Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Aký doplnok/gél užívať počas vytrvalostného behu (nad 15km

Aký doplnok/gél užívať počas vytrvalostného behu (nad 15km

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

carlos5112 muž 31.05.2015 13:35:52

Zdravím, začal som trénovať na košický maraton a chcel by som sa opýtať aký konkrétny doplnok by ste mi odporučili užívať počas behu nad 15 km. Behávam ráno na lacno, do 15 km si myslím, že to nebude problém ale potom budem potrebovať určite počas behu doplnať energie. Prípadne ak máte aj iné tipy/rady pre mňa budem rád. Ďakujem.

avatar

Sloviensko

rudo muž 31.05.2015 22:38:10

>> carlos5112, 31. 05. 2015 13:35:52

v treninku na maraton je prave vhodne nic nebrat ako energiu ale behat tak pomaly aby si siel takmer vylucne na tuk a rozvinul ten tukovy metabolismus

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

cub žena 01.06.2015 05:51:36

>> rudo, 31. 05. 2015 22:38:10

Myslím ale, že pokud má v plánu v průběhu závodu něco jíst / pít, měl by to před tím v tréninku vyzkoušet.

Vyzkoušet, ne si zvyknout, že cokoliv nad 15km znamená užití ‚doplňku‘ během tréninku.

Motto: esa einai el heharim
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 01.06.2015 07:47:10

>> carlos5112, 31. 05. 2015 13:35:52 Zaočkuj sa-Budeš imunny.Vystavuj telo nepriaznivym faktorom v treningu. Behaj nalačno,aj 15,aj 35.Hlavne žiadny cukor ráno(musli,ov­s.vločky a ine pi......)..maslo do kávy a odchod.Potom to zúročíš v preteku.Žiadny pitný režím nemám vo veľkej vačšine ani pri 32–35km,4:00min/­km…lenivosť.Za­tial to neskúšaj,až neskôr.Takže testuj sa,testuj sa a znova sa testuj.Uši sebe na mieru kabát.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.06.2015 08:51:07

>> cub, 01. 06. 2015 05:51:36

to mas pravdu simulacia pretekov so vsetkym

ale on pisal o beznych treninkoch 15km+

na Kosice ma este niekolko mesiacov casu simulovat

v podstate by mal vedet pomalym tempom bezat 30 km len na vode, ak chce bezat maraton zavodnym tempom s nejakymi cukrovymi gebuzinkami

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

carlos5112 muž 02.06.2015 23:37:08

Ďakujem za informácie. Tukový metabolizmus si myslím, že mám vyvinutý dobre, kedže moja strava ja založená hlavne na tukoch a bielkovinách. Avšak teraz v príprave na maratón som odobral z tukov a pridal sacharidy, hlavne kvoli tomu, že trénujem 2× denne ( doobedu vytrvalostne – beh a poobede chodím cvičiť s činkami alebo s vlastným telom) a čítal som, že je dôležité zvýšiť sacharidy. Čo sa týka behu, budem pokračovať ako doteraz…ráno vypijem len cca pol litra vody s chia semiačkami aa po behu si dávam celozrnnú bagetu so šunkou, tvrdým syrom, maslom a zeleninou. Môže to takto byť? Po nejakých 3 hodinkách idem cvičiť, po tréningu prijmem sacharidy (ryža, cestoviny, zemiaky) + bielkoviny. Večer mám hlavne tuky, zeleninu a bielkoviny. Ak robím niekde chybu, budem rád ak mi poradíte. Nezabúdam ani na oddych, ten mávam 2krat do tyzdna. Čo sa týka tempa akým to chcem zabehnúť môj ciel je to zabehnúť okolo 3.40h – 3.45.

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 02.06.2015 23:55:20

>> carlos5112, 02. 06. 2015 23:37:08

Myslím, že v tréninku na maraton za 3:45 nebudeš mít běh, během něhož by jsi musel vůbec něco jíst, natrénoval bych, jak budeš snášet to, co dávají na občerstvovačkách, takže třeba kus banánu někde po 15. km a pak třeba co 5 km sousto a loka vody, spíš jestli to udržíš v žaludku. Sám běhám nalačno, nic nejím, a necítím nějaký hlad nebo slabost.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2015 00:15:30

>> carlos5112, 02. 06. 2015 23:37:08

pozor tot je dost casty omyl

ze tukovy metabolizmus == jest tuky

a ze cukrovy metabolizmus == jest cukry

to tak vibec nie je

najorv uvediem priklad: Petr Kanovsky :

prijima priserne mnzostvo cukrov, ktoru sa mu premenia na telesnu tuk a ked ide behat ode baht tak velmi pomaly ze telo je v ciste tukovom pracovnom rezime

rychlost behu na tuk je rpiblenze rychlost akou by soi zvdaol bezat rovnomerne 6H keby to kosti a klby dovolili bez prijimania potravy ciste iba na vodu

a v priapde ze tempo netrafis a po par hodis zacnes oddcuhovat a das nejaku chodzu

na konci 6 hoduin

taka simulovana 6 hodinovka celkova vzdialenost sa prerata na priemernu hodinovu rychlost pripedne na min/km a to je rychlost tukoveho metabolizmu

a to sa da trenovat aj ciste na cukroch pokial toe cukruy nejse posledne 2H pred treninkom optimalne ste dlhsie

rano po zobudeni na lacno je z haldiska treninku tukoveho metabolizmu dost jedno co si jedol den pred tym a co si mal na veceru

telo si to pocas noci aj tak popremienia ako chce.

a na druhej strane mozes zit iba na slanine ak trenujes sprinty alebo ak trenujes opakovane 400m naplno tak ides ciste na cukor

pojde len o to ze kolko takych cuikrovych usekov odbehnes podla toho co budes jkest predtym alebo pocas.

jedneie cukrov pred cinkarnou a hned po treninku to su kulturistocke rady ked s ansazime o velke nafuknute svaly a a o svaly ktore trenuejem anaerobne teda na maximalnu vahu zeleza s 8–12 opakovaniami alebo 25 opakovaniami

taky trenik to k maratonu nepomoze napoiak poskodi ale ajk to robis koli tomu aby si na kupalisku aj vyzeral tak to je ine, to chapem

pokial ale chces chude stihle a velmi vytrbvale svaly kde dostanes maximalne moznu vytrvalost v sile na co najmenej vahy svalu

tak stoji za uvahu ist aj do cinkarne bez zjedenia cukrov a tahat zeleza (ovela lahsie) ciste na tuky teda nejse cukry predtym a cvicit pomalsie a s lahkymi vahami

sksu si dat v nejakom cviku hodinovku

najst taku vahu s krpu dokaes cvocit hodinu a rataj si opakovania, pirpadsne kretke prestavky su povielene akurat to bezi cas a nic ti nepribuda

naprikald skus drepy naprazdno bez zeleza

alebo skus bench s 10 kg (priadne 15–20kg)

vsak prides na to ze na hodinovku naozaj je lepsie ist s vahou dolu

ja som vlemi efektivne svaly hornej casti tela ked som cele leto pilil drevo na zimu

ked som si obacs zratal kolko pohybov pilkou dam za 5 minut a kolko minut som denne pilil

tak mui to vyslo ze som daval velatisic opakovani toho pilkoveho cviku

a to som, siel od svitu do mrknu

v prestavke som dal 1–2 hodinovy beh a ked uz bolo na chate povinne tocho tak som kajakoval pri nmesioaciuku na jazere

len na zihlavovom a bazovom caji s medom, mineralky a hribovo zeleninove polievky

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.