Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » jak se dostat opět do formy

jak se dostat opět do formy

Nalezené položky: 46 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 29.03.2011 23:13:52

>> rudo, 29. 03. 2011 23:07:17

Bydlím na malém městě a v městské hromadné dopravě jsem neseděla už tak dva roky :-) – do práce výhradně pěšky. Paradoxně jediné kam jezdím autem, je místo kde běhám, které je skutečně přes celé město.

A to raději, než ztratit hodinu chůzí nepříjemným městem, přejedu autem a běhám v lese.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 30.03.2011 08:20:09

>> scott2011, 28. 03. 2011 15:35:50

>> Rybka77, 28. 03. 2011 15:41:51

Souhlasim s tim, ze pro Janu s jejimi predchazejicim problemy tento pristup muze znamenat dalsi velky problem. To jsem ostatne taky napsal.

Co se tyce me, tak ty 2–3dny byli vzdy hlavne o vuli. Takze vecer dietniho dne jsem travil tim, ze jsem strouhal mrkem a jabko do salatu a slapal na rotopedu. ;)Pres den jsem jedl jabka a zeleninu a celkove jsem urcite do sebe dostal mnohem vic vitaminu a mineralu nez kdyz jim „normalne“, teda podle svych zvyku. Ale i v dietni dny jsem zacal rano ovesni kasi, ale mala davka cca 250kcal. K obedu treba jen zeleninovy salat a kureci prsa. Vecere cottage syr180g s toustem. I kdyz ani jindy nejim nejak moc nezdrave, ale proste vic a nejaka cokolada tam padne.

Tento zpusob hubnuti taky neni potreba pro lidi s nadvahou, u tech je telo rado kdyz se zacnou hejbat a trochu zlesi jidelnicek a tuky jdou pric. Ja mel problem, ze tuku bylo porad vic nez jsem chtel a 100km behu tydne s tim nic neudelalo.

Pocas diety jsem behal uplne normalne, jenom jednou se mi stalo ze jsem na tempovy beh nemel energii a trapil jsem se o 13s/km pomalej nez normalne.

Ale zase o tyden pozdej, na konci 2tydenni diety jsem zabehl osobak na 10km. Takze problem predtim byl asi jinde.

avatar

Jana28 žena 30.03.2011 09:31:13

můžu se zeptat co znamená carbs????To jsou cukry???Omlouvám se, ale ani googlovej slovník mi to nepřeložil…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 30.03.2011 09:33:46

Předpokládám karbohydráty.

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2011 09:34:15

>> Jana28, 30. 03. 2011 09:31:13

carbs = carbohydrates = sacharidy. carbs je slovo zauzivane v sportovej terminologii

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Jana28 žena 30.03.2011 09:37:31

děkuji za odpověď a za včechny rady…

avatar

Liberec

Celkem 589,54 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:42 (2010)
půlmaraton: 2:25:02 (2010)

Rybka77 žena 30.03.2011 11:03:31

>> Jana28, 30. 03. 2011 09:37:31

díky za ceník…je to teda pálka, ale myslím, že se to fakt vyplatí.;-)

Motto: To co tě nezabije, to tě posílí.
avatar

Shon@11 muž 30.03.2011 13:41:01

>> rudo, 29. 03. 2011 22:30:52

Ahoj Rudo. Můžu se zeptat, jestli máš přibližně spočítané kolik za den přijmeš bílkovin, tuků, sacharidů a KJ (kcal)při takovéto nízkosacharidové stravě kterou praktikuješ? Jen by mě to zajímalo..Díky za odpověď.

avatar

Jana28 žena 30.03.2011 14:46:53

můžu poprosit, co večeříte a kolik???Během spálím cca 750kcal. Čekáte potom hodinu, než se najíte????

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 30.03.2011 20:43:14

Rudko,vrátim sa k tým tepom,zo všetkých príspevkov mi vyšlo,že ak je moja TF max 195,tak na pálenie tukov je 150–160 ešte vždy vysoká? Lebo tiež behám ráno nalačno a už nechudnem,zastavilo sa to,mnajskôr som myslela,že behám ako lemra,ale mám rôznorodý terén a hore kopcom sa nechám vyhecovať zo 140 aj na 170 priemer 153.behám už niekoľko rokov a tak som myslela(mylneň,že ak chcem znovu naštartovať tuky(potrebujem zhodiť zo stehien)musím zvýšiť kilometráž aj pridať do kroku a tak som unavená a pomaly sa mi beh zhnusuje.nedokážem však prestať,mám novú nádej,že ak spomalím,beh si užijem,lebo ho milujem a zároveň znovu začnem chudnúť(?)lebo HIIT nebudem,to fakt,radšej dlho a pomalšie.napr.teraz mám vychádzkové tempo 10 km za 52 min.podľa trasy.niekedy zaradím šprint,aby bola zmena,ale nie dlho.Potešte ma,ahojte.

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2011 21:18:10

>> Shon@11, 30. 03. 2011 13:41:01

Ja osobne nic nepocitam, jem intuitivne, momentalne ale nedodrzujem nic, momentalne dokonca vobec netrenujem, dal som si niekolkomesacnu pauzu. Kalorie som nikdy nepocital. Pri vyske 173–175 cm, mam vahu velmi kolisavu, Ked nesportujem a nevenujem pozornost ani strave tak sa dostanem az na 72kg, co je pre mna hranica ked nastane panika-som tlsty. Zavodna vaha je casto okolo 62kg, niekolkokrat som sa dostal na 60–61 a raz som sa dostal na 59kg a par gramov pod 59kg. Super idelna vaha sa neda udrzat dlho treba to casovat podobne ako sa casuje spickova bezecka forma na dolezite preteky – spickova forma a spickova vaha vydrzi len niekolko tyzdnov. Aj procyklisti z TdF su znami tym ze po sezone naberu 10–15kg a potom objemovy trening na jar dostane vahu naspat dolu, cyklovanie je nevyhnutne. Rovnako mikrocykly pocas tyzdna, ani 1 den nie je rovnaky ako predosly alebo buduci, U mna neexistuje typicky alebo priemerny den, sorry. Bilekoviny sa teraz snazim dostat najma cez zelene tabletky a z vajicok a obcas ryby, postupne mienim prejsy naspat na vegetarianstvo a na veganstvo. semiacka a orechy rozneho druhu sluzia jednak na bielkoviny ale najma na tuky, tuky zatail beriem vo forme kravskeho masla, klickoveho oleja, olivovy a ryzovy olej, kokos, ghia, capsule omega3 rybacieho tuku

momentalne zjem dost plnotucneho jogurtu a rozne syry, ale to pojde tiez prec s veganstvom. Casto varim zeleninu vo vode a varim vo vode morske riasy a hriby rozneho druhu. Ked mam pocit ze potrebujem carbs, tak varim hnedu ryzu, sladke zemiaky, zltu tekvicu-pumpkin, a skratkovito tiez jem banany (co bol navyk z casu ked mi chybal draslik a omylom som bral magnesium) (chyba porozumenia medzi slovencinou anglictinou a latincinou, zachranilo ma ze syn zacal v skole studovat Mendelejevovu tabulku.

V idealnej situacii ked mam takmer idealnu vahu, tak jem vacsinou len surove salaty : nasekane uhorky, paradajky cervenu papriku ako zaklad, a do toho sa ako kedy pridava nieco z : surove hriby-sampiony, surova cervena kapusta-zeli, salatove listy rozneho druhu a ku tomu trochu klickoveho alebo rybacieho oleja a rozne semiacka.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2011 21:25:02

>> Eviku, 30. 03. 2011 20:43:14

Evik, chyba je vobec merat alebo pocitat HRmax, pretoze tym sa len akceptuje ze srdce je slabe a neefektivne a musi buchat rychlo na maly objem. Ked sa nuti tempo podla tepovych %max, tak sa situacia dalej udrzuje. Opacny pristup je : chcem mat srdce silne a efektivne = budem behat rychlo pri nizkych tepoch a srdce ani pri najvacsej szatazi nebude musiet buchat tak rytchlo = snazim sa aby ten pojem max tep , sa znizil o 10–20 a viac tepov. To sa najlepsie dosiahne pri treningoch okolo 120, a caka sa kym srdce zosilnie vsetko sa preladi a rychlsot pri 120 zacne stupat. Raz za 3 tyzdne je dobre bezat test pri 140, co sa da robit roznymi formami, napriklad bezat pri 140 a zmerat si cas na 5–8km alebo bezat 1H a spocitat si podla koleciek celkovu vzdialenost.

Pri behu pri 120 sa telo nauci postupne palit iba tuky, chvilu to potrva. Ked budes bezat 1H pri 120, tak takmner vsetka energia isla z tukov. Ked pobezis 1H pri 150–170, tak spalis dokopy ovela viac kalorii ale vacsina sla z cukrov, nasledok je velky hlad po behu a vsetko co si spalila naspat zjes, takze z hladiska chudnutia bol beh takmer zbytocny

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 10832 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2012)
půlmaraton: 1:33:53 (2012)
maraton: 3:24:55 (2011)

belpe muž 30.03.2011 21:43:06

>> Eviku, 30. 03. 2011 20:43:14

Eviku, Rudo už Ti odpovedal, ale pridám svoju skúsenosť. Keď som začal behať, behal som podla pocitov, veď behám len-tak, amatérsky, pre seba a som pomalý, tak čo riešiť.. Bola to chyba. Až keď som si kúpil sporttester, zistil som, že priemerné tepy mám bežne na 170. Hodinovka na 190, maratón na 180, maximálka ca. 210. V „tréningoch“ som si behal 10km za 45–46 minút, keď na to pozerám spätne, všetko to bolo dosť nadoraz. Výsledok sa dostavil asi po roku – choroba za chorobou, rozbitá imunita, pretrénovanie ako prasa.. rýchlosť, výsledky, všetko išlo dole. Počas takéhoto trénovania som schudol pár kíl, ale aj v mesiacoch, keď som do toho dával najviac energie, som nikdy neklesol s váhou pod 80kg (pri 180cm) a tuková vrstva na bruchu bola stále rovnaká. A samozrejme, bol som závislý na sacharidoch.

Keď sa zdravotný stav začal zlepšovať, celé som to prehodnotil, viac som si naštudoval. Rudo poradil Maffetona, nízke tepy.. celú zimu som postupne uberal na 150–140, ale aj to bolo veľa. Teraz už dva mesiace behám niekde okolo 130, v kopcoch prejdem pokorne do kroku. Mesačná kilometráž nerastie tak ako som chcel, ale časovo do toho dávam viac. Tempo? No, som rád, že pri tých tepoch „bežím“ niekde okolo 7min/km, v kopcoch aj 8. Upravil som stravu (výrazne menej sacharidov), váha klesla z 83 k 77, vrstva tuku sa viditeľne zmenšila, zdravotné problémy sa nevracajú. A hlavne – cítim sa skvele. Som rozhodnutý v tom pokračovať minimálne polroka, ale kľudne aj celý rok a dúfam, že tempo sa bude pomaly zlepšovať. A keď nie, tak budem robiť iba jogging, zdravie je mi prednejšie.

Motto: No pain, no gain? No pain, thank you :-)
avatar

10 km: 0:37:37
půlmaraton: 1:25:47
maraton: 3:05:40 (2002)

Drahoš muž 31.03.2011 07:16:47

Ahoj Peter, dávno som Ťa nevidel, ideš na Babu-Kamzík? Klaudio sa tam chystá. Ja behám celý život len podľa pocitov a vôbec netuším, aké mám tepy. Dokonca ani časy si väčšinou nemeriam. Samozrejme viem, že je to chyba a snáď si konečne nejaký sporttester kúpim. S hmotnosťou mám tiež problémy, pri výške zhruba ako Rudo ( 174 cm ) sa teraz pohybujem tesne pod 80kg, niekedy aj viac. Ale aj pred 8 rokmi, keď som zabehol svoje osobáky, som mal >70kg a nižšie to už proste nešlo, nech som sa akokoľvek snažil. V mladosti do asi 25 rokov, som sa dlho držal na 67–68. Proste s vekom postupne priberám a ťažko to nejako výraznejšie ovplyvním …

Motto: Keď hľadím na obecenstvo, vidím samých krásnych ľudí. (Stevie Wonder)
avatar

efca žena 31.03.2011 11:58:25

*>> rudo, 29. 03. 2011 22:14:11*rudo ja pisu, ze to bylo o hodne nizsi nez obvykle zminovanych 120–130!!!!

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 31.03.2011 15:02:59

>> belpe, 30. 03. 2011 21:43:06

v prvom rade Vám ďkujem za pekné vysvetlenie.Starnem-práve preto je tuo pre mňa vyčerpávajúce­.Cítim,že niečo asi robím zle.Bolia ma klby,mám rutinu,kamoška ma nechápe,tiež behá,ale nie denne ako ja ,povedala: to je zle ,že chodíš nalačno(vec každého,)ja musím mať z toho radosť!Presne!aj ja chcem mať radosť,nechcem to zabaliť,ale trebami zmenu chcem si telo ušanovať,aby ešte vládalo,skúšam to pomalšie a možno si to nahováram,ale cítim sa lepšie.O tých sachroch je to pravda,behala som rýchlejšie ,nalačno a celý deň by som jedla!nalačno musím aj teraz,ale skúsim pomalšie,ja som si len myslela,že ak pojdem na pohodu,som lemra,ale vidím,žeto má zmysel z pohľadu metab.aj pohybového.myslela som,že musím mať TF aspoň na 150/min,že akože som vo švungu,dnes som zistila,že tepy idú hore,aj ked behám pomalinky,stačí,ak dvíkam nohy vyššie.Pridám korčule a myslím,že sa precvičia aj iné partie,teším sa .ja som zatiaľ s váhounv pohode,ale začína mi to stúpať,čo nechcem.resp.je mi to jedno,potrebujem dať dolu tie stehná,lebo pri 166cm som mala v minulosti 62 kg,potom po deťoch 48 a začína to stúpať!nemôže to byť,že tie stehná mií narástli ako som zvýšila kim a zrýchlila,je to vlastne ako posilka a tým to hrubne a na tom tuk,takže svaly sú hlboko.pomalým behom by som kmožno zredukovala ten podkožný tuk…(???)vy to máte chlapi jednoduché,be­hám,lebo chcem,ale my,ke´D Už DRIEME A NIE SME PROFI,TAK ZA TO CHCEME MAť ASPOň VýSLEDKY,HAHA­HA,VžDY SOM SA SPOLIEHALA NA BEH,PRETO HO NECHCEM OPUSTIť.

Nalezené položky: 46 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.