Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Trénink na Vltava run

Trénink na Vltava run

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

marketka_l žena 16.02.2021 13:42:30

Ahoj :-), jdu se zeptat, zda je možné natrénovat na VR (tedy cca 3* 10 km ve dvou dnech), i když jsem totální začátečník? Běhala jsem doposud tak 5× max v období září-listopad, a to vždy vzdálenost cca 5–6 km s tempem 6'30" – 7'. Teď v zimě běhat vůbec nechodím, necítím se na to. VR je v květnu. Poradíte, jak trénovat, abych byla schopna případně uběhnout ve dvou dnech těch cca 30 km?

Děkuji.

avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 17.02.2021 08:41:14

>> marketka_l, 16. 02. 2021 13:42:30

Ahoj Markétko, určitě se tu najde někdo kdo ti poradí, ale já si neodpustim jednu otázku. Klidně mi odpověz, že jsi si sem nepřišla pro poučování, ale pro radu, já to vezmu. Ale zájímá mě proč!!!, když píšeš, že neběháš, že jsi běhala max 5–6 m a to jen v období dvou měsíců, proč!!! se chceš účastnit závodu, kde máš během pár hodin uběhnout třicet km (a ještě v terénu)?

Chápu, že tě zřejmě kamarádi přesvědčují, že to bude super zážitek (a já tomu věřim), ale uvědom si, že uběhnout třikrát deset km, pokud na to nejsi trénovaná, navíc bez pořádnýho spánku nebo vůbec odpočinku, bude fakt hardcore.

Já ti to nevyčítam, dokonce chápu, že začátečník se díky dobrýmu PR spíš nadchne pro velkou akci, než pro nějakej pouťák za barákem – a co si budem povídat, ono se v práci líp vypráví o drsným Vltava runu, než o tom, jak se člověk zadýchal na pětce v nějaký noname vesnici.

Pokud jsi vážně přesvědčená, že je to super nápad a že to zvládneš, tak do toho jdi. Ale já si vždycky kladu otázku, jestli by se takhle člověk přihlásil na akci v jiným sportu, kterej nikdy nedělal. Když ráda jezdíš na hory, tak taky nemusíš přejít z Milešovky na Elbrus… Napadlo by tě jet na týdenní turnaj v basketbalu, když si ho nikdy pořádně nehrála? Mě teda ne. Ale u běhu ta nezkušenost a netrénovanost z nějakýho důvodu nevadí.

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 17.02.2021 10:36:00

>> marketka_l, 16. 02. 2021 13:42:30

Začni běhat, bez toho to nepůjde. Nenapsala jsi, jestli děláš nějaký jiný sport, nebo kolik pohybu máš řekněme za týden. To ten výchozí bod trénovanosti jedince dost zásadně ovlivní. Času máš dost, když zvládneš 6 km, dáš brzy i 10. No a ve chvíli, kdy se Ti podaří odběhnout tři desítky ve třech dnech po sobě, měla bys ty tři úseky na VR uběhnout. Základem bude dostat se v průběhu března na běh každý druhý den, klidně kolem těck 5–7 km a postupně je natahovat. V dubnu si zkoušet dva, tři dny běhání v kuse a uvidíš. Když bude vůle, zvládneš to!

avatar

Desert muž 17.02.2021 17:27:27

>> marketka_l, 16. 02. 2021 13:42:30

zavod neni zitra ani za mesic, takze staci chtit a neco pro to delat, par let zpet zde byly i udernicka hesla " maraton za tri mesice", ale ty uz alespon trochu behas :-P

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.