Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Brutto muž 08.06.2018 09:21:47

No, treba dávať trochu bacha aj na kadmium. Okrem toho už pri počiatočnej úprave fermentáciou klesá obsah polyfenolov, no aj v priemyselne upravených bôboch obsah polyfenolov zostáva vyšší ako v bežnej zelenine a ovocí.

Cocoa contains about 380 known chemicals, 10 of which are psychoactive compounds. In their natural state, cocoa beans are virtually inedible because of their high concentration of polyphenols, which gives them an extremely bitter flavor. In a final cocoa product such as chocolate, polyphenol content might decrease from 100% to 10% throughout the different manufacturing processes. For this reason, various authors have focused on the effects of polyphenol-enriched extracts from cocoa Wollgast and Anklam reviewed the polyphenol content of cocoa depending on its origin and the manufacturing process of the final product. Three groups of polyphenols can be identified in cocoa beans: catechins, which constitute about 37% of the polyphenol content in the beans, anthocyanidins (about 4%), and proanthocyanidins (about 58%). Of the catechins, (−)-epicatechin is the most abundant (up to 35%), while (+)-catechin, (+)-gallocatechin, and (−)-epigallocatechin are present in smaller quantities. In the case of anthocyanidins, the main compounds are cyanidin-3-α-L-arabinoside and cyanidin-3-β-D-galactoside, while in the case of procyanidins, the main compounds are dimers, trimers, or oligomers of flavan-3,4-diol linked by 4 → 8 or 4 → 6 bonds. Of these, the main procyanidins are B1, B2, B3, B4, B5, C1, and D. The proportions of these derivatives usually change during the manufacturing process. For example, in the dried, fat-free mass of fresh cocoa beans, the total soluble polyphenol content is 15–20%, which is equivalent to 6% in air-dried, nondefatted cocoa beans. In contrast, it is only about 5% in fermented, nondefatted beans because during the fermentation process epicatechin and soluble polyphenol content is reduced by approximately 10 to 20%, anthocyanidins disappear, and procyanidins decrease 3– to 5-fold. There is also a great amount of variation in the phenolic content of cocoa depending on its origin. For example, (−)-catechin concentration in fermented, defatted cocoa beans varies from 16.52 mg/g in Costa Rican cocoa to 2.66 mg/g in cocoa grown in Jamaica.

http://www.academia.edu/…Cocoa_Solids

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 08.06.2018 13:10:38

>> Brutto, 08. 06. 2018 08:14:55

Máme stejného dodavatele i stejné motivy :-). Nejím ji, protože bych si myslel, že je zdraví prospěšná, ale je kurňa dobrá. A čas od času si na tebe vzpomenu Eriku a míchnu ji s kokosovým olejem nebo se smetanou, posypu oříškama …

Zatím jsem přijal alespoň opatření, že vždycky, když sním balení, čekám s další objednávkou, co vydržím. Ale posledně jsem vzal pro jistotu 5kg gastro balení … a trapně jsem si to sám před sebou zdůvodnil výhodnější cenou :-?

No nic, uzavřeme to tím, že existují i mnou podobní. To mě uklidňuje, to jsem potřeboval. Díky za reakce.

avatar

Desert muž 08.06.2018 18:12:20

>> Brutto, 08. 06. 2018 09:21:47

ja bych k tomu dokoupil Nikl, a mas baterky na dobijeni energie :-)

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
06.08.2018 18:04:46

Poradiť sa chcem s Vami, skúsim to nejak zostručniť, ak to bude možné, už dlhšie romýšľam či môže strava vplývať aj na moje zdrav.problémy … V skratke o sebe som asi už 4 roky na low carbe, teda presnejšie skoro rok na stredných S, to mi tréningovo sadlo, orientačne B/T/S 110-/121/210 – vláknina –20. Aktívne triatlon 5 rokov, cca 8–12 hod/týždeň. Za posledný rok sa mi konečne podarilo myslím nájsť optimum v rámci stravy čo mi sedí, ukazovateľ je záchod, t.z, väčšinou toalet.pap., len na kontrolu. Lepok aj malé množstvo urobí galibu, a zistil som že aj mliečne produkty, prekvapivo pre mňa hlavne tučný jogurt ..... Keďže je syn bezlakotózový väčšinou jem jeho L- maslo (prípadne kozie maslo), s bryndzou ovčou, na tom som závislý (možno aj to je chyba ale neviem vzdať toho), rovnako tvrdé syry mi chutia, ale tuším mi niečo nesedí, a myslím to s laktózou nesúvisí .....

Moja strava, denne ryby (tuniak, losos, krevety, mušle, pražma), dosť zeleniny, špenát, trochu aj ryža, zemiaky, fazuľa. Mäso nie až tak často a hlavne hydinu. Trochu bezlepokový chlieb, pohanka. Ovocie hlavne bobuľové… Bryndza ovčia, maslo L- , parmezán denne, občas mascarpone. No a konečne k problému, ak to správne nazývam mám veľký problém so spazmami. Teda s hrčkami vo svaloch, šľachách, ktoré sa mi tvoria hlavne po ťažších tréningoch, pretekov. Pravidlne chodiavam na thajskú tradičnú masáž ( k najsilnejšej masérke ktorá sa fakt vyzná a presne vie kde zatlačiť lakťom/kolenom), kde to je často x „pôrod“ čo si vytrpím, a zlepšenia len čiastkové. Dovykrúca ma neskutočne .....

A hlavne spánok je u mňa tiež problém, ráno sa budím s tým že bolí celý chrbát, celé telo, keby nezačnem ráno jógou a 5 tibeťanov tak sa asi ani nerozhýbem. Rovnako večer sa na masážnom valci rozvalcujem, cvičím, večer sa cítim celkom ok, ale ráno bolí chrbát svaly. Nemyslím energeticky, to sa zobudím svieži, ale akoby uležané svaly..... Skúšam všetko možné, a na to že nepodceňujem rege, často sauna, plávanie, jóga ..... Preto ma napadlo či to nemôže súvisieť aj so stravou že mi proste vadia .. ja neviem mliečne bielkoviny a môžu dané spôsobovať ? Máte rôzne skúsenosti, tak pýtam Vás ak má niekto k téme niečo budem rád … V rámci strečingu, som celkom ohybný, core tiež myslím fit ale už vadí mi behať s bolesťami, posledne asi 3–4 mesiace sa mi stále vracia mierna bolesť achilovky, nie ani tak iba achilovky, ako šľachy k nim vedúce, na ktorých si nahmatám hrčky, bolestivé, tie spazmy … ktoré viem bolestivo rozmasírovať, ale stále sa to vracia, je to pri behu obmedzujúce, aj keď to bolí len trochu......

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.08.2018 18:51:03

>> vincent_vega, 06. 08. 2018 18:04:46

nahodim nuiekolko bodov, ktore mozu spolu aj suvisiet alebo byt uplne nezavisle ale pridavaju sa k suctu problemu

A – thai massage, pre mna je to NIE NIE, nikdy by som to neobsolvoval, nicenie svalovych vlakien, ziadna masaz kde sa ide do bolesti, tie maserky nevedia co robia, vyzivaju sa v sadisme a zakaznici tam idu trpiet, je to psychicka zalezitost, svaly po sporte a pred sportom by nemali podstupovat ziadne sadisticke manipulacie

B – treba si dat spravit analyzu energie organov a meridianov, podozrievam oslabenie pecenie obliciek a stym suvisi aj energia srdca, ktora je vycerpavana vytrvalostnym sportom, pretazene oblicky nadmernymi bielovinami, nejdem dalej spekulovat treba si najst skuticne dobreho cinskeho doktora akupunkturistu.

C – podla prilis vela bielkovin v strave, telo zrejme remiena bilekovina navyse na cukry, co je zatazujuce a vznika pri tom mnzostvo odpadu ktory zatazuje organy, dusikovy odpad, otrava dusikom, z toho su svaly uplne znicene.

D – pretazene telo je citlivea vsetko a ztoho vznikne stav ktory sa prjevuje ako alergia, laktoza lepok atd atd, ovsem znamena to trvalo navsenu hladinu histaminu, treba si pzret tabulky histaminovych potravin a vyhnut sa im dosledne pre mna osobne je to vsetko co obsahuje akekolvek bakterie plesne kvasinky, teda pivo vino, prezrete alebo zrele ovocie…

ale aj buraky a kysnuta kapusta = federalne kysane zeli.

a vsetky mliecne vyrobky ktore maju nejake kultury, najhorsia je prave bryndza a je jedno ze je ovcia, a vsetky syry co nejako zreju, najme tie plesnove…

myslym ze jedina nezavadna mlicna bielkovina je tvaroh, ten je bez bakterii a kvasiniek.

ta tema stoji za prestudovanie lahko sa to da najst.

E – ja by som radikalne obmedzil vsetky bielkoviny aspon na 3 tyzdne a nechal akurat tie co su prirodzene v zelenine, vyhol by som sa aj strukovinam.

F – tiez mam dobru skusenost s ocistou citron-med-hpruca voda alebo bylinkove caje (napriklad na podporu obliciek alebo ocistu pecene… jhe to akoby hladovka ale kazdu hodinu sa pije tepla voda-caj s troskou medu a ten med udrzuje glukozu pre pecen ktora potom lahsie pali telesne tuky a clovek nepadne do hladovkovej unavy, citron by mal byt organicky a med cisty nepancovany a podla moznosti bezpelovy, teda vybrat z akych rastlin-kvetov to je poradit sa s medarom.

tot vsjo v skratke, drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
06.08.2018 22:21:08

>> rudo, 06. 08. 2018 18:51:03

Dík Rudo za názor, zamyslím sa nad tým čo píšeš, k Tvojim bodom doplňujem a pýtam :

A- to si ma prekvapil, jasné že sadistka je, ono pár x som aj uvažoval či to je správna cesta, boli pochybnosti ale pár x keď ma riadne poňaťahovala a tie šľachy „prešla“ tam som cítil úľavu a lepšiu pohyblivosť, posledne je to ale rovnako zlé. Napadá má aj ten masážny valec je zloba podľa Teba ? To je to isté len miernejšie … ?

B-skúsim pohľadať niekoho, prípadne ak vieš odporučiť budem rád

C,D- na takéto niečo som narážal, či to nemôže súvisieť so stravou a bielkovinami … mliečnymi bielkovinami. Čo ma ale prekvapuje že posledný pol rok som na tom najlepšie s trávením ako som ešte nikdy nebol (myslím spomínané WC a t.papier).

E- ok toto skúsim, pls daj ma do obrazu, čo máš na mysli pod vyradením bielkovín. Môj štandardný deň : raňajky tuniak/sardinky v oliv.ol., 50gr+ mušle 30gr cca, k tomu bryndza+maslo nátierka, bezlepk.chlieb 50gr, stratené vajce, a miska zeleniny (cvikla parad.papr.pol­níček, rukola,+ oliv.olej a balzamico). káva s kokos.olej pol ČL, prípadne s maslom ČL, obed, často neskorší ryža biela/čierna 150gr, k tomu napr.losos, pražma, alebo kuracie krídla(stehno), šalát. Poobede černice, čučoriekdy arónia, mascarpone, SUNwarior protein ryžový raw., večera veľmi často masť, cibuľka trochu fazuľe hliva/šampion, k tomu buď pečené zemiaky, a tuniak prípadne prosciouto, špenát,parmezán, grana padano-veľa.

Otázka, obmedzením bielkovín máš na mysli vyradenie maslo, bryndza, syry ? Alebo aj obmedziť mäso a ryby .. ?

Každé ráno a dosť často aj cez deň pijem citr.vodu, ráno teda pridám med a skúsim teplú. Detto čaje, zvyknem ráno ale len mätový čo nám rastie v záhrade. Otázka, s pohybom by som si mal dať pauzu ? Uvažujem skočiť aj na krv a urobiť si krvný obraz. Ak by ten výstup mal nejaký význam, čo by som si mal dať zmerať ? dík za Tvoj čas ešte raz …

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 07.08.2018 01:51:55

Z krve je zajímavé toto:

  • kvůli mid-carb: HbA1c, ApoB
  • štítná žláza: TSH + (F)T3 + (F)T4
  • krvetvorba: Ferritin + Transferrin + B9/B12 + Bilirubin
  • dále důležité: CRP, Testosteron, Vitamin D

Pak možná nějaké alergo, spec. na proteiny (kasein, gluten).

Ale není to úplný výčet, nepokrývá to, co psal rudo.

Jak psal rudo o alergo-genních histaminech, tak to se týká fermentovaných či jinak zrajících potravin. Nebo třeba špatně skladovaných ryb. U těch připadají v úvahu ještě těžké kovy (rtuť, olovo), které mohou narušovat třeba krvetvorbu.

P.S.: Laktózová intolerance (ne alergie) způsobuje jen trávicí problémy (nadýmání, průjem), nikoliv imunitní či metabolické.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Bratislava

Brutto muž 07.08.2018 08:27:48

Ahoj. So stravou Ti asi moc neporadim, tam uz mas vacsie skusenosti s NSS ako ja, ale ine mi napadlo. Pises, ze triatlonujes 8 – 12 hodin tyzdenne. Lenze urcite mas aj doplnkove sporty a aktivity. Vies si to cele zratat? Lebo ja som si tiez myslel, ze sa pohybu venujem len tak okrajovo, az kym som neprisiel na to, ze s bicyklom, plavanim a s cvicenim s vlastnou vahou je to takmer 30 hodin tyzdenne a to uz je tak trosku naloz (samozrejme k tomu pracovne a rodinne povinnosti). Takze ja sa uz nedivim tomu, ze rano vstavam z postele ako robocop a moje prve ranne kilometre su vzdy hlboko nad 6 min/km. Ale hrcky, to asi treba riesit, ja len na margo toho, ze to moze byt aj reakcia dlhodobo pretazovaneho organizmu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.08.2018 08:52:20

>> vincent_vega, 06. 08. 2018 22:21:08

Ako pisal Rudo, privela proteinov a velmi tazka strava, kor ked mas laktozovu intoleranciu. Tu bryndzu by som fakt nedal, kedze mam tiez nedostatok enzymu laktaza. Najblizsie 2 dni by som bol pri behu uplne nemozny.

Preco tolko proteinov, ked robis cisto vytrvalostny sport? Len tak nadhodim, 10–12 hodin tyzdenne pri tri tréningu, je dost lahka zataz, ale proteinu mas v strave ako niekto, kto dava vrcholovo 25–30 hodin vysokou intenzitou. Robis sport na hobickej urovni, nemusis preto v strave mat mnozstva, ako niekto, kto trenuje skoro 3× tolko a nepomerne intenzivnejsie… Podla mna nad tou stravou prilis spekulujes az si to prespekuloval. Jej planovanim, zhananim a pripravou stravis tyzdenne mozno viac casu, ako samotnym tréningom. A to podla mna nie je v poriadku.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
07.08.2018 16:52:47

>> Brutto, 07. 08. 2018 08:27:48

Netrénujem veľa, teraz som v hobby-funny režime, nemám systematický tréning a hýbem sa podľa toho na čo mám chuť. Jasné že ešte ráno cvičím, nejaké rege, joga, ale našťastie, som si v robote pánom svojho času, tak určite to nie je o vyčerpaní, to poznám z min.roka.

Trápia ma hlavne tie hrčky na svaloch, šľachách, a mám proste tušák že s tou stravou ako píše Maťo som to prešpekuloval.

>> Mato, 07. 08. 2018 08:52:20

Prekvapil si ma tým že prijímam veľa proteínov, je pravda že vážim 64kg, ale nejem nejako zámerne veľa proteinov, práveže keď jem napr. rybu/hydinu tak mne stačí gramáž 80–100gr, v reštike sú mi štandardné porcie príliž veľké. Ak by som mal denne prijať B do 60–70 gr, to musím dosť špekulovať práveže … A ešte k tomu že príliš riešim stravu, máš pravdu, ale len vďaka tomu som si za posledné 4 roky zlepšil zdrav.stav. Od 7 rokov senná nádcha, celoročne sople, antihistaminiká denne Zodac, v zime injekcie, šupiny a exém na tvári, ako som začal „špekulovať“ so stravou, a vyradil lepok, tak „nevyliečiteľná“ alergia na peľ a prach zmizla ! Detto exém a šupiny na tvári. Preto to riešim.

Skúsim určite obmedziť bryndzu, maslo, mascarpone … vypustím asi pohyb alebo čisto easy ľahký jogg/bike a uvidím … Nezdá sa mi to normálne. V každom prípade čo vnímam, tak chuťovo som závislák na bryndzu, tú jem denne, 250gr mám na 4 dni … ale že by toto mohol byť problém ? Rovnako ryby ale tie som myslel sú the best čo môžem jesť …

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.08.2018 17:18:43

>> vincent_vega, 06. 08. 2018 22:21:08

vyradenie bilekovin na nejaky cas uplne teda ziadne mlicne vyrobky ziadne ryby ani kurence a ani ziadnu fazulu soju atd.

idealne by bolo jest iba zeleninu a nic ine

zelenina varena vo vode, zelenina suriva a co najviac roznych zelenych listov

niekolko krat denne a ku tomu par kvapiek oleja

zabudol som este na jeden bod

F- sol, skryta napriklad v bryndzi a inde a tiez riziko tzv rychlosolipri­davanych napriklad do masovych vyrobkov

upozornujem ze slovenske kuracie maso sa takmer neda zohnat vsetko je vozene z polska aj tie s nazvom slovenske

tie hrcky sa mozu tvorit prave aj zo soli tej neormalnej NaCl ale aj tych roznych konzervacncyh

poznam skvelu akupunkturistku ale je je v NZ (teda nove zamky, nie novy zelenad) a je preplnena zakaznikmi

mas akoby kulturisticku vzpieracsku stravu kde sa sustavne jedia proteiny aby sa donutil rast svalov ale to chce zdvihat tony zeleza

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 07.08.2018 17:20:40

>> vincent_vega, 07. 08. 2018 16:52:47

maslo by som povedal ze netreba vypustit, je to tuk s vitaminmi a treba kusok masla so zeleninou

kvalita ryb je velmi diskutabilna, ryby by bolo nacas dobre uplne vynechat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
07.08.2018 21:45:04

>> rudo, 07. 08. 2018 17:18:43

uf to vyzerá riadna očista, kedže žiadne ryby, kurence, predpokladám ani bravčové a steaky že … v podstate fungovať na zelenine hej …

BTW šaláty, toho zjem hodne, poľníček, rukola, mangold,tmavý šalát … denne odhadom 100gr takejto trávy, to jediné asi robím dobre že. Čo sa surovín týka snažíme sa doma dávať pozor na to čo kupujeme, kurence s „bedničiek“ že vraj „SK pôvod“, ryby, tuniak v skle v oliv.ol., z Billy tam sme našli, mušle v bio marináde, sardinky, detto v skle v oliv.oleji, dosť si dávam na toto pozor, ale oki, skusim načas obmedziť bielkoviny a uvidím, dám sem info, teraz ideme family do Jasnej, aj nejaká polpenzia v cene, tak keď vrátim tam výrazne seknem B.

Dúfam vajco je ok, lebo denne si jedno „stratené“ robím …

K soli .. no solím priznám sa dosť veľa, hlavne po nejakom dlhom biku kde aj vypotím, tak tú soľ si telo priam pýta, dosť jej kydám do jedla …

Nové zámky su zo ZV asi 100km, to je ok, zbehol by som, ak môžeš posunúť kontakt, dík.

Ešte otázka k tým mojim B, koľko gr by som mal denne prijať teda ? 120gr je teda veľa .....?

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.08.2018 21:54:13

>> vincent_vega, 07. 08. 2018 21:45:04

spytam sa akupunkturistky

na mnozstvo B su rozne nazory

ale vraj 1gram na 1kg vahy by mal stacit na rast svalov

ovsem ak mas pretazene organy treba naozaj ocistu.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.08.2018 08:09:39

>> vincent_vega, 07. 08. 2018 21:45:04

Pre vytrvalostných sportovcov, ktori naozaj vela trenuju – dohromady cez 20h cisto v zatazi (nie kompenzacne cvicenia, vychadzky ci turistika s rodinou, ale kde naozaj sportujes a si aspon primerane zadychany), by som povedal, ze aj 1,5g/kg je naprosto OK, aby si sa vyhol katabolizmu. Tam je vsak prepoklad, ze celkovy prisun kalorii je vyrovnany s vydajom. Ak mas na mysli chudnutie, tak to je uz alchymia a vzdy v tele nieco pretazis, ak si beries zo zasob a chces to nejako kompenzovat (napr. zvysenym prijmom proteinov, ci tukov na ukor S). Pri Tvojej lahkej zatazi (lebo 10–12h triatlonového tréningu su tak 2–3 jazdy na bicykli, 1–2 plavania a 2 behy do tyzdna), by som dlhodobo ani moc neuvazoval nad 1–1.2g/kg B za den. V podstate je to len taka udrziavacka a stravu by som z výkonnostné­ho/sportoveho hladiska vôbec neriesil. Zdravotne hladisko je ina kava.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
08.08.2018 09:39:32

>> rudo, 07. 08. 2018 21:54:13

oki tak spýtaj, ak bude možnosť budem rád.

>> Mato, 08. 08. 2018 08:09:39

v podstate si to vystihol, presne, riešim stravu hlavne zo zdrav.hľadiska, a obmedzenie sacharidov ma skôr spomalilo. 10–12 hodín mne príde popri robote a rodine celkom dosť, a občas sa dokážem celkom vyšťaviť, to len k tomu že mi to až tak udržiavačka nepríde… Ale k strave pri tejto záťaži ok, netreba tam extra pridávať asi.

Len 1gr na kg mi príde riadne málo, keby si dám na obed väčšie stehno hydinu tak som už tuším cez denný limit … to mi príde že by som potom mal „riande špekulovať a riešiť stravu“ pokiaľ to chcem dostať na tak nízke hodnoty … Myslím že pri bežnej strave som furt cez limit s bielkovinami … a vyletím asi dosť so sachraidmi, lebo budem nahrádzať ryžou a pod ..... no skúsim určite, lebo dobré to teraz nie…

Chudnutie u mňa neriešim, pri 174 za na 64 cítim celkom ok, skôr mi ide o vyvážený príjem/výdaj a dostatok minerálov/vitamínov nech som fit a dokážem regenerovať.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.08.2018 10:41:32

>> vincent_vega, 08. 08. 2018 09:39:32

A musis kazdy den zjest vacsie kuracie stehno? Nestaci 1–2× do tyzdna maso? Ja za maso povazujem aj ryby a kebyze nebeham cez 10h tyzdenne a dost intenzivne, tak by mi maso stacilo parkrat za mesiac. Takto si ho telo pyta castejsie a aj mu ho dam. Ak zvolnim s behanim, tak mi nechyba vôbec a jem ho len aby som nebol vopruz voci ludom, co si dali namahu s jeho pripravou (pricom cervene len obcas a aj to skor hovadzie a raz za rok nejaku jeleninu, ci baraninu). Ak maso budes jedavat menej casto, tak nemusis nic pocitat, len skratka akceptujes, ze obcas zjes viac bielkovin, ako mas bezny priemer.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
09.08.2018 14:25:17

>> Mato, 08. 08. 2018 10:41:32

no mäso ako také práveže nejem veľmi často, pocitovo si ho telo ani moc nepýta, napr. keď pečie polovička doma kura, mne stačia dve krídla a mám mäsa akurát. Ale ryby … tie jem často a chutia mi… ale však skúsim obmedziť, tie mi denne výrazne navyšujú B.

Ešte otázka k ovociu, bobuľové v záhrade kopec, teraz černice, čučoriedky, arónia… ráno nalačno zvyknem, niekedy aj poobede by som si dal,ale som niekde čítal že ovocie by sa nemalo po jedle ktoré sa dlhšie trávi, skrz toho že môžu v črevách „kvasiť“ …

Teraz som dva dni bez rýb, byndze mascarpone, na večeru trochu mäska, a keď som nahodil v FL, bielkovny okolo 70gr. A nejak moc problém s tým nemám … bud.týždeň keď budem doma ale skúsim ako písal Rudo, zeleninu, šalaty, vyslovene bez mäsa, rýb … aspoň ten týždeň, dva a uvidím. Zatiaľ tie svaly bolia, aj šľachy achilovky, ráno som bol prebehnúť tu v Jasnej, a prvý km som stále riadne cítil achilovky, potom už menej ale cítim to furt, skúsim „očistu“ uvidím

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.08.2018 14:48:46

>> vincent_vega, 09. 08. 2018 14:25:17

Toto uz nesuvisi s NS a so stravou, ale skus prijmat teraz v letných horucavach a mozno aj po nich viac draslika a magnezia. Ak solis (NaCl) moze v tele vznikat mineralova nerovnovaha, mozes byt spuchnuty a zavodneny. Osobne mavam v lete pnutie v lytkach a aj v achilovkách, najmä ak su horucavy a absolvujem x behov dehydrovany, kedy narychlo doplnam tekutiny a solim ako blazon.

Draslik v tabletkach je lacna zalezitost, rovnako tak Mg a Bcko. Ak to prezenies, v najhorsom ta prezenie :-D

To zahradne bobulove ovocie by som zas az tak neriesil. Je chutne, je zdrave, tak ho jedz. Za kratko uz nebude. A vies co sa hovori o ovoci a jedle – pred hlavnym jedlom OK, po hlavnom jedle – to je ako posielat rychlik za osobakom. To mi zvykla hovorievat aj moja babka.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.08.2018 16:03:58

>> Mato, 09. 08. 2018 14:48:46

no, hmm, predavkovanie draslikom – K

moze mat seriozne nasledky, to by som zas nepodcenil

magnesium je saratica ale K bacha, seriozna vec.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
09.08.2018 16:41:05

>> Mato, 09. 08. 2018 14:48:46

No keď tak čítam Maťo čo píšeš … možno si to správnejšie pomenoval, zdá sa mi že mám furt dáke väčšie lýtka zavodnené asi nie … ale to pnutie hlavne, to jj, to je v lýtkach a achilovky ..... hmmm. No určite dosť solím, aspoň teraz v lete, mám pocit že to treba

Ak foodlogic ukazuje ako tak relevantne, Mg 300–400mg/deň (sulinku pijem občas), draslík okolo 2000–3000mg.

Ten rýchlik za osobákom :) asi staré mamy vedeli …

avatar

Desert muž 09.08.2018 19:59:55

draslik bych asi tabletkami neresil, muze ulitnout TK, radeji banany atp.,

co se tyka masa, za ekvivalentni denni porci povazuji 250gr steak, nebo pulku kurete, maso jako takove obsahuje jen 20–23gr bilkovim/100gr masa, podobne je to i u ostatnich pozivatin vcetne zeleniny, brambor, obilovin atp., jen quinoa ma 30gr/100, ryze zase jen 10gr. proto odlehcuje ledvinam, podobny pomer ma i mleko, o tom se zase hovori, ze detoxikuje :-P

nekdy neskodi se troch najist :-D

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 10.08.2018 09:06:16

>> vincent_vega, 06. 08. 2018 18:04:46

Prešiel som si všetkými formami a stupňami pretrenovania, mal som i chronický unavový syndrom, raz dokonca mi kvoli hluposti pri otrave krvi hrozila amputacia nohy, ale hrčky vo svaloch a šľachách som veru nemal, ani po žiadnych pretekoch či tréningoch.

Moja rada ku Tvojim problémom :Skus očistu tráviaceho traktu a organizmu. Ja to robím takto, črevná sprcha, tak nastrúhane jablko s mrkvou ako kartáč na hrubé črevo, potom dlhšia aerobna aktivita, kludne i o dosť dlhšia ako obvykle- nie však do vyčerpania. A potom bud pár dní len pitie čaju-mätový, medovkový, zázvorový a čistej vody, popritom ľahká aerobna aktivita. Alebo jedenie ovocia, ak sa chcem hýbať viac. A zistíš či sa cítiš výrazne lepšie alebo nie. Tiež nie je na škodu ísť si urobiť rozbor krvi.

avatar

Bratislava

Brutto muž 10.08.2018 12:36:29

FL zas funguje??? Co sa tyka masa, ja som si ho zvykol jest len cez vikendy a to mi uplne vyhovuje, najma z traviaceho hladiska. Nakolko mavam casto beh rozdeleny na dve fazy v dni, je tak tazke zaradit maso niekde medzi to, takze takto to je super. Bielkoviny pocas tyzdna mam hlavne z mliecnych vyrobkov, obcas ryba a vela zeleniny, sezonneho ovocia a cokolady. Obcas doplnim aj proteinom, ale to minimalne, jeden kilogramovy protak mi vydrzi aj polroka :). Vobec nechudnem a vladzem aj trenovat tak ako chcem. Asi naozaj netreba na nasej urovni az tolko riesit stravu ako taku, skor doplnky hlavne v taketo horice dni, kedy sa vyrazde odmineralizujeme. Kedze nemam sancu si namiesat ten spravny pomer vsetkych elektrolytov, kupujem si balenia, kde to uz je v spravnom pomere a je to super. V tabletkach je to uplne top, ale dost drahe, v sacku je to ovela lacnejsie, no zas ked to pijes, musis sa ooriadne zapriet, lebo slana voda fakt nie je moc chutna :)))

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
10.08.2018 13:49:26

>> Ondriško, 10. 08. 2018 09:06:16

fakt si nikdy nemal také akoby krčky na svaloch, mierne bolestivé, ktoré idú čiastočne rozmasírovať ? Ja som fakt myslel že to normálne a má to každý, že je to akoby po tréningu poškodený sval ktorý sa „opravuje“ … Ja to mám akurát teraz už v takom rozsahu že nem dobre to je isto …

>> Brutto, 10. 08. 2018 12:36:29

No nie na FL adrese, všetkým aktívnym členom tuším pred rokom prišiel pozývací mail len pre úzky kruh „členov“ http://bulletproof.toor.sk/

čo máš na mysli mysli pod dopĺňanie elektrolytov ? Klasický ionták?

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 10.08.2018 18:09:41

>> vincent_vega, 10. 08. 2018 13:49:26

Bol som v rôznych metabolických, energetických i fyzických stavoch či už v dôsledku treningov, pretekov alebo aj chorôb, ale hrčky v svaloch či šľachách som veru nemal.

Ešte som Ti zabudol ku očiste organizmu uviesť saunu.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 12753 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:34 (2014)
půlmaraton: 1:36:13 (2015)
maraton: 3:40:29 (2015)

jizby muž 10.08.2018 22:39:02

Ke draslíku taková zajímavost: máme doma tuhle sůl, běžně z krámu, např. tady:
https://sorti­ment.makro.cz/cs/va­tel-sal-equilibro-50–250g/246206p/
nebo
https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/products/200102014­1231
ale ona to není obyčejná sůl, ale směs NaCl + KCl prakticky půl na půl, což je tedy darda a veliké WTF. Na obalu jsou divné řeči jako že to je „Pro lidi, kteří chtějí omezit příjem soli bez změny chuti.“, což je nesmysl, protože chuť této směsi je zřetelně jiná, než u čisté soli, ne sice nutně horší, (pouze na vajíčku mi přijde méně dobrá). Co je ale podstatné, nikde velké varování, pouze něco klasicky malými písmenky. Si říkám, kdyby si tohle někdo vzal do hor na trek, tak by se mohl za pár dní divit.
Ale pokud víte, co děláte, tak si to můžete míchat do svých směsí :-) a vyjde to výrazně levnějc, než nějaké tablety.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.08.2018 12:19:18

>> jizby, 10. 08. 2018 22:39:02

mam doma, bezne k dostaniu

zmes NaCl+KCl sa davno predavala uz za stareo dobreho sociku, Mudry to odporucali ludom s vysokym tlakom, napriklad

jasne ze chut je menej slana

KCl tabletky su riziko ze je to velka koncentracia naraz

ja som maval kedysi pomaly rozpustne pocas 6H, tie boli len na predpis v AUS

v podstate ide o zachovanie pomeru Na-K koli spravnej funkcii NaK pumpy

nepomer jednym alebo druuhym smerom sposobuje krce a az zastavu srdca a smrt

zname pripady z ultra behov v USA kde sudili lekara

bezec mu skolaboval a kedze nemal zo sebou testovacie pristroje, lebo usporiadatel neobjednal vybavenu sanitku iba jedneho doktora s tastickou… tak podla priznakov sa neda urcit ci chyba Na alebo K

podanie nespravneho je okamzita smrt

ale bezec mu zomieral tak ci tak, sanca na sanitku nacas nebola

musel to risknut

odhadol to zle

rodina sudila lekara aj organizatora

lekar bol uznany ako nevinny, kedze nebol zodpovedny za to ze nemal vybavenie, sanitku atd atd.

v amerika boli popularne tabletky ktore jeden znami ultrak doma miesal pomer NaK a snmad aj Mg do malych kapsul

ludia co vedeli si to miesali aj sami, tie prazdne gelatinove kapsule sa daju zohnat

kazdy musel mat vo vacku zopar kapsul na horkych ultra, iank riskoval ze nedobehne a zostane v nepristupnom te­rene

praktizovali aj 1 kapsulu kazdu hodinu zapit vodou z potoka ci horskeho pramena

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 12753 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:34 (2014)
půlmaraton: 1:36:13 (2015)
maraton: 3:40:29 (2015)

jizby muž 11.08.2018 15:02:21

Kdyby ten podíl K/Na byl kolem přirozenější hodnoty 1:5, tak bych se nad tím nepozastavil. Když nějaký podíl K je i v obyčejné soli, jde o vhodnou míru a tohle je moc. Tím spíš, že marketing jinak šikovného výrobku je ve více věcech zmatečný. V těch směsích za socíku bylo K taky tolik?

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.08.2018 17:01:59

>> jizby, 11. 08. 2018 15:02:21

to bolo myslym asi 30% K, uz neviem

ale ak clovek pojeda bezne presolene potraviny ma Na vysoky nadbytok takze prisalanie zmesou 50–50 ma urcitu logiku

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.