Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Cyklistický trénink » ze začátečníka na cyklo maraton

ze začátečníka na cyklo maraton

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Marp 05.12.2005 21:18:40

Nechal jsem se vyhecovat k jízdě v roce 2006 k jízdě na cyklo maratonu Drásal. V současné době jsem naprostý začátečník resp. za život jsem mohl ujet tak asi 3000 km. Vítězstvím pro mne bude dojezd v časovém limitu. Jde mi o to jak by měl vypadat cca 7 měsíční trénink a jestli to jde zvládnout. Jsem ze Zlína, bude mi 25 let, v současné době mám 85kg/180cm. Kolo mám půl roku staré zn. Sprinter v řadě Alivio (Pro představu v poř. ceně 12.500 Kč). Díky za jakoukoli odezvu.

avatar

Čelákovice

Camilio 05.12.2005 22:10:24

Chápu, že je to pro tebe výzva, ale Drásal je jeden z našich nejtěžších cyklomaratonů, 115km a 3200 m (!) převýšení. Máš na to 7 měsíců, ale do dubna je venku zima, takže nemůžeš pořádně trénovat. Můžeš to částečně nahradit spinningem, popř. vyjet na jih za teplem. Jestli to zvládneš hodně záleží na tom, jakou máš současnou kondici, jestli pravidelně sportuješ. Podle mě to pro Tebe bude hodně velký sousto. Asi se to zvládnout dá, záleží jak hodně budeš chtít a zda to vydrží tvoje zdraví. Určitě si nejdříve zkus zajet nějaký jiný a kratší maraton, třeba 50 nebo 70 km, abys vyzkoušel jak jsi na tom kondičně a taky si vyzkoušel atmosféru závodu. Jinak tohle fórum navštěvují spíš běžci, tady spíš dostaneš radu jak těch 115 km uběhnout :).

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 05.12.2005 22:41:25

No, to kolo je dost na hraně. Přemýšlel bych o novým, pokud to chceš dát bez rizika, čekají tě větší objemy. Nic jiného nezkoušej, prostě jezdi co nejvíc, za takhle krátkou dobu toho moc nevymyslíš… Určitě choď teď pokud možno co nejvíce na spinning, kup si pořádné oblečení a jezdi i v zimě. Snaž se do Drásala najet alespoň tak tři a půl tisíce.

avatar

Ostrava

NNN muž 06.12.2005 09:01:54

Snaž se maximálně rozvíjet základní vytrvalost (treningové zatížení cca 60–80 minut na 105% aerobního prahu ). Velmi důležitá je pravidelnost treningu ( nárazovité zatížení spíše škodí ). Nech si udělat zátěžovou diagnostiku (AP, ANP, max. TF ) a pak budeš vědět jaké tempo (TF) můžeš vydržet. Jinak dříve jsem se domníval, že je kolo jako kolo. Dnes musím konstatovat , že „kola“ začínají od 20kKč ( zkus si půjčit špičkové kolo a porovnat se standardnim ). PS: ten cyklomaratón určitě dáš i dnes, otázkou je najaký čas máš ambice

avatar

Marp 06.12.2005 13:01:12

Díky moc. Ono to bude asi hlavně o pevné vůli, odříkání a dřině atd. Z jara se uvidí, kam sahá vyhecování a kam vlastní snaha.

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 06.12.2005 13:29:57

Jezdit, jezdit, jezdit. A zaměř trénink na kopce. Vzhledem k tomu, že limit je 11 hodin, tak je času (relativně) dost – chce to nepřepálit první půlku a vydržet tu druhou :-) A možná projet si někdy trasu (třeba nadvakrát), abys věděl, co tě čeká.

avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 06.12.2005 14:13:09

Ještě bych doplnil, že hned nemusíš měnit kolo. Uvidíš časem, až se vyjezdíš, co je potřeba vyměnit. Možná bude stačit vyměnit třeba vidlice.

Jinak tréninku zdar. Chce to pravidelné ježdění a nešetřit se v kopcích.

Je to pořádná výzva, nicméně není to určitě nereálné!!

Tak hodně zdaru!

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 07.12.2005 16:21:02

[quote=Marp]Nechal jsem se vyhecovat k jízdě v roce 2006 k jízdě na cyklo maratonu Drásal. V současné době jsem naprostý začátečník resp. za život jsem mohl ujet tak asi 3000 km. Vítězstvím pro mne bude dojezd v časovém limitu. Jde mi o to jak by měl vypadat cca 7 měsíční trénink a jestli to jde zvládnout. Jsem ze Zlína, bude mi 25 let, v současné době mám 85kg/180cm. Kolo mám půl roku staré zn. Sprinter v řadě Alivio (Pro představu v poř. ceně 12.500 Kč). Díky za jakoukoli odezvu.[/quote] jedina moje rekace – prezij…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Marp 18.06.2006 17:13:48

Za „čtrnáct“ dní startuje Drásal. Musím se přiznat, že nadšení a odhodlání ujet jeden z nejtěžších cyklomaratonů rychle ustupovalo. První tréninky a kopce mi naznačily, že můj vánoční fyzický stav je takřka katastrofální. Zapojil jsem různé aerobní aktivity a dal se trochu do kupy. Přes to po zvážení pro a proti jsem si nechal Start snad na jiný ročník… Jinak gratuluji všem co to zmáknou (trať jsem si rozdělil a v trénincích projel). Nasbíral jsem nějaké zkušenosti ke kolu i ke způsobu jízdy, počasí, terénu, povrchu atd. Letos se těším jen jako divák a s prominutím přemýšlím, jestli budu povzbuzovat v kopcích nebo si nenechám ujít první sjezdy. Sportu ZDAR a borcům co startují ať všecno klapne!!! A Dámám samozřejmě taky!

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.