Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Vliv množství jídla na výkon

Vliv množství jídla na výkon

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

bezec_adam žena 04.07.2016 13:36:00

Zdravím, má podle Vás (a jak velký) vliv množství přijímaného jídla na sportovní (hlavně vytrvalostní – tzn. běh, kolo, plavání) výkon? Když to vezmu podle sebe, tak v posledním cca roce jsem o něco zredukoval množství denního snězeného jídla (dříve jsem jedl 4× denně, nyní 3× – množství v jednotlivých jídlech zůstalo cca stejné, jenom teď jím o dost víc zeleniny – zeleninou nenahrazuju žádné ze tří denních jídel, jím jí velké množství po jednotlivých denních chodech), kalorie nepočítám ale řekl bych, že oproti dřívějšku to může dělat zhruba o 1 000 – 2 000KJ/denně méně (prakticky vynechám odpolední svačinu kterou jsem si dřív dával mezi obědem a večeří, takže dřív můj den vypadal takto: snídaně, oběd, svačina,večeře, nyní: snídaně, oběd,večeře). Paradoxně, ale výkony od této změny jídelníčku šly nahoru (jak na kole, tak ve vodě i při běhání zvládám o cca 20% větší dávky).Samozřejmě je otázka, jestli by nebyli ještě lepší kdybych se stravoval pořád stejným způsobem. Myslíte si, že kdyby kalorie opět navýšil, mohl by být pokrok ještě větší? Nebo jakým způsobem vlastně poznám, že tělu už energie chybí a potřebovalo by přijímat víc? Ozvalo by se např. pocity hladu, nebo nezvladatelných chutí? (hlad nemívám, chutě občas jo, ale odolávám jim:-) místo čokolády si dám po jídle např. zeleninový salát nebo hrnec špenátu). P.S. Váhu mám stejnou jako před touto změnou. Díky za názory a ať to běhá.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.07.2016 14:09:52

>> bezec_adam, 04. 07. 2016 13:36:00

stejna vaha = =>> energie tedy nechybi

pri znizenom prijme telo viacej pali tuky a trenuje viac aerobne, takze vykkonost sa nutne musi zvysovat na dlhsich vzdialenostiach.

otazne by to bolo pri sprintoch 100,200,400,az 800m

je dost mozne ze treninky byvali pred vecerou po odpoledni svacine a teda se behalo na cukr

ted se beha asi jakoby nahladno, na tuky a tak je to spravne.

a kdyz se odboprala nadmira jidla, tak se precistila krev i jatra co je dulezite p[ro vykonnost

a extra zelenina taky dela hodne jednak pres mineraly a jednak pres vlaknino-pro-biotiku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bezec_adam žena 05.07.2016 10:43:47

No právěže to platí i pro dopolední tréninky u kterých není prakticky žádná změna oproti dřívějšku – snídaně a ca za 2 hodinky trénink.

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 25.08.2016 23:25:29

Jaké jsou přesně důvody, proč je dobré běhat nejmíň dvě hodiny po jídle. Je možné , že pokud to neuděláte tak vás při běhu pícha na pravé i levé straně po žebry?

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 26.08.2016 06:43:55

>> Alena77, 25. 08. 2016 23:25:29

  1. v zaludku a inych traviacich organoch je vela krve, a travenie spotrebovava mnoho energie, takze telo nie je schopne podavat vykon, ani sportovy ani pracovny
  2. pokial po jedle pride intenzivny sport-praca, krv sa odoberie z travenia a jedlo zostava v zaludku nestravene a neskor moze dalej ist nie celkom stravene a rozlozene dalej, co ma seriozne zdravotne nasledky
  3. plne brucho tiez znemoznuje spravne dychanie do brucha, pohyb branice rozpinanie pluc, to pichanie je iba neprijemny dosledok
  4. podla toho comu ma sluzit trenink, sa reguleje druh a cas jedla tak, aby napriklad neboli v krvi navyse ziadne cukry ale ani zvyseny inzulin, takze sa napriklad neje 4H nic sacharidove a posledne 2H ziadne rychle cukry.
  5. pre trenink rychlosti a sily, alebo intenzity, je potrebne mat prazdne brucho aj koli dychaniu a aj koli pevnemu CORE, aby sa mohli vsetky svalu stiahnut a nezavadzal im tam nejaky knedlik.
  6. pri treni ku ultra sa moze umyselne jest hned pred treninkom a pocas treninku aby sa trenovalo prave jedenie a travenie pocas behu a skusal sa typ stravy
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 26.08.2016 08:16:13

>> Alena77, 25. 08. 2016 23:25:29

Každopádně jídlo je tvor zvědavý.

Pamatuji, jak při závodě na 1500m jsem v poslední zatáčce čekala, kdy se těstoviny z oběda před 1,5 hod podívají ven.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 26.08.2016 08:17:18

neskor moze dalej ist nie celkom stravene a rozlozene dalej, co ma seriozne zdravotne nasledky

..akurat prdíš..tj hniješ

Možno zmiešať aj sachry s bielovinami a ovocim,výťah vit. a mineralov etc je kompletny,,len sa treba vedieť narodiť v tej spravnej skure.vyvoleny.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 28.08.2016 12:07:36

>> rudo, 26. 08. 2016 06:43:55

Nemůžu si pomoct, moc pěkně napsané (y)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.