Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Koleno

Nalezené položky: 64 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 31.03.2009 14:10:38

Nevíte náhodou, kde bych našla posilovací cviky na kolena? Našla jsem odkaz na Forestův blog, ale tam už jsem to bohužel nenašla. Nějak mě po zimě pobolívá koleno, tak bych chtěla zkusit posilovat. Díky.

Motto: běhám s vlky
avatar

Srbsko

Celkem 5688 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:16 (2009)
půlmaraton: 1:24:43 (2009)
maraton: 3:07:44 (2010)

Had muž 31.03.2009 14:25:01

Ahoj, když se tu prohrabeš ve vláknech, jistě toho najdeš spoustu a nebo v poradně, ale něco je třeba tady. Taky řeším stejný problém a nerad bych, aby mi to zkomplikovalo účast na letošním PIMu Had

http://www.strecink.cz/search.php?…

avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 31.03.2009 14:30:26

Díky za typ na protahovačky. Některé už dělám a zbytek přidám. Já na závody nechodím, ale od vánoc jsem pořádně nezaběhla a už se mi hnula váha. A kolena už bolí i při chůzy, tak to chci zkusit nejdřív se cvičením, boty už jsem vyměnila.

Motto: běhám s vlky
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 31.03.2009 14:45:07

Ta „opíračka“ na svalovou nerovnováhu z Forestova blogu opravdu zmizela !

Chce to pevnou, rovnou a hladkou oporu zad, rád používám skříň a futra dveří. Zády se opřu, s chodidly u sebe a na délku stehna od opory, spustím se dolů tak, aby kyčel i koleno svíraly pravé úhly, ruce dolů podél těla. Výdrž v této dolní poloze 3× 30vteřin, nebo kolik snesu, tak často jak si vzpomenu. Ze začátku jsem se u toho celej roztřepal vysílením :) , je to fuška.

Subjektivně mně stejně pomáhá jízda na kole, která je zábavnější než hekat u skříně, ale u kola je zase riziko podchlazení kolen i při přehřívání zbytku těla a z toho pramenící bolest. Pokud je příčinou bolesti zima, pomáhá mně běhat ve volných kalhotách, elastické moc kolena nezahřejí.

avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 31.03.2009 14:50:18

Díky. Věděla jsem, že to tak nějak je, ale nebyla jsem si jistá, jak přeně. Když jsem před dvěma lety začala běhat, tak jsem se na to dívala, ale nikdy nezkoušela. A teď jsem to hledala, ale bohužel už nenašla. Popis je vyčerpávající.

Motto: běhám s vlky
avatar

Srbsko

Celkem 5688 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:16 (2009)
půlmaraton: 1:24:43 (2009)
maraton: 3:07:44 (2010)

Had muž 01.04.2009 07:39:03

Ono s těmi kalhotami na zimu je to docela oříšek. Osobně by se mi nevíc líbily zateplené lasťáky a vyztužené v oblatsi kolen silnější, klidně dvojnásobnou vrstvou. Aby byla kolena v teple. Ale na takové jsem ještě nikde nenarazil. Používám v zimě na kolena návleky na kolo, příp. i silnější, ale musím si je vždycky k nohavici přistehovat, aby nepadaly, což je celkem otrava. Taky je fakt, že jsem nějaké posilování kolen, či protahování a strečink úplně zanedbal (prostě styl přijít domů – převlíct do běhacího a hurá ven) a teď se mi to, zdá se začíná pěkně vracet. Obzvlášť teď po sobotním 1/2 PIMu to docela cítím.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 01.04.2009 10:49:46

[quote=Had]…za­teplené elasťáky a vyztužené v oblatsi kolen silnější, klidně dvojnásobnou vrstvou. Aby byla kolena v teple…[/quote] To existuje, např.: http://www.atexsport.cz/…e-slemi.html?…

avatar

Srbsko

Celkem 5688 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:16 (2009)
půlmaraton: 1:24:43 (2009)
maraton: 3:07:44 (2010)

Had muž 02.04.2009 12:33:23

To vypadá dobře, dík za info. Budu se muset pořádně přes léto popídit, abych viděl jat vypadají „živý“.

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 02.04.2009 16:50:39

..ono je to téma spíše na zimní období :-) ale mě se taky docela osvědčují cyklistické návleky na kolena, netřeba stehovat, stačí přichytit zavíracím špendlíkem, pokud je velká kosa, tak ještě čéšku a její okolí máznu teplou Emspomou…

Motto: ...kam až?
avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 03.04.2009 08:27:36

Já se přiznám, že mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být i z nachlazení. Ale když nad tím přemýšlím, tak stejné problémy jsem měla i loni po zimě. Ale já jsem si spíš myslela, že je to výšší zátěží než v zimě. Musím si na příští zimu něco na ty kolena pořídit.

Motto: běhám s vlky
avatar

Srbsko

Celkem 5688 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:16 (2009)
půlmaraton: 1:24:43 (2009)
maraton: 3:07:44 (2010)

Had muž 03.04.2009 10:12:55

Ono to jenom z nachlazení nebude, ale (aspoň v mém případě rozhodně) jim určitě dělá líp teplo, než chlad. A i ta čáctečná fixace návlekem, nebo bandáží, jim taky dělá v chladnu dobře, jsou-li tak „vyčvachtaný“, jako ty moje. Taky je občas namažu kostivalovou mastí, když bolí moc.

avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 22.05.2009 12:37:47

Pořád bujuji s tím kolenem. Dám si vždycky týden dva pauzu a pak už to nevydržím a zase vyběhnu. No a koleno zase bolí. Ale včera jsem byla běhat a začalo mě to asi po 7 km bolet v půlce lýtka a asi v půlce stehna zezadu. Celé i s kolenem. Dneska jsem si koupila Fastum gel a zkusím to mazat tím. Do teď jsem používala mast s Koňským kaštanem a Kostivalem. K doktorovi se mi moc nechce, protože jsem nastoupila po mateřské do práce. Můžete napsat zkušenosti? Začala jsem do práce jezdit na kole, asi 14 km do práce a to samé z práce. Koleno bolí jenom, když se rozjíždím. Nedovedu si představit, že přestanu běhat. Mám strach, že zase přiberu a běh beru jako bezvadný relax, zvláště teď, kdy chodím do práce. Díky za rady. Dáša

Motto: běhám s vlky
avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 22.05.2009 13:10:32

Tím, že jsem začala víc běhat to nebude. Tak 1,5 roku běhám 30–40 km týdně. Přes zimu to nebylo asi tolik, ale o tolik míň to taky nebylo. Posiluji a strečuj. Včera při tom běhu mě ještě napadlo, jestli to nemůže být špatnou technikou běhu. Běhám hodně přes patu. Ale nevím, jestli jenom nechci utéct bolesti. Může na to mít tak velký vliv i technika? Protože na tom kole to prostě nebolí, opravdu jenom při rozjíždění.

Motto: běhám s vlky
avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 22.05.2009 13:28:20

já s tim bojuju tak nějak na střídačku, jeden běh je to naprosto ok a necejtim krom chvíle než se člověk zahřeje žádný potíže, jindy je celej běh naprd :( ne že by to bylo nesnesitelný (přes bolest bych to nerval), ale není to ta pohoda někde sem četl nebo slyšel (už nevim), že kolena hodně ovlivňuje i to jak se pohybuješ (mimo běh) a stojíš a je fkt, že od tý doby co si to trochu hlídám se mi to zdá subjektivně lepší (možná je to jen tim, že mám už trošku potrénováno za ty skoro 3 měsíce co sem začal běhat) např. si dávám pozor, abych při stání neprolamoval kolena dozadu, prý se z toho jak sou ty klouby v nepřirozený poloze můžou dělat v pokročilym stádiu i výrustky což je teda zase extrém, ale přirozená poloha toho kloubu to asi nebude ale berte tohle moje psaní s rezervou, vzhledem k tomu, že už nevim kde sem to zaslechl/četl si nemůžu ověřit, jestli si to s něčim nepletu :)

musim, ale říct, že běh měl na moje kolena rozhodně pozitivní vliv, měl sem zřejmě ty vazy kolem kolena dost ochablý, protože mě někdy bolely třeba i při klekání na zem teď už je to mnohem lepší a stejný zlepšení pozoruju i na kotnících (těch pár výronů co sem kdysi měl jim moc neprospělo) :) dřív mi třeba nedělalo problém s kolenem hejbnout tak až v něm luplo a když sem kroužil chodidlem, tak to bylo v kotníku jak mlejnek jak to přeskakovalo (ty kotníky sice ještě pořád takhle fungujou, ale je to mnohem mnohem lepší)

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 22.05.2009 13:48:13

Já jsem to včera zkoušela. Koleno totiž při běhu přes špičky nebolelo, ale vůbec to nešlo. Přijde mi to úplně nepřirozeně. Pár kroků a měla jsem dost. Nejvíc mě štve, že při běhu to po čase skoro přestane bolet, ale na druhý den nejsem schopná vstát z postele. Ze schodů hrůza a do schodů chodím úplně normálně. Ještě zkusím na noc ty obklady.

Motto: běhám s vlky
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 22.05.2009 19:59:16

Já mám osvědčený „recept“ od jednoho mého kamaráda doktora (cyklisty, triatlonisty a běžce), který mám odzkoušený na sobě. Na bolavé místo s menším okolím se nanese stejné a poměrně slušné množství Ketanolu a Reparilu N (prostě se vymáčkne z tuby zhruba stejná dělka krému a gelu). To se rozmíchá na bolavém místě dohromady a rozmaže. Překryje se to rozstřiženým mikrotenovým sáčkem, aby to co nejlépe přilnulo v celé ploše a přebalí se ne moc staženě obinadlem (spíše jen aby to drželo na noze). To se dělá na noc. Ráno sundat, osprchovat a další noc opakovat. Je to vcelku „dryják“, po pár dnech se začne loupat kůže, ale zabírá to.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

10 km: 0:51:00 (2009)
půlmaraton: 1:39:22 (2010)
maraton: 4:11:44 (2010)

jans muž 22.05.2009 20:58:04

[quote=Irokezka]Já jsem to včera zkoušela. Koleno totiž při běhu přes špičky nebolelo, ale vůbec to nešlo. Přijde mi to úplně nepřirozeně. Pár kroků a měla jsem dost. Nejvíc mě štve, že při běhu to po čase skoro přestane bolet, ale na druhý den nejsem schopná vstát z postele. Ze schodů hrůza a do schodů chodím úplně normálně. Ještě zkusím na noc ty obklady.[/quote] Ahoj, asi před půl rokem jsem začal trochu víc běhat a měl podobný problém: taky bolesti kolen po běhu a taky chůze ze schodů hrůza a taky jsem marně hledal obrázek na Forestově blogu. Po projití internetu jsem usoudil, že to bude dopadem na paty před tělem, což je nepřirozené a bez tlusté patní vycpávky tenisek by tohle nikoho nenapadlo. Po změně techniky, vyhození tenisek a sehnání si bot s ne tak tlustou podrážkou a nezvýšenou patou, bolesti kolen odešly nadobro. Jestli umíš anglicky zkus najít chirunning, alternativní metodu běhu, kde se dopadá na střed chodidla. V češtině toho bohužel moc není, maximálně tenhle článek o pose running, což je podobné http://www.behej.com/…running.html

Další možností je zkusit to v botech s úplně plochou podrážkou bez odpružení nebo úplně bez nich, bez podpory bot člověku nezbude než běhat, jak se má, a styl se upraví sám. Pěkný pokus se stejným člověkem běžícím v botech a bez nich je třeba tady http://www.youtube.com/watch?…

Přeučit se na kratší kroky a dopad na přední část chodidla pod tělem není jednoduché, ale jinou možnost jsem nenašel.

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 23.05.2009 00:04:16

Jo s koleny jsem si užil až až. MAPO má pravdu, zkus nové boty,ale pozor taky na výběr. Já jsem si koupil první pořádné, ale chyba byla v tom, že mi korigovali pronanci. Já mám ale supinaci ( na to jsem tady přišel až podrobným studiem vláken :-))) ) Takže jsem vyměnil boty, koupil vložky a hlavně začal protahovat. Než vyběhnu dávám tak 6 cviků na protažení 2X30 vteřin. Pak rozklus. Po doběhu zase protahuju. Jo a protahuju i když neběžím – třeba večer u televize, nebo v práci v kanclu. Kolena už nebolí. Co se týče běhu přes špičku. Chce to tréning :-) Já když jsem začínal takto běhat, připadal jsem si jak potrefený jelen. Nebo Vlastík Harapes :-). ALE CHTĚL BYCH SE ZEPTAT – KAŽDÝ TADY VYCHVALUJE KOLO. JÁ SE SNAŽÍM KOLO ZAŘADIT DO TRÉNINGU,ALE JE TO SPÍŠE HORŠÍ NEŽ LEPŠÍ. MÁM PAK POCIT V KOLENOU, JAKO BY BYLA NĚJAK VOLNÁ.

avatar

Podivín

Celkem 867 km
Minulý měsíc 0 km

Irokezka žena 25.05.2009 17:02:29

Díky za rady. Boty mám nové, v nich by problém být neměl. Je pravda, že u nás nemám nikde odbornou pomoc na výběr bot, ale podle netu jsem si myslím koupila dobře. Dala jsem si týden pauzu, protože mě to koleno bolí a jezdím jenom na kole. Přes víkend chci zkusit jít do trávy bez bot. Když jsem zkusila přes špičku, tak se mi ulevilo. Určitě mám špatnou techniku běhu. Ještě zkusím před vyběhnutím jít rychlou chůzí nějakou minutku, samozřejmě po protažení. Musím vyzkoušet všechno. Ještě jednou díky.

Motto: běhám s vlky
avatar

BRED muž 26.05.2009 12:43:46

pro sam: To s tím ketanolem a repalilem – to je docela mazec. U ketanolu se píše, že se nemá překrývat neprodyšným obvazem !!! Neuděláto víc škody než užitku?

Motto: Kdyby byla na olympijských hrách někdy disciplína "spaní", pokusím se o zlatou. rf.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 26.05.2009 13:10:25

Já jsem to použil dvakrát a vždy v případě, kdy jsem již byl vcelku zoufalý, protože se blížil termín nějakého maratonu, který jsem moc chtěl a potřeboval běžet. Takže jsem asi „posera“, ale raději jsem v těch dnech neběhal a dával tomu klid. Ono to ale opravdu nejde praktikovat moc dlouho. Řekl bych týden je maximum, ale to jsem nikdy nepotřeboval. No, a bylo mi vysvětlováno, že právě ten Reparil N trochu pomáhá eliminovat ty negativní důsledky. Asi to není úplně postup do lékařských učebnic, ale já mu věřím, protože mi zafungoval.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 26.05.2009 13:56:52

Martino, když jsem viděl ukázku tvé vůle v posledních hodinách 48h v Brně, tak si myslím, že MUM zvládneš i bez toho mazání :) Ale pokud bys to přeci jen použila, alespoň budeme o zkušenost bohatší.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 07.06.2009 19:43:23

Tak už se taky řadím mezi lidi, které bolí kolena. Poprvé mě začala bolet, když jsem si zaběhl 21km. Od té doby bolí skoro pořád. Zatím jen po běhu, ale nepomáhá mi žádný odpočinek. Dal jsem si i týden, ale jakmile doběhnu, tak se kolena ozvou (při běhu nebolí). Bolí mě to jakoby kolem čéšky, zvlášť když pak jdu ze schodů. Co to může být?

avatar

Praha

Celkem 1684 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:40 (2009)
půlmaraton: 1:34:47 (1970)
maraton: 3:48:51 (2009)

Lovec muž 07.06.2009 19:57:17

Budou to šlachy. Podle profilu začínáš běhat. Šlachy se adaptují na zvýšenou zátěž déle než svaly, těm to jde rychle. Já když v zimě začal běhat, tak po pár týdnech běhání kdy mě kolena nebolely (bolelo totiž všechno ostatní jako čert :-), mě začaly bolet, jak říkáš pod čéškou. Bolest odezněla sama od sebe zhruba po měsíci. Což si dávám do souvislosti s adaptací šlach. Od té doby ani nevím, že kolena mám :-) Takže pokud to není bolest, že bys nemohl chodit tak ji zkus překousnout, mělo by to odeznít

Motto: Smile, breathe and go slowly
avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 07.06.2009 20:21:25

[quote=Lovec]Budou to šlachy. Podle profilu začínáš běhat. Šlachy se adaptují na zvýšenou zátěž déle než svaly, těm to jde rychle. Já když v zimě začal běhat, tak po pár týdnech běhání kdy mě kolena nebolely (bolelo totiž všechno ostatní jako čert :-), mě začaly bolet, jak říkáš pod čéškou. Bolest odezněla sama od sebe zhruba po měsíci. Což si dávám do souvislosti s adaptací šlach. Od té doby ani nevím, že kolena mám :-) Takže pokud to není bolest, že bys nemohl chodit tak ji zkus překousnout, mělo by to odeznít[/quote] Díky, dám si trochu odpočinkový týden, ono se to celkem dá s tím i běhat – třeba po dvou dnech.

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 08.06.2009 10:29:28

smartus: to co popisuješ je problém se kterým válčím už dva roky. odborně se to jmenuje „skokanské koleno“. jde o to, že je poškozený patelární vaz, na který tlačí čéška. léčba je obtížná a dlouhodobá. pomůže ledování, a tejpování. a taky speciální posilování steheního svalu, který když zesílí, pomůže čéšce, aby netlačila na ten vaz. kup si tejpovací pásku a na běhání si zatejpuj koleno těsně pod čéškou. a neběhej z kopce ani do kopce…

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 07.07.2009 15:13:26

[quote=Lubos M]smartus: to co popisuješ je problém se kterým válčím už dva roky. odborně se to jmenuje „skokanské koleno“. jde o to, že je poškozený patelární vaz, na který tlačí čéška. léčba je obtížná a dlouhodobá. pomůže ledování, a tejpování. a taky speciální posilování steheního svalu, který když zesílí, pomůže čéšce, aby netlačila na ten vaz. kup si tejpovací pásku a na běhání si zatejpuj koleno těsně pod čéškou. a neběhej z kopce ani do kopce…[/quote] Snazil jsem se na obrazcich v Anatomii najit, co by to tak mohlo byt, a mam pocit, ze by to mohla byt Ligamentum collaterale fibulare :) Je to nejaka slacha, ktera se upina na fibulu (to je asi ta mensi kost v lytku). To je takovy jakoby vystupek pod kolenem na vnejsi strane.

Je to tedy to skokanske koleno? Dal jsem si skoro 10 dni pauzu (neplanovane) a koleno prestalo bolet. Pak jsem bezel pulmaraton (Pobezovice, samy kopec, vetsi cas z kopce) a uz je to tu zas.

Rad bych behal bez kopcu, ale zrovna tam, kde bydlim, to pujde dost tezko. Je tu spousta kratkych trati po rovince, ale mne zacne behani dokola brzo nudit a nevydrzim u toho. Nejradsi mam, kdyz muzu vybehnout nekam, kde to neznam :)

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 07.07.2009 15:49:22

Jeste dotaz, pomohla by mi na to orteza?

avatar

Praha - Letňany

Celkem 1369 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:38 (2010)
maraton: 3:34:38 (2009)

StepanBohm muž 08.07.2009 13:50:33

[quote=smartus]Sna­zil jsem se na obrazcich v Anatomii najit, co by to tak mohlo byt, a mam pocit, ze by to mohla byt Ligamentum collaterale fibulare :) Je to nejaka slacha, ktera se upina na fibulu (to je asi ta mensi kost v lytku). To je takovy jakoby vystupek pod kolenem na vnejsi strane.

Je to tedy to skokanske koleno? Dal jsem si skoro 10 dni pauzu (neplanovane) a koleno prestalo bolet. Pak jsem bezel pulmaraton (Pobezovice, samy kopec, vetsi cas z kopce) a uz je to tu zas.

Rad bych behal bez kopcu, ale zrovna tam, kde bydlim, to pujde dost tezko. Je tu spousta kratkych trati po rovince, ale mne zacne behani dokola brzo nudit a nevydrzim u toho. Nejradsi mam, kdyz muzu vybehnout nekam, kde to neznam :)[/quote] Nevim jestli je to skokanské koleno, ale s touhle srandou sem válčil od Ostravy. Pokud je to namožený tak jediný co pomůže je odpočinek, ale ne 10 dní, já sem si dal pauzu na dva měsíce :/ Ale ono těžko takhle radit, otázka je jak moc to bolí. A ortéza pomůže.

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 08.07.2009 15:27:32

Vcera jsem byl ve Stromovce a jeden z treneru mi rikal, ze by to mohl byt namozeny krizovy vaz. Radil ubrat zatez a zkusit nejake doplnky stravy… Vzhledem k tomu, ze me to do 10km neboli, tak to proste nebudu prehanet a zkusim trosku ozivit trenink necim jinym nez vzdalenosti :)

Nalezené položky: 64 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.