Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Nike » TEST: Nike LunarElite – novinka do městských parků [článek]

TEST: Nike LunarElite – novinka do městských parků [článek]

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední

jprok,rnar muž 08.07.2010 00:01:37

Nike Lunar Elite. Bota, která na první pohled zaujme netradičním designem bezešvého svršku a novátorským “podvozkem”. Ačkoliv název může evokovat zacílení na výkonnostní běžce, naše zkušenost je spíše opačná. Tento stále nový přírůstek v řadě americké značky by měli vyzkoušet spíše příznivci pomalejších běhů v městských parcích.
Odkaz na článek

avatar

SABZO Praha

Celkem 1988,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:06 (1991)
maraton: 3:42:45 (1992)

Tomáš
Miřejovský
muž
08.07.2010 23:53:46

Z testu vyplývá, že tato bota je zjednodušeně řečeno za hodně peněz (3290Kč) opravdu málo muziky.

avatar

Sokolov

Celkem 12877 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:32:56 (2009)
půlmaraton: 1:12:21 (2010)
maraton: 2:28:28 (2014)

Hustey muž 10.07.2010 16:24:25

Neumožňují rychlejší tempa…tak proto jsem stále tak pomalej :-). Lunar Elite používám právě na tempový tréninky a i na dráhu právě proto, že tolik netlumí (na rozdíl od zmiňovaných LinarGlide, který mám na delší výběhy, ale i na tempa) a jsou dost lehký. Naběháno v nich mám od března cca 500km a kilák za 3:05–3:15 v nich jde bez problému. To, že bota řídí běžecký styl je pro mne, běžce s příšerným stylem, myslím výhoda – nekontroluju, jak noha dopadá a prostě běžim…

Dále mi vyhovuje polstrování v oblasti paty. Skvělé kvůli patním ostruhám.

Se zachytáváním kamínků jsem se ještě nesetkal (naopak – Glidy mají tak zkonstruovanou podrážku, že nějaký šutr je tam zaseklej skoro pokaždý).

Nevýhodou je bílý materiál – zpocená noha + trochu prašná cesta a boty jsou zas… jak jetel. Viděl jsem je už ale i celé v černém..

No a 3290Kč – to vážně nevím, s jakými úmysly dovozci do ČR nastavují ceny. Tohle přeci nemůžou myslet vážně. Z Améru jsem si je nechal dovézt za 90USD + 30USD poštovné, takže 2400Kč.

Motto: There is no finish line...
avatar

pbs muž 18.09.2010 20:49:36

nevím kdo ty testy dělá, ale já mám s těmito boty zkušenosti jako ty, ideální na rychlejší běhy, zbytečně moc netlumí (akorát aby moc nebolely nohy), atd. jen bych tě opakoval…divný test byl i u těchto bot http://www.behej.com/…hor-do-nizin , naběhal jsem s nimi po horách stovky km (jednou doslova), takže si myslím že naopak oproti výsledkům testu hodně kloužou (na mokrých kamenech nebo i na sněhu v porovnání s obyč. Nike), naopak jejich velkou výhodou (přesně obráceně než v testu) je to, že i po běhu ve velkým marastu (sníh, bláto) mám úplně sucho – mám obyč. XT WINGS, ale taky je možný že testy jsou správně a já jsem netypický běžec…

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.