Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Výber hodinek - garmin - FR935, FR945 či F5X+?

Výber hodinek - garmin - FR935, FR945 či F5X+?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:47:17 (2017)
půlmaraton: 1:52:49 (2017)

100K muž 09.09.2019 23:53:51

Zdravím všechny, Zvažuji koupi nových hodinek, přes 3 roky mám Vivoactiv, první generace. Jsem s nimi spokojený a kdyby se mi nevybily při cestě na kole na Lysou, tak bych je neměnil.

Dělám první kolo výběru, jak už je u mne zvykem. Koupě proběhne po Vánocích v Novém roce. Zvažuji Garmin Fenix 5X plus a FR 945. Klidně koupím i starší, protože mám limit ceny a bohužel chci vždy to nej na trhu.

Varianty jsou tyto: Naštvu se, nebude tolik peněz, koupím garmin FR 935 klidně nové a bude. Ale tahle varianta nesplní, že koupím to nej :-D. Navíc a je to první otázka. Jsou funkce FR945 tak lepší, bude mi to chybět u 935? Rozdíl jsou mapy, placení mobilem, výdrž možná, hudba….

Další varianta pro mne nej – koupit FR945, starší, kdo bude prodávat, ideálně ve verzi Tri Bundle. To by bylo super. Poslední varianta je koupit F5XPlus. K tomu samo HR Tri. A teď otázka, co získám či ztratím s F5X+ vs 945? Za mne je to tak: 945 – lepší funkce, menší váha, horší vzhled F5X+ – vyšší váha, lepší vzhled, kovové tělo, lze se potápět, lepší voděodolnost

A z recenzí jsem se dočetl, že F5X+ mají horší signál na spojení s mobilem, horší záznam tratě při běhu apod. Váha je znát. Je třeba utáhnout řemínek.

Vaše zkušenosti a návrhy?

Jo o konkurenci jsem moc neuvažoval, ale pokud něco takového je a máte, sem s tím.

Váha je problém u 5×+? Mapy využíváte? Co placení mobilem, zkušenosti? Hudba při běhu? Jak to vidíme? Díky moc za rady….

avatar

gtom muž 10.09.2019 21:00:01

Ptáte se špatně. :-) Nezáleží co využívají ostatní, ale co je pro vás při běhu, tréninku, závodech důležité.

FR9×5 a F5× jsou úplně jiné kategorie. FR9×5 můžete nosit celý den, spát s nimi a nepoznáte je na ruce. Fenixy poznáte a budete je brát spíše jen během aktivit, málo komu nevadí na ruce během spaní.

Chci Safírové sklo místo Gorilla Glass? Budu nosit hodinky celý den? Můžu s nimi platit. Poslouchám často hudbu při běhu? Běhám okolo komína nebo se mé aktivity jsou spíše turistika, kolo?

Vybírejte podle toho jaké aktivity děláte a hodinky vám to svými funkcemi zpříjemní. :-)

FR935 vs. 945 – funkce a nové metriky od Firstbeat, např. Body Battery, Training Focus, SpO2, PulseOx, Heat acclimation, … jsou čísla bez kterých se běžec obejde. Můžete sledovat různé statistiky, ale ty z vás lepšího běžce neudělají. Na to je pořád třeba trénink a odpočinek.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.09.2019 22:43:23

>> 100K, 09. 09. 2019 23:53:51 …placení mobilem…

Je uz Tva banka na seznamu podporovanych ? Ma (= CSOB) zatim ne …

>> 100K, 09. 09. 2019 23:53:51 …F5X+ vs 945? Za mne je to tak: 945 – lepší funkce, menší váha, horší vzhled F5X+ – vyšší váha…

>> gtom, 10. 09. 2019 21:00:01 …FR9×5 můžete nosit celý den, spát s nimi a nepoznáte je na ruce. Fenixy poznáte a budete je brát spíše jen během aktivit…

mam (par mesicu) F5+, a dobrovolne (a zejmena z estetickych duvodu: hodinky nosim cely den) jsem presel (z lehkeho plast. reminku) na tezsi (ale IMHO hezci) reminek kovovy.

Po par dnech jsem zmenu vahy prestal vnimat → vahove diference „neresim“.

Mozna ale nejsem objektivni: pri behu nosim ve stejne ruce i klice (=sadu klicu), ktere vazi +/- stejne …

>> 100K, 09. 09. 2019 23:53:51 … K tomu samo HR Tri…

ja tep merim jiz nekolik let opticky, aktualne pomoci Scosche Rhythm 24

>> 100K, 09. 09. 2019 23:53:51 …F5X+ mají horší signál na spojení s mobilem…

beham bez mobilu → problemy spojeni garmin ↔ mobil neresim (= nepozoruji ;-) )

avatar

10 km: 0:47:17 (2017)
půlmaraton: 1:52:49 (2017)

100K muž 11.09.2019 20:20:46

>> gtom, 10. 09. 2019 21:00:01

Díky za reakci, já si ty otázky položil. Proto jsem napsal konkrétní modely mezi kterými se rozhoduji a které jsem si na základě těch otázek vybral. Jde mi teď o zkušenosti jiných, kteří ty hodinky mají. Ty funkce zkusili a můžou mi napsat, jak to vidí oni. Samo to pak budu dále filtrovat sám, ale může mi to pomoci při rozhodování. Protože já mám Vivoactiv, takže všechny ty věci jako placení mobilem, hudba či mapy jsou něco, co znám z internetu :-D.

Samo se půjdu na ty modely i podívat určitě. Podívání je ale spíše o vzhledu, zkušenost z každodenního používání je někde jinde.

avatar

10 km: 0:47:17 (2017)
půlmaraton: 1:52:49 (2017)

100K muž 11.09.2019 20:26:59

>> jm1, 10. 09. 2019 22:43:23 Dík za odpověď. Banka není, ale klidně si pořídím účet jinde :-D. Spíše jde o to, že já nekupuji hodinky každý rok, takže věřím, že do roku až dvou na seznamu bude. A pak by mi bylo líto, že to nemám :-D.

Ten měřič tepu, proč toto řešení? Je to pro tebe pohodlnější než hrudní pás? Je to stejně přesné jako hrudní pás?

Spojení s mobilem není při běhu, také běhám bez v 90 procentech, jen když volám, tak si ho beru. Jde o signál na chytré notifikace. Vivoactivy jsou spárované v celém bytě například. Četl jsem, že F5 v tom mají problém a když máte mobil někde v jiné místnosti, tak se odpojí.

avatar

gtom muž 11.09.2019 21:50:13

>> 100K, 11. 09. 2019 20:26:59

Ano F5/F5s měly problémy se signálem BT/ANT+, spoustu výrobců příslušenství na to upozorňuje. F5× se to zřejmě netýká.

oHR ze zápěstí je nejméně přesná metoda měření. oHR pásek na paži (Rhythm+, Polar OH1, Wahoo Tickr Fit) jsou přesnější díky měření v místě kde je větší stabilita pro měření a více tkáně. U mě je oHR z paže a hrudní pás cca. v rámci 1–2 bpm. Ze zápěstí bez komentáře… Samozřejmě oHR bude mít vždy zpoždění při nástupu nebo poklesu HR (opět z důvodu samotné podstaty měření).

Já osobně preferuji řadu Forerunner oproti Fenix kvůli menší výšce hodinek. Na dlouhých závodech s batohem jsem s vyššími hodinkami o ně často zavadil popruhem batohu, vesty. Nic hrozného, ale je to otravné. Nebo i v zimě při rychlém sundání, oblečení bundy za běhu. S FR se mi to nestává. :-) Na nějakou víkendovou turistiku bych si klidně Fenixy vzal.

Pokud máte BT sluchátka a běháte s nimi s hudbou z telefonu, tak jste poznal, že signal občas vypadne. Nic hrozného, záleží na sluchátkách a v které kapse je telefon. S hodinkami to je podobné jen jsou výpadky o něco častější. Také záleží zda máte hodinky na stejné straně jako „master“ sluchátko (platí pro True Wireless sluchátka).

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 11.09.2019 23:11:40

>> 100K, 11. 09. 2019 20:26:59 …do roku až dvou…

pokud uvazujes v perspektive nekolika (mnoha ? ;-) ) let dopredu, dopln si do soupisu zvazovanych modelu i F6 (ve 3 moznych velikostech + v provedeni s/bez hudby/map).

>> 100K, 11. 09. 2019 20:26:59 …měřič tepu, proč toto řešení…

  1. beham i v zime (=s hodinkami na rukavu) → mereni tepu JEN hodinkami na kuzi mi prinejmensim v zime nestaci
  2. pri mereni hrudnim pasem jsem dlouhodobe laboroval s problemy (=neprimerene vysokymi merenymi hodnotami) v prvnich x minulach. Prechodem ma optiku to zmizelo (resp. prisly problemy jine, to je ale na jinou debatu).

>> 100K, 11. 09. 2019 20:26:59 …Spojení s mobilem…Četl jsem, že F5 v tom mají problém…

F5 jsou modelova rada z 01/2017 s jiz ukoncenou SW podporou (BTW, podpora SW uz nejspis skoncila :-( i pro radu F5+ z 06/2018 ) → pokud F5 nebudou za naprosto vyprodej. cenu (rekneme +/- 200 USD a min}, nikomu bych to uz nedoporucoval

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.