec berie pripravky, co su na hranici (a casto za nou), co su este nepreskumane, co su na realne choroby, ale maju vedlajsie ucinky, ktore vplyvaju roznym sposobom na vykonnost a oni dostanu terapeuticke vynimky (vid hormony na znizenu cinnost stitnej zlazy skoro celeho Nike Oregon Project teamu – Farrah a Rupp, ktore pomahaju udrziavat verlmi nizku hmotnost bez straty sily a navyse ako vedlajsi ucinok zvysuju produkciu cervenych krviniek – idealny preparat pre vytrvalcov, kde hlavnym ukazovatelom vykonnosti je co najnizsia hmotnost pri zachovani co najvyssej sily – pre beh a cyklistiku). Je to hra na schovavacku a sarada pre divakov, ktorym este na tom zalezi.

Teraz spat k zaujimavostiam – vcera o 20:20 na CT sport bol 90 minutovy zaznam z MS 2011 v Daegu. Zaujimave tiez s vedomoatou, ked som videl, kolko z finalistov si prave odkruca distanc… :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.08.2013 08:55:00

na stranke SAZ je clanocek ze vybavili priamy prenos z Moskvy pre RTVS.2 a ze to viacmenej financuje SAZ, ale ked som studoval TV program tak tam nic nie

kedze tunajsia TV to cele ignoruje tak som dufal ze cen net mozem pozerat RTVS.2 hoci vacsinu programov maju pre net bloknutu. Tak som zvedavy ce sa TV program zmeni.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 10.08.2013 21:49:08

Tak dnes na MS v Moskvě 2 finálové běžecké disciplíny a obě byly krásnou podívanou. Výkon italky Straneové byl opravdu obdivuhodný. Odtáhnout celých 40km v rovnoměrném tempu je něco nevídaného. Bylo zřejmé, že Kiplagatová ji v závěru udělá, ale i tak, klobouk dolů.

A mužská desítka se závěrečnýn finišem Faraha a posledním kilometrem za 2:26 musela snad nadchnout každého.

Pokud to bude takto pokračovat máme se na co těšit. :-)

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.08.2013 01:48:18

statistika prvych 30 vykonov v kazdej discipline v tejto sezone len europsky atleti

je to obnovovane okamzite su tam uz ja vykony z prveho dna Moskvy

http://www.tilastopaja.org/db/toplist.php?…

Straneo je jedina co sa dostala vykonom do prvej 30 eu maratonkyn

vykony z poslednych 7 dni su v oranzovom riadku tak sa tie nove velmi rychlo hladaju

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.08.2013 08:23:47

Talianka Straneo uputala moju pozornost uz minuly rok so svojim skoro zazracnym zlepsenim v 36-tich rokoch na 1:07 na polmaratone, co ju posunulo medzi par najlepsich vykonov na tejto trati medzi Europankami. Po dvoch detoch a v takom veku spravit viac ako dvojminutovy skok? Zaujimave… Inak IAAF o nej spred roku 2011 ani len nema zaznam – prisla odnikadial vo veku 35 rokov. Nieco sa o nej da vypatrat, ale jej vykony spred 2010 su naozaj len priemerne. Dalej ma zaujala jej oficialne uvadzana hmotnost – 44kg pri 168cm. Kto ju videl bezat musi uznat, ze ma naozaj vymakane a silne nohy a bud jej internetovy skriatok, ci niekto iny, ubral aspon 5–10kg. Ta tretia Japonka mala mozno 44kg, ale bola o hlavu nizsia a nepomerne subtilnejsia. Inak musim uznat, ze bezala ta Talianka ako stroj, len nepomerne silovejsie a upracovanejsie ako Edna Kiplagat (mimochodom na svetovej scene uz od r. 1996, kedy sa stala juniorskou majsterkou sveta). Kiplagat mala nadherny, pruzny krok, akoby bezala 5km a nie maraton. Etiopanka Meselech Melkamu – asi najovencenjsia medailistka v startovom poli – no teplo ju dostalo. Minuly rok vo Frankfurte si strihla super debut, ale rozdiel 30 stupnov v teplote ju zrejme dostal.

Muzska desiatka nizsie- ale velke sklamanie.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.08.2013 08:37:15

10 000m muzi – Kenania sa vyhrazali, ako pojdu do plnych a budu tocit kolotoc od prvych metrov, aby zdolali Farraha a ja som dufal, ze Etiopia so styrmi startujucimi obetuje aspon 1 a potiahnu tempo vyrazne pod 27 minut. Trufam si povedat, ze ak by sa bezalo na cas 26:35 – 26:45, tak Farraha nechaju hlboko v poli porazenych. Este nikto nikdy nebezal pod 3:30 1500m a pod 27min 10km a uz vobec nie v jednej sezone. Vyzaduje si to celkom odlisnu pripravu. No ale 27:20 sme uz videli od 3:30 1500kara (bol to Auita v 80.rokoch, BTW) a to sa presne bezalo. Ked som si pozeral medzicasy, tak po 4.km som si povedal, ze by museli bezat druhu 5ku pod 12:55, aby mali na Farraha sancu a oni ho este pustili 2× dopredu, aby im o 2s spomalil kolo. Skutocne neviem cim rozmyslali a preco sa Jeilan domnival, ze Farrah spravi rovnaku chybu druhy krat (v 2011 zacal svoj finis prilis skoro a Jeilan ho v poslednych metroch zobral). Aj teraz bezal v jeho tieni a jeden by si myslel, ze ho mozno v cielovej rovinke prekvapi, ale bolo jasne, ze 3:28 1500kar si to v preteku bezanom na 27:40 v rychlom zavere s prehladom postrazi. A to sa aj stalo.

Pre mna teda sklamanie a od prvych kol sutaz iba o 2. az 20. miesto. Farrahovi doslovo odovzdali titul na 10km a caka ho aj na 5ku, lebo tam skutocne nemaju sancu, ak nebude z 10ky prilis vycerpany.

U zenskej desiatky som nebol sklamany, lebo uz pred startom bolo jasne, ze nech sa bezi akokolvek rychlo, Dibaba to vyhra. Jedine, co ma sklamalo, ze Defar odmietla startovat na 10km a atletika zas pripravila fanusikov o zaujimavy suboj. To iste, len v obratenom garde bude na 5km, kedy Dibaba nebude startovat a Defar asi vyhra.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.08.2013 09:46:44

>> Mato, 12. 08. 2013 08:37:15

No aspon to uz nie je len KEN vs ETH. Salazarovci druhy rok po sebe vyfukli vrcholnu akciu roku tymto velmociam.

Si myslim, ze strata KEN na 6 a 7 mieste o 6–7s uz nie je to tom ze nemaju na ten finish, proste v ten den na to nemali a rychlejsie tempo by ani sami nedali. (urcite nie o dost rychlejsie aby trhli Faraha alebo Ruppa.)

Co predviedla ETh repre, to je skoda reci, nebyt Jeilana, ktory sa tam dostal len vdaka divokej karte od IAAF, tak traja kvalifikovany ETH uplne prepadli.

Takze vlastne az na jednotlivcov Jeilana a Tanuia, tam nebol nik, kto by bol v ten den schopny striedat take tempo aby Farah a Rupp odpadli. A je jasne, ze tito dvaja si radsej sli kazdy po svojom kusku kovu.

Inak Rupp, podla mna uplne vyborne. On moze byt sklamany, ze nezopakoval striebro. Lenze to bolo aj velky kus stastia co sa mu v Londyne podarilo. Uz na 5000m, sa ukazalo, ze az tak uplne top nie je. A s jeho strukturov tazko cakat ze bude lepsi nez najtalentovanejsi Africania. 4. miesto je podla mna vyborne. Snad si to zopakuje i na polovicnej trati. Si myslim ze 2. miesto z Londyna zostane taky maly vynimocny zazrak v jeho kariere.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.08.2013 10:17:33

>> SlavoK, 12. 08. 2013 09:46:44

Nesuhlasim – v poli boli najmenej 4ria, co dokazali bezat vyrazne pod 27min, co si myslim, ze momentalne Farah nedokaze. Museli by vsak spolupracovat. To, ze Etiopska federacia spravila rovnaku botu, ako minuly rok na OH v nominacii pre maraton, o tom skoda reci. Bekele jasne porazil 2 z nominovanych v priamom suboji v Eugene, avsak tito si dohodli spolocny pretek, kde si to pekne odtiahli a zabehli rychlejsi cas (26:50), takze nominovali ich. Keby tam bol K. Bekele, tak nepripusti, aby sa takto vliekli. V zavere by nevyhral, ale bezalo by sa o 30s rychlejsie a poradie by bolo uplne ine.

Rupp – asi nesledujes jeho karieru poriadne, ale ukazal, ze vie zaver bezat rovnako rychlo, ako africke hviezdy. Minuly rok konzistentne behal 52–53s posledne kola. To ako na Olympic trials vyprasil v zavere Lagata s 52s poslednym kolom Ti asi uslo. Tento rok v hale dal milu za 3:50 v solo pokuse a to je jeden z najrychlejsich casov historie. Zial, tento rok v lete nema taku fazonu a trochu sa trapi – zjavne to v zime presvihli a formu nacasovali na vtedy. Pre jeho skodu.

Ak je skutocne Nike Oregon Project bez masla na hlave (a to je velke AK), tak Rupp bude este prepisovat maratonske tabulky za par rokov…

avatar

maraton: 3:01:36 (2011)

Luboš Brabec muž 12.08.2013 11:04:45

Zajímavé jsou i výsledky maratonu žen. Zatímco v Tegu jasně závod ovládly Afričanky (Keňa sweep + 4. místo Etiopie) a dominovaly i v Londýně (1., 2. a 4. místo), teď byla v TOP 10 jediná Afričanka. Byť to byla vítězka :-) Nejlepší Etiopanka na 14. místě.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.08.2013 11:05:30

ja osobne skor podozrievam uz puberatlne 16 rocne hviezdy ktore vyletia na eitnu uroven dospelakov

podla mna biologicky telo silnie az do 30–40 rokov a zena zosilnie v tehotenstve nosenim extyra vahy hormonalnymi zmenami a potom nosenim malych deciek na rukach

podla mna by nemalo byt nic zvlastne ze atlet zacne tvrdy trenink az v 30 a ze si zena zabehne osobaky az po detoch

to ze je to doteraz skor vynimocne a nezvycajne to uz je ina vec kedze puberatlna vekova kategoria chce vsetko a hned a neda tomu cas na dozretie a vycerpa sa predcasne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 12.08.2013 11:18:54

Při závodě žen na 10.000m mě zaujal hodně odlišný styl 3 protagonistek – Japonka Hitomi Niiya, co většinu závodu odtáhla, měla velice krátký krok, vysokou kadenci a nízké držení rukou. Když se dostala do čela někdy po 3. kilometru, vypadalo vzhledem k její kadenci, že nasadila k trháku, ale ona tak zvládla běžet celou dobu, jako stroj každé kolečko za 74s a udělala si o pár sekund osobák. Jako tempařka ani v posledním kole nedokázala zrychlit, protože nakonec za vítězkou zaostala o 13 sekund a ta sprintovala poslední okruh za 60s. Pro mě těžko pochopitelné je, že v patnácti zaběhla pětku za 15:55 a za dalších 9 let se zlepšila jen na 15:10. Ale v závodě udělala vše, co mohla a na rozdíl od některých mužů na 10.000m si nemusí nic vyčítat. Dlouhonohá Keňanka Gladys Cherono, co skončila druhá, opticky sekala a zkracovala krok a běžela jakoby trhaně. Vypadá to neefektivně, ale na světové úrovni to dělá více žen. Vítězka Tirunesh Dibaba připomíná Bekeleho, celou dobu stejný styl jako kdyby sprintovala, což se nezmění ani v posledním kolečku, kdy navíc zvládne zvýšit kadenci někam na úroveň Japonky, aniž by musela zkrátit krok. Vypadala velice plynule, ale třeba říct, že běžela kontrolovaně prakticky minutu za osobákem.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.08.2013 11:21:13

>> Mato, 12. 08. 2013 10:17:33

Su to len spekulacie, ale tazko si viem predstavit ze niekto tam mal na to bezat ronovmerne 10km tempom pod 2:42/km, ked po podstatne pomalsom zavode, sa uz len 5ty Kuma dostal na poslednom kilometri pod 2:32/km.

Ostatne Rupp s OR 26:48 a Farah 26:46 z roku 2011, si si isty ze v roku 2013 by ich tempo 26:40 az tak rozhodilo? Stale ale neviem kto by to tahal. Nikto iny v prvej desiatke nema OR pod 26:50. Dokonca len dvaja pod 27min.

Co sa tyka masla na hlave Nike Oregonu, iste su stejne cisty, ako Kenska atletika…

Apropo, pekne sa k tomu vyjadril Bolt – Ja neviem ako sa volaju vsetky tie veci co dostavam. To je starostou mojho teamu. A problem nemame.

Takze je jasne, ze AK sa problem vyskytne, tak za to moze maser.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.08.2013 11:45:08

>> mulisak, 12. 08. 2013 11:18:54

videl si maraton ? japonky tak bezali cely maraton drobne kroky vysoka kadencia a rukami rozhadzivali do strany ako ked bezi slecinka na zabave na zachod Zrejma ta japonka z 10km sa nekvalifikovala na maraton tak sla 10 ich trenink je vysokoobjemvy a v zlej technike toto je kasika co je zname zo znamej prednasky Lydiarda v Japonsku kde im to poriadne tvrdo povedal na rovinu ale za tie roky sa nic nezmenilo skor to islo este k horsiemu, japonci na sustredeni nabehaju aj 60km za den a to je jasne ze je to v tragickej technike a ze telo nema kedy natrenovat skutocnu rychlost a dynamiku.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 12.08.2013 12:01:19

>> rudo, 12. 08. 2013 11:45:08

Na druhej strane Japnci maju jednoznacne po KEN a ETH najviac rychlich maratoncov. 4.ty su americania a uplne beznadejne zaostavaju.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.08.2013 12:12:53

>> SlavoK, 12. 08. 2013 12:01:19

ano udaje su jasne, ale kolko maratoncov tomu dava svetko a z tej masy vzdy maju dost do repre ovsem kolko z nich ten system sportovo neprezije, otazka je ci by by pri trochu inom systeme mohli byt este lepsi ?

co je aujimave na JPN systeme je ich organizacia pretekov kotore maju roky meno tradiciu a podmienky na rychle casy a mnoho maratonov je obmedzenych len pre elitu a vybojova si pravo startu je neico vynimocne takze dostat sa do tej snad 50-ky vybratych na zavod je specialne a tak sa tam drie

to je rozdiel ze si start na znamom maratone nemozu len zaplatit, tam niekde je rozdiel v ich maratonskej kulture

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 12.08.2013 13:04:47

>> mulisak, 12. 08. 2013 11:18:54

Ja ti mam dojem, ze Japonky obecne behaji vsechny stejne uz roky, takovy cupitavy a soucasne prkenny styl. Prisly mi i tentokrat jak pres kopirak – maratonkyne i bezkyne na 10km. behaji zvlastne, ale evidentne jim to vyhovuje :-)

EDIT: vidim, ze to o par prispevku nize napsal i rudo, narozdil ode mne fundovane vysvetlil, kde je zakopano jadro pudla…

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.08.2013 20:41:20

Maslak najrychlejsi europan, tesne pred BEL dvojickami, zabehnut na MS narodny rekord, je dokaz spravnosti treninkoveho systemu a idealneho vyladenia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 12.08.2013 22:08:40

>> rudo, 12. 08. 2013 20:41:20

Nevim, zda ti pujde mi odpovedet, ale reaguji. Ano, fantasticke vyladeni. Beh jsem nemela moznost videt, snad se objevi nekde na youtube, ale skvela prace.

Evidentne se Kupkovi podarilo vyladit i u Zuzany H., ktera mela neskutecny rozbeh. Poslednich snad 150m bylo evidentne na pohodu, nacez prisel temer pochod do cile od posledni prekazky… na jeji finale jsem zvedava, jeji rozbeh mi pripomel Boltuv rozbeh na stovku, kde sice novinari psali o vypustenych poslednich 30m, ale kdo atletiku opravdu sleduje, tak mu nemohlo uniknout, ze cely rozbeh sel lehce a jen v zaveru to pustil jeste vic. U Zuzany se potvrzuje pravidlo, ze je treba behat, behat, behat. Zmena treninkoveho systemu, kdy mnohem vice beha, nez v predchozich letech ji sednul.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.08.2013 09:32:07

Tak nakoniec to Farah nemal na 5ke ulne lahke, ale dotiahol do vitazneho konca. Slusna bilancia. Na letsrun je ten zavod dost rozoberany. Je vidiet jak si pravidelne kilometer pred koncom urobi poziciu vpredu a posledne dve kola uz tam nikoho nepusti. Myslim ze on ani tak netlaci na nejaky rychly zaver, bezi len tak rychle, aby nikto nesiel pred neho a idealne si drzi supera zvonku. No i tak, dalsi super sa tym padom poslednych 800m vezie za nim. Napriek tomu sa nenasiel taky co by po Farahovom sole na 700m bol schopny ho v rovinke presprintovat.

Rupp opet nejak nestihol z 10ky zregenerovat, alebo cim to, ze dopadol podobne ako v Londyne.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.08.2013 10:23:15

>> SlavoK, 20. 08. 2013 09:32:07

Farah to mal na 5ke uplne najlahsie, ake to mohol pri tak kvalitnych superoch, mat (tusim 4ria s casmi pod 12:50, k akym sa on ani nepriblizil). Namiesto 5km preteku z toho zas spravili pretek na 1600m s VELMI pomalym zaciatkom a to tazko mozes vyhrat proti europskemu rekorderovi na 1500m, najma ak robis tu istu takticku chybu (uz aj na OH, a aj teraz na MS nemal Farah najrychlejsie posledne kolo, ale strieborny robil svoj zaver z pozicie straty minimalne 5m, co je pri tej rychlosti 0.7 az 0.8s; Faraha vzdy pustia 700m az 600m pred cielom do cela namiesto toho, aby sa s nim uz vtedy rvali o tuto poziciu trebars aj laktami a znacne mu to stazili – tu sa o to naznakom pokusil Alamirew, ale len velmi vlazne a rad mu tu poziciu pustil).

Tento rok mohli proti nemu vyhrat na oboch tratiach, kebyze sa bezali skutocne zavody na 10 000m (nie na 1200m) a na 5000m (nie na 1600m s poslednym kilometrom o 2s rychlejsim, ako na somotnej 1500ke na MS). To by vsak museli obetovat aspon 2 z teamu, kde si kazdy trufa aspon na striebro, ci bronz. Farah bol majstrom sveta uz predtym, ako do Moskvy vobec priletel, lebo v hlavach Etiopcanov a Kenanov je skratka zafixovany na prvom mieste. Takzo bojovat proti demonovi, ktoreho si sam nasadis do hlavy, aj ked si prinajhorsom tak dobry, ako Tvoj super, ak nie lepsi.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.08.2013 11:11:40

>> Mato, 20. 08. 2013 10:23:15

No je to individualny sport, ziadna tour, kde sa cely team obetuje aby jeden bol vpredu.

Toto sa myslim dost zmenilo od cias Tergata, ked dalsi dvaja kenania bezali nanho (a stejne odtiahli i Haileho) Alebo ked nastupil Kenenisa a Haile mu to odtiahol aj ked vedel, ze ho potom K presprintuje. Ale nebolo nikoho kdo by striedajucej sa trojici Haile, Kenenisa, Sh (nepametam) stacil. Neskor az Ken. dozrel a Haile zostarol tak si to aj vymenili – az na to presprintovanie v zavere samozrejme.

Teraz nechce nikto tahat tempo, tak to dopada takto. Stejne ale to bolo divne prve kol v tempe 3min/km (neviem ci necakane dali start skor a sa nestihli rozklusat) potom trosku zrychlene dve kola ale stale na tempo 13:15–20, takze nic co by malo ktoremukolvek z prvej 10ky robit problem i v time triale. A zase kolecko vyklus 3min/km, potom malinko stupnovane ale na vysledny cas okolo 14minut a este i tak zaradili dalsie vyklusavacie kolecko v tempe nejakych 2:50km asi aby si mohli vsetci skusit posledny kilometer na osobak. Proste tam chyba nejake osobnost pre ktoru by KEn alebo Eth zavolidi, tak bezia na Faraha.

Neviem ci sa mu uz oplati ist na maraton, poda mna by sa mal este viac zamerat na 1500m, tam sa moze s dobrymi vodicmi dostat na svetovy rekord a pri takejto taktike mu to na dalsich MS a OH len pomoze. :-D

avatar

maraton: 3:01:36 (2011)

Luboš Brabec muž 20.08.2013 11:27:51

Jinak to bylo pro mužský keňský vytrvalecký běh docela fiasko. Uhájili „svůj“ steeple, ale na 5 km, 10 km a maraton mají dohromady dva bronzy.

V oštěpu dopadla Keňa lépe než v maratonu, to je na hraně sci-fi ;-)

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 20.08.2013 11:41:26

>> Luboš Brabec, 20. 08. 2013 11:27:51

No kdyz Bikila vyhral OH maraton v Rime tak to bylo taky na hrane scifi. Zeby prvni vlastovky? Kdyz se do toho splni Rudovy vize, ze uz v nejblizsich letech se prestane zavodit za penize a komercni maratony zaniknou, tak nejspis Masajove ukazou svetu jak se haze ostepem.

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.