Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » ženy+sport a postava

ženy+sport a postava

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 02.07.2009 22:39:51

Dík, zkusím, ale moc si od toho neslibuju. Něco co se zanedbávalo léta se nedá napravit za měsíc. To běhání – to jsi v podstatě vystihl můj treninkový plán. Chtělo by to vypěstovat si na posilování podobnou závislost jako na běhu, ale to je asi u mě nemožné. V posilovně se fakt necítím a doma se nedonutím.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

darienxx žena 01.08.2009 10:19:13

ahoj Jano, taky jsem typ co by byl drobný nahoře a nohy jsou silné a svalnaté…přestože běhám obden 24–32 km a mezitím jezdím na kole…taky 50–70km ve dny kdy neběhám…je fakt že tuhle blbou genetiku jsem dost změnila tím že fakt jídlo vážím , počítám a hlídám…taky na horní polovinu těla mám v posilce silovej trénink a ty nohy jen běh a frekvenční jízda na kole, žádná silovka…omezuju dost sacharidy, ale nějaké na vytrvalost mít musím..před rokem jsem měla ke své výšce 168cm váhu 68 kg a i když jsem nebyla rozhodně baculka, tak mnoho svaloviny , a byla jsem celekm mohutná a necítila jsem se vůbec ok i když jsem byla fit…nyní až po roce boje klesla váha na 60kg kde jí tedy zatím držím, i když přála bych si kvůli běhu shodit cca 5 kg, tedy nyní se mi běhá lépe než před rokem ale chtěla bych ještě lépe…uběhnout prostě maratonskou vzdálenost:))tak doufám že se podaří a tělo si i s hubnutím dá říct :)

avatar

darienxx žena 01.08.2009 11:17:27

no zdravím nyní do práce neběhám , pracuju doma takže domů, je fakt že když jsem pracovala od 7–16 hod běh a posilka a kolo byly aktivity, kt.trvaly s normálními pracemi domácími cca do 22 hod večer..nyní mám výhodu že tedy mám tak dá se říct volnou pracovní dobu, ale zase ne moc :)))dříve to byl 10–15km běh , kolo stejné jako je nyní a posilka 5× týdně, dneska je to tedy těch 24–32 km obden běh , večer 3× týdně kolo , posilka 1–2 x týdně a 2× týdně bazén…no musím makat jednak je škoda nabytou formu ztratit za druhé se cítím lépe psychicky, jako každej sportovec jsem závislák na endorfinu, za třetí třeba se zúčatsním nějaké soutěže za veterány, když bude kondička:))

avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 21.09.2009 16:47:20

[quote=Mato]Podla mna sa da obecne povedat, ze stihla zena by nemala mat pri vyske do 170cm nad 60kg. Vynimky existuju, ale su to skor anomalie.[/quote] V tom případě se sama považuju za anomálii. :-D Není až tak důležitá váha, jako obvody v cm a hlavně poměr svalů, tuku a vody v těle. Váhu jsem vyhodila před pár lety. Velice mě stresovala, protože jsem se bála vážit více než 61,5 kg při 169 cm výšky. Když mám 63 – mám vyrýsované nejen svaly na končetinách, ale i na břiše.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:02 (2009)
maraton: 4:07:52 (2009)

Fiona žena 03.01.2010 00:36:55

Symetricka postava se prece neodviji od mnozstvi tuku! ;) A pokouset se k ni dopracovat behem je z fyziologickeho hlediska hloupost. Beh je super vec, ale pokud je prioritou postava, na tu plati jen silovy trenink odpovidajicich partii (cti: tech zakrnelejsich :) ).

To plati obzvlast pro pripady kdy je horni cast tela „drobnejsi“ a nohy od prirody silnejsi. Pokouset se behem zuzit nohy je nesmysl, prestoze beh ma priznivy vliv na kvalitu svalu na nohach – kvalitnejsi sval na objemu spis prida nez ubere.

Ale hodne slusna symetrie postavy se da docilit tim, ze se vypracuje horni cast tela do te miry, ze bude „pasovat“ k te od prirody vyvinutejsi spodni casti. Chce to posilovat, neco si o tom zjistit, pripadne se poradit s fitness trenerem a sestavit si konkretni treninkovy plan. Je to tak trochu socharina, kde materialem je vlastni maso :) S trochou umeleckeho pristupu se daji vytvorit zazraky… A vedlejsim efektem intenzivniho siloveho treninku je mmj i rychlejsi klidovy metabolismus, tj rychlejsi spalovani. Telo proste funguje jako celek…

avatar

Praha

Celkem 330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 4:23:00 (2011)

Ivana Pipi žena 24.01.2010 13:29:45

Ahoj, a co Jana26? Od jejáho dotazu uplynula dlouhá doba… Podařilo se ti trošku zhubnout? Nebo zvítězily gurmánské choutky? :-) Já sama jsem s mírnou nadváhou bojovala několik let, a to i během studia na FTVS, ale teď kolem třicítky jsem se začala pravidelně hýbat a hlavně jsem přestala mát potřebu tolik jíst. Někde jsem četla, že se ženám zmíněného věku zpomaluje metabolismus… Tak to bude asi ončo. Takže i kdyby se nezadařilo, nezoufej, hubená léta tě teprve čekají! :-)

avatar

Banská Bystrica

Celkem 165 km
Minulý měsíc 0 km

tuscanygirl žena 01.08.2011 23:57:43

Skús nahradiť tú surovú stravu aj dusenou zeleninou (pórek, cibuľka jarná, kapustoviny), je možné, že ti spomaľuje trávenie.

Motto: Everybody was born into the boundaries, but it´s up to us to get over it, because there outside, there´s no traffic lights- just one way -forward!
avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 02.08.2011 00:17:37

>> tuscanygirl, 01. 08. 2011 23:57:43

Dominiko, ta vlákna, na která reaguješ jsou většinou už strašně stará, ti lidi si to patrně ani nebudou číst … :-P

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Novotny.Vut muž 02.08.2011 01:35:53

Tomu říkám kupy rad.Musím uznat, že zajímavé počtení.Pokud s tím ale člověk bojuje a má pocit, že dělá všechno správně a stále si neví rady, asi bych hrábnul do peněženky a zašel na konzultaci s výživovým poradcem. Myslím, že dokáže odhalit, jestli při dané aktivitě člověk jí moc nebo naopak hladoví a taky přibírá.Podle mě je lepší odhalit skutečný problém a jasně ho identifikovat, než zkoušet kde co na slepo, pokud to už teda trvá dlouhou dobu.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 02.08.2011 18:28:23

>> tuscanygirl, 01. 08. 2011 23:57:43

nahradit surovu zeleninu dusenou – vskutku originalna rada ;)

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Banská Bystrica

Celkem 165 km
Minulý měsíc 0 km

tuscanygirl žena 02.08.2011 20:27:29

2009– BLICK :D chybička sa vloudila. Píšem si- všímať si aj rok príspevkov.

To Peter Fabok: Ale vážne to myslím, podľa tčm surová zelenina padne do brucha a nič, prípadne spomalí trávenie toho jedla s ktorým bola skombinovaná, dusená rýchlejšie vytrávi. Detto ako s tou vodou v ,,stolicovej" téme- radšej teplú ako studenú, nech telu nerobíme zbytočné šoky.

Motto: Everybody was born into the boundaries, but it´s up to us to get over it, because there outside, there´s no traffic lights- just one way -forward!
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 03.08.2011 11:16:02

>> tuscanygirl, 02. 08. 2011 20:27:29

otazka nie je rychlost travenia, otazka je kvalita toho, co telo vyuzije. myslim, ze telu sposobi sok skor tepla voda, preto sa z nej ludia poseru. ludska traviaca sustava je dizajnovana velmi univerzalne a hlavne, bola dizajnovana v dobach, kedy si vodu nezohrievali.

ano, dokazeme sa adaptovat aj na tepelne upravenu potravu, mozno je to sucast evolucie, zatial sa to na genetickej urovni ale neprejavilo, kedze genom cloveka je prakticky rovnaky ako pred 50000 rokmi…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Banská Bystrica

Celkem 165 km
Minulý měsíc 0 km

tuscanygirl žena 03.08.2011 16:38:07

Rýchlosť trávenia pri nesprávnych kombináciách jedla, by mala byť prioritou. Tentoraz nehovorím o teplej vode (inak čo znamená studená voda? voda teploty prostredia, alebo ,,natočená" zo studeného kohútika?) ale o teplej potravine, studená potravina rozhodne telu spôsobí šok väčší- logicky ak sa teplota tela bežne pohybuje okolo 35,5 až 37 stupňov (rovnaká teplota je v tráviacom trakte- inak by homeostáza vnútorného prostredia nebola možná) tak ak do seba budem pravidelne napratávať studenú potravinu nebude to dvakrát k úžitku. A to nehovorím o ,,maškrtách z chladničky či mrazničky typu smotany, jogurty, či zmrzliny". Všetko s mierou samozrejme, preto je fajn kombinovať potravinu s teplým charakterom (taká čo v tele spustí zahrievací efekt- preto je pre chudnúcich takým zázrakom korenie, ktoré štartuje spaľovanie a trávenie), nie vyslovene teplú) so studenou (nemusí byť vyslovene studená, stačí, že sa v tele správa ako ochladzovač- citrusy, surové ovocie a zelenina). Samozrejme tráviaca sústava je dizajnová univerzálne, presne ako píšeš, ale skús vykrmovať Škandinávca citrusmi v jeho prosredí a Afričana zázvorom, preto sa tak dbá na stravu LOKÁLNU a MIESTNU, pretože aj ten trakt sa niečomu prispôsobuje. Človek ktorý má spomalené trávenie, alebo je zimomravý si predsa nebude dopriavať zachladzujúce a naopak. Aj banány či citrusy preto logicky rastú v oblastiach, kde miestnym napomáhajú k ,,ochladzovaniu". Stredná Európa si užije rôznorodosť teplôt a preto sa urodia aj rôzne druhy plodín, určené pre nás práve v danom období. Kým bol za socíku nedostatok exot. potravín ľudia jedli prirodzenú stravu typu obiloviny, strukoviny, jablká, hrušky, zemiaky, kapusta, cibuľoviny (mäsko tiež nevyšlo teda každý deň, preto bol nedeľný obed taký obľúbený a s radosťou očakávaný) avšak s boomom mandariniek, pomarančov, grepov, ananásov a vlastne všetkého čo je k dispozícii sú dnes ľudia len chorí. Vzrastajú potravinové alergie, prekyslenie, rakovina hrubého čreva, intolerancia kedysi bežných a základných potravín ľudstva typu mlieko, obiloviny (laktóza, mucín, kaseín, glutén), pričom všetko je to spôsobené nerešpektovaním zásad správneho stravovania v duchu- miestne a lokálne. A ešte k tomu traktu, Taliani bežne jedia paradajky na kilá a nie sú prekyslení, Slováčisko by po stravovaní sa na ich spôsob skončil minimálne so žalúdkovým vredom. Preto je tak dôležité dbať na správnu kombináciu miestneho a lokálneho, studeného a teplého, pretože síce tráviaci trakt znesie veľa, ale nič netrvá večne.

Motto: Everybody was born into the boundaries, but it´s up to us to get over it, because there outside, there´s no traffic lights- just one way -forward!
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.08.2011 20:59:29

>> tuscanygirl, 03. 08. 2011 16:38:07

za dobreho sociku sudruhovia oklamany lekarmi doviezli exotiku na sviatky

na svateho Mikulasa som vzdy nasiel plnu cizmu burakov a druhu mandariniek, pred vianocami boli aj pomarance cely januar som lezal doma a nechodil do skoly (ucitelky slo slaktrafit lebo ma nemohli pred polrokom uz vyskusat)

mrazene a prechladene potraviny sa musia take podavat a konzumovat, lebo zmrazeny smrad necitit ked sa do zmrzliny napusti tepla voda, je to nevydrzatelny smrad, rovnako ked sa zohreje coke alebo ine napoje chladenim a mrazenim sa ukryva skutocna podstata potravin a napojov

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.