Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest na vnitřní straně kolena

Bolest na vnitřní straně kolena

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

RayDoyle muž 28.11.2015 21:37:21

Dobrý večer, rád bych poprosil o radu. Před 2 roky jsem začal s během, do té doby jsem jezdil jen rekreačně na kole. Zřejmě jsem ale přecenil své schopnosti (na začátečníka jsem zřejmě volil příliš velkou zátěž a krátkou dobu regenerace) a asi po měsíci mě po jednom běhu rozbolelo koleno tak, že jsem sotva mohl chodit. Dopřál jsem kolenu asi měsíc pauzu, ale i poté už po krátkém běhu nebo chůzi do/ze schodů začalo bolet. Ortoped mně pak diagnostikoval podráždění menisku a naordinoval rehabilitace – vířivka, magnety, elektroléčba a došlo k velkému zlepšení – bolest se zmenšila a přesunula do jiného místa – už mě nebolelo celé koleno, ale jen malé místo na vnitřní straně.

Jenže v tom místě zůstala už do dnes – necelé 2 roky si s tím nikdo neví rady. Absolvoval jsem ještě 4 různé rehabilitace, ale pokaždé už bez zlepšení. Od té doby už prakticky neběhám, protože jenom např. po doběhnutí autobusu se koleno rozbolí. Nejde o nějakou urputnou bolest, ale nerad bych ji „rozběhával“. Bolest se objeví i při pouhém postavení se na špičku. Rekreačně plavu a po cca 500 metrech se někdy objeví bolest i tehdy.

Je v tomto místě:

Navíc v kolenu lehce přeskakuje a občas mě rozbolí i část stehna nad vnitřní stranou kolena. Na poslední rehabilitaci mi bylo doporučeno cvičit na balanční podložce. Zkouším to, ale jediný výsledek je, že cvičení způsobuje opět bolest v onom místě a ve stehně.

Měl by prosím někdo radu? Budu vděčný za každou. Děkuji.

avatar

cinclusatko žena 30.11.2015 08:38:21

>> RayDoyle, 28. 11. 2015 21:37:21

nevim jestli ti pomuzu…predpo­kladam, ze kdyz si presel 4 rhb, tak ti spravili aj rtg a magneticku… ale celkom sa mi to podoba na moje niekdajsie problemy – jablcko (myslim ze u vas je to ceska) nelezalo optimalne v strede kolena, tym padom sa na jednej strane drelo a sposobovalo bolest…tiez na to prisiel az druhy ortoped, prave na zaklade toho preskakovania a nestability a teda nalsedne samozrejme aj snimky… no skusal to dat dokopy rhb a condrosulfom (je to tusim uz aj volne predajne), ale podla mna ked to uz raz zle lezi s tym sa neda robit nic ine ako otvorit a skratit bocny stehenny sval, aby sa dostalo spat do stredu… odvtedy je klud, ale na rhb po mi hovorili, ze koleno je iba tak silne ako svaly ktore ho drzia, takze ja by som skusala cvicit najma s nimi…skus trebars toto, nemam s tym skusenost ale nevyzera to zle:

http://www.vladozlatos.com/…-kolena.html

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 30.11.2015 08:59:35

>> RayDoyle, 28. 11. 2015 21:37:21

Človeče, presne s týmto mám od augusta problém aj ja a na jeseň som kvôli tomu neštartoval na maratóne… Sporadicky sa to objavovalo už od februára minulého rokku, ale trvalá bolesť je až od augusta.Niekedy to bolý až v lýtku prípadne hore vzadu v stehne. Teraz sa to pomaly zlepšuje, ale behám iba pomalé behy a kopce. Kopce a bicykel pomáhajú. Rýchly asfalt mi to zhoršuje. Robím rôzne naťahovačky, automasáž foam roller a podobne. Dnes idem po výsledky MR, snáď sa dozviem viac.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 30.11.2015 09:24:44

>> RayDoyle, 28. 11. 2015 21:37:21

Strecink. Protahovat. Hodne. nejen nohy, ale cele telo. A pri cviceni na balancni podlozce posilovat cele telo. Radeji zkrat beh, pokud mas malo casu a venuj jej posilovani a protahovani. Po kazdem sportu protahnout – alespon 15–20min. Ve cviku vydrz klidne minutu, at to opravdu protahnes.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 30.11.2015 09:30:33

>> Skritek Hugo, 30. 11. 2015 09:24:44

ten beh asi neskráti, píše že už nebehá :/ Ale určite treba strečing a nájsť aktivitu, pri ktorej to nebolý a telo do postihnutého miesta pumpuje krv. Teda ideálne bicykel. Postihnuté miesto bude dokrvované a zásobované živinami, ale zároveň nebude preťažovaná bolestivá časť.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 30.11.2015 09:55:49

>> satch, 30. 11. 2015 09:30:33

Ano, kolo je urcite nejlepsi reseni, pokud je doplneno opravdu dukladnym stecinkem. Slapani na kole zatezuje svaly nohou rovnomerne a ne jako pri behu, kde kdo ma nejakou disbalanci, tak danemu misto nevedomky ulevuje a nici tim jine. Osobne bych mesic dva prosedela doma na kole, klidne ob den, nez se dostane do kondice. Pak dukladne protahnout, pravidelne posilovat s balancni pomuckou a musi se to umoudrit. Pri posilovani a strecinku nezapominat na vnitrni stranu stehen, pritahovace, upony kolene…

Bohuzel tazatel pise, ze kdysi na kole jezdil, ale pak presel na beh. Tak bud kolo uz nebavi a nebo neni moznost.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 01.12.2015 08:01:51

U mňa MR potvrdila léziu 2. gr. na vnútornom menisku, bakerovu cystu 8×8×35 mm a mierne rozvláknenie úponu muscle semimembranosus. Predpokladám, že to prvotné bolestivé miesto bola práve tá cysta. Cítil som akoby tíbiu zvnútra (presne to, čo ukazuje RayDoyle na prvom obrázku), myslel som si že je to únavová zlomenina, pretože v tom mieste nič nie je a bolela ako keby kosť… a ono to tá cysta. No a keďže som behal aj cez bolesť, je možné že som inak kládol nohu a poškodil som si meniskus. Alebo úplne naopak… mal som poškodený meniskus a následne sa vytvorila cysta… ktovie…

avatar

RayDoyle muž 01.12.2015 21:54:49

Děkuju všem za reakci. Magnetickou rezonanci mně ještě nikdo nedělal, snad po skončení posledních rehabilitací (?) Na kolo/rotoped jsem zanevřel, protože mě z něj bolí krční páteř, dalo by se nahradit eliptickým trenažérem? Děkuji

avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 31.05.2016 11:28:02

popisany prejav zodpoveda poskodeniu vnutorneho menisku(prelu­povanie, bolest v nutornej strane, …) http://www.meniskus.sk/priznaky „Ako sa prejavuje poškodenie? Počiatočným štádiom je pocit pukania až pichania v kolene s následným pozáťažovým opuchom kolena. Opakované punkcie kĺbnej tekutiny sú príznakom pre pokročilé poškodenie.“ http://abysportnebolel.sk/…ennym-klbom/

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.