Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Rychlost nebo vytrvalost po třicítce

Rychlost nebo vytrvalost po třicítce

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

10 km: 0:38:58 (2020)
půlmaraton: 1:28:54 (2018)

Dejv1989 muž 12.04.2022 13:58:47

Ahoj, je mi 33 a běhat jsem začal cca v roce 2017 po 13 letech florbalu. Brzy jsem se srovnal na stabilních výkonech 5k pod 19, 10k za 39, půlka pod 1:30. Nic světoborného. V roce 2020 jsem měl problémy se srdcem a teď se snažím vrátit. Regenerační kapacity nejsou, co bývaly. Přesto jsem odjel solidní zimní objemovku. Základ by tedy nějaký byl. Teď váhám, kam směřovat nejen tuto sezonu. Vždy jsem trénoval spíš na tratě od 5 do 21 km. Intervaly jsem dával, ale maximálně v pětkovém tempu, občas pár rovinek. Nikdy jsem nešel třeba do rychlých dvoustovek, nerozvíjel třeba mílařské tempo nebo maximálku. Myslíte, že má smysl se ve 33 zaměřit na zrychlování a běhat závody do 5 km nebo byste jeli obecnější trénink, z kterého se dá občas střihnout třeba i půlka?

Díky

Motto: "Hlavně se z toho neposrat." Ivan Hlinka
Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.