Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Úhel v koleni při dopadu

Úhel v koleni při dopadu

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 15.11.2020 19:06:11

Ahoj, můj dnešní dotaz směřuje k dopadu. Jako chyba je bráno to, když se běžec po dopadu příliš pokrčí v kolenou. Co však druhý extrém, tj. když noha od okamžiku dopadu setrvává stále ve stejném úhlu a až v okamžiku odrazu se napíná. Je to tak správné (a tak to ma byt, jak by řekl klasik), a nebo by se po dopadu měla noha ještě nepatrně v koleni pokrčit, aby bylo dosaženo silnějšího odrazu? Je to něco jako v případě poskoků na místě – ty budou také silnější, když se po dopadu trochu v kolenech pokrčím (samozřejmě rozumně, nejde o jeden veleskok, ale o opakované poskakování).

Druhý související dotaz: Existuej nějaký ideální úhel v koleni při dopadu a nějaké pravidlo jak si ohlídat, že ho člověk dodržuje? Samozřejěm je tu metoda pokus omyl a zkusit si co mi nejvíce vyhovuje. Ovšem někdy platí, že to, co mi na poprvé nevyhovuje, je nakonec po opakovaném cvičení to nejefektivnější. Díky za názory

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.