Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » sportovní hodinky s GPS

sportovní hodinky s GPS

Nalezené položky: 56 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

tomrun muž 10.09.2014 11:29:25

Ahoj, neporadil by někdo hodinky? Chtěl bych (ideálně) tyto parametry:

  • vibrace
  • přednačítání družic (gpsfix)
  • vo2max
  • skutečný barometr
  • kompas (nejlépe elektromagnetický)
  • ukazatel sms, zmeškaných hovorů apod
  • wifi
  • podrobné info nejen u běhání, ale i další sporty (třeba i plavání?)

jak je to s měřením tepu – je lepší hrudní pás přes bluetooth4 nebo přes ANT plus? Nebo je lepší rovnou měřič v hodinkách, jak to teď nabízí tomtom?

parametry nového Suunto ambit3 a noveho Tomtom multisport cardio ukazují dle mého trend vývoje a schopností těchto zařízení. Suunto má bohužel propojení jen s iPhonem a ne s Androidem.

Druhá varianta je zvolit nějaký základní model (cenově tomu odpovídající) a až technologie za dva tři roky pokročí (dotažení propojení s mobilem, vlastní sim karta atd), tak koupit nový. :) V tom případě otázka – jaký model? :)

děkuji za rady

avatar

Uhříněves

Celkem 10274,5 km
Minulý měsíc 0 km

milos75 muž 10.09.2014 12:40:27

to je jako sranda? :-)

ostatni parametry jsou taky zajimave ale nejvic me zaujalo to VO2max, to bych hodne chtel a nechodit kvuli tomu do laboratore ;-)

Motto: Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.09.2014 13:06:29

>> tomrun, 10. 09. 2014 11:29:25

>> J0SE, 10. 09. 2014 14:10:58

EDIT: zamena Polar 650/800 opravena

Pozadavek:

  • „barometr“ eliminuje Garmin Forerunner 620, Suunto Ambit2 R, Suunto Ambit2 S a Suunto Ambit3 Sport
  • „VO2Max Estimation“ vyraduje Garmin Forerunner 910XT, TomTom Multisport Cardio
  • Phone Notifications to unit – nema Polar V800

Zaver – ihned Garmin Fenix2 (anebo cekat na FR920XT ;-) ).

http://www.dcrainmaker.com/…n-calculator?…

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 10.09.2014 14:10:58

>> jm1, 10. 09. 2014 13:06:29

Nechci nějak čeřit vodu, ale V650 je eliminováno tím, že to nejsou hodinky ;-)

A když si projdu požadavky zadavatele, tak si myslím, že nejsou hodinky, které by měly všechno :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.09.2014 14:30:56

>> J0SE, 10. 09. 2014 14:10:58 V650 je eliminováno tím, že to nejsou hodinky

fixed ?

avatar

tomrun muž 10.09.2014 14:36:35

díky za názory. Nerad bych zklouzl k debatě o vzájemném zesměšňování tazatele či odpovídajícího, takže prosím k věci.

Neříkám, že jsou hodinky, které umí všechny aktuálně používané funkce. Ale rozhodně si nemyslím, že tomu tak velmi brzy nebude. Bude.

Připomíná mi to stejně militantní názory „a jak bys chtěl ty troubo měřit tep jinak, než hrudním pásem?“. Sotva dva roky na to (tuším 2011) už uměl kdejaký telefon měřit HR diodou/foťákem a nyní už to umí i tomtom gps hodinky. Nebo „pod vodou měřit tep? co je to za nesmysl? Neznáš základy fyziky??“ Dnes už má hrudní pás vlastní paměť a zvládá to.

Prostě není dogma jako dogma.

Samozřejmě donekonečna čekat neustále na další a další novinky je nesmysl, ale to, co jsem popsal v požadavcích (ideálních, tedy ne nutných!), jsou celkem podstatné věci.

Ano, pokud by byl výškový profil Země dobře zmapován, tak barometr není potřeba a informace o výšce se dosadí z mapy. To je ale například jedna z věcí, na kterou dle mého nemá smysl čekat, když už dnes je barometr v malých hodinkách.

Kompas a wifi, bt, antplus je také standard. Ovšem nevím, zda BT4 vytlačí ant plus.

>> milos75, 10. 09. 2014 12:40:27

já se v tom nevyznám, takže z vaší odpovědi tomu rozumím tak, že když je někde v parametrech tato funkce vo2max uvedena, je to lež? Můžete to nějak rozepsat, nebo naznačit, jak se mám samostudiem ubírat?

>> jm1, 10. 09. 2014 13:06:29

také mi to tak vychází :) Bohužel ty jsou dvakrát tak těžké a tlusté než garmin fr 620, ten ale nemá barometr ani kompas. A jsou i těžké a tlusté oproti tomtom cardio performance bundle – tahle verze má údajně barometr i kompas, nema ale vo2max. A myslím, že má ant plus, nicméně pokud dobře funguje integrovany HRM, tak už nejspíš není potřeba pro běžné používání nic dalšího připojovat.

Zatím jsem stále na rozpacích, zda nekoupit nějaký základnější či výprodejový model, na který bych mohl použít HR pás ze Suunto, které mám (bez GPS) teď.

doplnění: ty Polar V800 vypadají dobře, přestože tedy je potřeba hrudní pás. Jen tam nevidím, zda je to ten chytrý, co umí sledovat i dobu došlapu apod.

  • sice těžší, ale tenké
  • GPSfix snad mají
  • barometr také
  • něco jako vo2max taky
  • propojení s mobilem přes BT také, takže snad i notifikace o hovoru, sms apod?

zatím se mi trošku víc líbí akorat tomtom kvůli integrovanému HR.

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 10.09.2014 15:30:54

>> jm1, 10. 09. 2014 14:30:56

Jj, paráda ;-) Jinak mně to nedalo, si nerýpnout :-)

Jinak abych ale nebyl offtopic, já jsem se rozhodoval mezi Fenix2 a V800, chtěl jsem totiž nahradit moje hodinky něčím vodotěsným. Nakonec vyhrál Polar, jelikož jsou mnohem hezčí na ruce (zvlášť s analogovým číselníkem, kdy vypadají opravdu skoro jako hodinky, jenom škoda toho nápisu Polar nad displejem, ten hodně ruší) a mají integrovaný aktivity tracker – který mě spíš zajímalo jak to funguje ;-)

Nemá ale wifi, optický sensor tepu a notifikace z telefonu jsou taky ve hvězdách, problém není v hw, ale pouze v sw, ale když vezmu jak rychle Polar řeší věci ve firmwaru, tak bych to neviděl moc růžově.

Plus i webová aplikace je pořád Beta a některé věci tomu chybí. Ty ale určitě postupně vychytají.

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 10.09.2014 15:34:30

Jinak tady je ještě anglicky, co se prý chystá:

http://www.dcrainmaker.com/…s-polar.html#…

Stejně tak můžu odpovědět na nějaké otázky ohledně používání od konce července (zatím velmi převážně běh a velmi občas kolo) doteď.

avatar

Uhříněves

Celkem 10274,5 km
Minulý měsíc 0 km

milos75 muž 10.09.2014 16:06:17

>> tomrun, 10. 09. 2014 14:36:35

vycet pozadovanych funkci byl trohu high-end tak jsem nevedel, jestli staci „neco jako VO2max“ jako ma Polar a i dalsi nebo nekde je treba soucasti hodinek maska, neni to myslene ironicky vubec ne. Protoze pak nemusi byt barometr a vyska se da brat i z GPS ±

Motto: Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý
avatar

10 km: 0:41:44 (2014)

Qulck muž 10.09.2014 16:51:40

Kromě vibrací umí všechno požadované Suunto Ambit3 Peak. Co se týká jiných sportů, používám je (dvojky) na plavání v bazénu a bez problému, na kolo a bez problému (s přidaným bike podem, gps rychlost pomalu reaguje na změny, navíc pokud je mám na řídítkách, zakrývám je hlavou :-) ), s plaváním venku je to horší, s hodinkama na ruce to chytne signál jednou za čas a není to pak nejpřesnější, když je strčíš do čepice nebo za brýle, je to mnohem lepší, ale připravíš se tak o data ohledně počtu záběrů atd. Osvědčily se i při turistice. Ukážou ti to, co si nastavíš, aby ukazovaly, možností je tam hodně + asi bambilion aplikací na výpočet všeho možnýho i nemožnýho. VO2max je u všech hodinek nejspíš hodně orientační, sám moc nechápu, z čeho to počítá ;-) Jsem s nima fakt spokojený, ale mají jednu velkou chybu – Movescount. Prostředí hezký, komunita fajn, ale všechno je online. Čas od času Finům spadnou servery a z hodinek (ani do nich) nedostanete nic. Že neuvidím mapu a data z tréninku hned po doběhu je mi fakt jedno, ale když jdu běhat v neznámém místě a chci si naklikat trasu předem, mám prostě smůlu. Že ani přes neustálé prosby uživatelů nevytvoří offline program, považuju za velký nedostatek, škoda.

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 10.09.2014 20:21:44

predikce Vo2max pomocí hodinek je nesmysl, to nám jen výrobci věší bulíky na nos

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

xnovak muž 10.09.2014 21:43:09

Predikce vo2max uz umel first beat athlete a garmin ma jejich sw-algoritmus v licenci. Zrovna first beat je docela presny a pro amatery naprosto dostacujici. Nicmene ohledne tazatele. Pripada mi, ze nevi na co ty hodiny chce. Na jednu stranu nejlepsi delo na trhu sporttesteru ale ruku na srdce. Kdo vyuziva wifi a bt kdyz sportuje? Ano dore pro sync aktivit. Ale to ie jedine protoze propojenim s mobilem se vyzdime baterka jak mobilu tak hodin behem neceleho dne. Den to vydrzi ale musi se hodiny rano sundat z nabijecky.

A kdo pouziva vibrace? Ano take jsem je uzival ale pri behu je pak lepsi akusticka indikace a pri navigaci dokonce ty vibrace dost rusily protoze kazdou pidiodchylku to vibrovalo. Coz btw ma za nasledek ryhle vymlaceni baterie.

Fenix2 ma dokonce vibrace tak slabe (proti 910), ze v trenigu postradaji smysl a jsou dore leda na upozornovani na sms pri propojeni s mobilem. Nicmene pak se vracime k problemu s baterkou.

Osobne mam 910 a na testovani uz par mesicu jak ambit2 plnou verzi, tak i fenix2 a … Kazde hodiny jsou na uplne jiny typy treningu a behani a sportu. Teda vsechny jsou na beh a triatlon discipliny. Ale suunto jsou hodne outdoor a do jor zatimco garminy proste treningove nastroje na komplexni vedeni treningu podle kriterii, co si navolis.

Musis proste spis mit jasno, co a jak s hodinkama hodlas delat a ne vypsat jen veskere vlastnosti, co maji nejlepsi stroje na trhu dohromady. Podle toho az vyber, co potrebujes.

avatar

xnovak muž 10.09.2014 21:52:27

Ps, Tome Ant nebo bt4 zalezi na tom, jake prislusenstvi mas nebo muzes sehnat levne. Funckne ty cidla merej stejne. Trend to jednoznacne asi neni. Mozna bude spis na trhu dualit a vyrobci senzoru budou delat jak ant tak bt varianty. Propojeni s mobilem ted neni takove terno. Ohledne mereni tepu v hodinach – dobra ukazka na tomtoma. Ale pro triatlonisty nepouzitelne. Nekteri si totiz pridelavaji sporttester na riditka at na nej vidi a tam by ti snimani tepu v hodinach nefungovalo. Kazde reseni ma sve pro a proti a musis vedet co a jak ty potrebujes pouzivat. Z vlastni zkusenosti ti muzu rict, ze vetsinu tech novych funkci, pokud budes pouzivat ty hodiny hlavne u sportu a ne jako fashion a posledni vystrelek mody, ani nepouzijes. Proste ten zaklad, core, je u vetsiny stejny. Garmin suunto polar – vsichni ti daj konektivitu, vo2max, triatlonove funkce a super vydrz.

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 08:18:41

>> xnovak, 10. 09. 2014 21:43:09

Vo2max na hodinkách, tj. bez měření nadýchaného a spotřebaného kyslíku? to můžeme rovnou sčítat vrabce na stromech… určité algoritmy, které měří pokles tepové frekvence a údaje vztahují na průměrné hodnoty průměrného jedince jsou pouhou nic neříkající obecnou statistikou, ale budiž, může to mít význam pro hobíky, kteří stejně nevědí jak s vo2max pracovat, pak je to nerelevantní hodnota do nerelevantní práce, kteoru prostě jen někoho baví sledovat

netvrdil bych ale, že je to dostatečné pro amatéry, pouze pro hobíky, amatéři jsme totiž v atletice de facto všichni, že?

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 11.09.2014 08:44:27

>> Trepifajxl, 11. 09. 2014 08:18:41 …nic neříkající obecnou statistikou…

Matematicky nevzdelany laik by zrejme byl prekvapen, co vsechno se da z velkych dat. souboru (a temi garmin disponuje – vid masove stahovani vysledku na Garmin Connect) vycist …

avatar

Desert muž 11.09.2014 09:26:11

>> xnovak, 10. 09. 2014 21:52:27

stačí mít hodnotu VO2max. 85 a nebudeš mít co řešit,

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 10:09:22

>> jm1, 11. 09. 2014 08:44:27

…nic neříkající ve vztahu k jedinci, jinými slovy je mi úplně na prd, že statisticky má většina v mém věku, při mé váze a při takových tepech cca takovou Vo2max, tohle má fakt smysl jen u závodníků měřit s respiračním přístrojem přesně nebo u hobíků vypustit úplně, to co mají sporttestery je jen marketingový tah

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 10:10:44

>> Desert, 11. 09. 2014 09:26:11

ale budeš mít co řešit, protože i vysoká hodnota Vo2max je pouze potenciál, který musíš napřed zúročit tréninkem, že? :-)

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

tomrun muž 11.09.2014 11:39:20

No v obecné rovině souhlasím s jm1 – z velkého množství dat lze získat zajímavé informace, pokud (a to je důležité) se s těmi daty umí pracovat. Taková data zpravidla JSOU nepřesná, to je základ statistiky. Ta opravdu jen nebere správná čísla a následně z nich nadělá průměry a mediány a hodí to někam do xls tabulky. To pak není statistika, ale matematika.

Ze sportů zejména: běhání, horská turistika, sjezdové lyžování, plavání, kolo.

Úplně bych zapomněl – rád bych i krokoměr, ale to snad každé hodinky nebo hrudní pás umí? Rozhodně to umí víceméně každý smartphone.

Ještě poznámka: jsou telefony, co podporují ANT plus, takže lze hrudní pás připojit přímo k nim. Dnešní telefony již obvykle mají BT4 a lze k nim (je lepší si zkusit konkrétní pás) hrudní pásy s BT4.

Rozdíl mezi BT4 a antplus je v tom, že antplus má menší spotřebu energie a je stavěn hlavně na malé časté přenosy dat.

>> J0SE, 10. 09. 2014 15:30:54 jsem trochu zklamaný – ty polary dle webu vypadají jako produkt, na kterém výrobci záleží. Hodinky za takovou cenu by přece neměly mít nedodělky a beta software. Nicméně z těch nedodělků mi vadí ty chybějící notifikace. (neřešil bych, že třeba jednou budou)

>> milos75, 10. 09. 2014 16:06:17

milosi zrovna o barometru jsem se rozepsal jako o něčem, co je zbytečné nemít, když už je to docela bežné a navíc je to velmi užitečné. Výšky z GPS dat nelze brát vážně. Co se týká vo2max – Jak se tedy liší ten vo2max v hodinkách a v laboratoři? Já si to zkusím doguglit, ale myslím, že v diskuzní skupině by se nemělo objevovat „tohle je blbost, protože jsem to prostě řekl“. V životě se takto předpokládám taky nevyjadřujete a když, tak svůj názor zdůvodníte dříve, než se otázka 3× zopakuje. Souvisí vo2max s hrv? http://the5krunner.com/…is-software/

>> Trepifajxl, 11. 09. 2014 08:18:41 totéž co miloš a opět přidávám, že honit si sebevědomí lze určitě jinde a jinak, děkuji za pochopení!

>> Qulck, 10. 09. 2014 16:51:40

suunto tedy se přiznám nemá sw na android, nemá dobrou webovou službu.. Nevím… Nechce se mi čekat, než někomu za rok dojde, že má pronajmout další programátory a za další rok to vychytají…

>> xnovak, 10. 09. 2014 21:52:27

jasně, s telefonem taky člověk nakonec jen telefonuje a ostatní funkce nepoužívá, ale u telefonu víc vím, do čeho jdu. Hodinky tohoto typu jsem ještě neměl. Myslím, že „outdoorové“ v překladu znamená bytelnější provedení, což bych bral spíše jako věc zpracování než výčtu funkcí, ne? Vím, jak to myslíte, ale radši bych vodotěsné s pevným páskem, ně něco na tartanový okruh uprostřed města…

Na příslušenství jsem nepomyslel, na kolo mám držák na mobil a pod ním malou power banku, takže tam bych ideálně data nahrával do mobilní aplikace a hodinky nezapínal nebo zapínal kvůli propojení s mobilem (viz suunto aplikace pro android). Z aplikace bych to pak snadno exportoval do nějaké webové služby (zatím nevím jaké). Tím chci říct, že tomtom zůstává ve hře – hodinky by buď měřili vše nebo jen tep… a na řídítkách bych měl mobil s mapou.

Co se týká hrudního pásu, právě suunto v tom novém (bt4) má nově gyroskop nebo co to je a sleduje i dobu kontaktu nohy se zemí. Také má vlastní pamět a funguje i ve vodě, což by mě zrovna zajímalo, jak asi tělo dostává ve vodě zabrat.

Předpokládám, že každý výrobce má svoji webovou službu, takže musím mít možnost z ní udělat hromadný export (a pak rozdílový import?) anebo s ní být zcela spokojený :)

ad vibrace – něco na těch připomínkách je. Baterku bych neřešil, ale myslel jsem, že v hlučném provozu se vibrace může hodit. Nějaký systém pípání (a různá hlasitost?) je možná lepší řešení.

>> jm1, 10. 09. 2014 13:06:29 fenix2 performer ano, zatím tedy jsou suverenně nejtěžší a nejsilnější. Příslušenství má přes ant plus, jeho BT4 je zřejmě jen na propojení s telefonem.


no, zatím se držím přibližně těchto modelů: suunto ambit3 peak, polar v800, tomtom multisport cardio, garmin fenix2 a možná garmin fr920×t: http://the5krunner.com/…tasy-review/

nezapomněl jsem něco? Díky všem za příspěvky, začínám se do problematiky ponořovat.

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 13:04:15

tomrun: nějak nerozumím tomu, proč bych si měl honit sebevědomí tvrzením, že měření vo2max pomocí hodinek je blbost a marketingový tah výrobců sport testerů??? Pokud s tím nesouhlasíte, tak si, s pánem bohem, měřte spotřebu kyslíku hodinkami… každý máme svůj názor, ale co to má společného se sebevědomím, to mi tedy uniká…

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 11.09.2014 13:51:31

Mám Polara, který to VO2max měřit umí, respektive výrobce to tak z opatrnosti natvrdo nenazývá, ale používá místo toho termín own index (který by měl být srovnatelný či odpovídající VO2max). Podle manuálu sporttester k výpočtu používá data variability tepové frekvence. Uznávám že na tom něco je a na základě dlouholetých výzkumů a zkušeností je možné stanovit určité korelace a pomocí nich VO2max z tepů odhadovat. Přesné měření této veličiny z tepů je však principiální nesmysl, k tomu je potřeba laboratorní měření (analýza vydechovaných plynů). Ten odhad z tepů je jistě založen na nějakém modelu průměrného člověka apod. Jenže každý je individuální a pokud se od průměru významněji odlišuje, vypočtený odhad bude značně nepřesný. Mně třeba vychází hodnota toho indexu podezřele vysoká, kdyby to bylo reálné, tak by moje reálné výkony musely být výrazně vyšší. Takže to beru s rezervou a měřím jen sporadicky ze zvědavosti pro porovnání časového vývoje veličiny. Naproti tomu třeba hodnota maximální tepové frekvence u mně docela přesně odpovídá i tomu nejprimitivnějšímu vzorečku. Prostě nejde paušalizovat a slepě spoléhat na elektroniku.

Nákup sporttesteru jsem řešil loni a zpočátku měl také poměrně náročné požadavky, jenže brzy jsem zjistil že je dokáží stěží uspokojit leda nějaké top modely, které byly pro mně nepřijatelné z finančních důvodů. Byl jsem tak nucen se spokojit se střední třídou a nakonec v praxi zjistil že i tak spoustu funkcí využívám pouze sporadicky nebo vůbec a nejdůležitější je stejně pár klíčových funkcí, které má i ten nejjednodušší sporttester pro začátečníky. Naměřených dat je tolik, že je ani nestíhám pořádně zanalyzovat. Těžko ale obecně radit, když každý je na jiné úrovni a má jiné nároky a potřeby. Jistě se najdou lidi, co naplno využijí možnosti top sporttesterů a jejich funkce jsou pro ně opravdu důležité. Pro většinu běžných hobby sportovců to však je jen zbytečné vyhazování peněz.

avatar

Uhříněves

Celkem 10274,5 km
Minulý měsíc 0 km

milos75 muž 11.09.2014 14:11:32

>> tomrun, 11. 09. 2014 11:39:20

predpokladal jsem, ze z ostatnich prispevku je uz jasne rozdil mezi VO2max a „neco jako VO2max“ ;-) To skutecne se meri pomoci respiratoru a dechoveho analyzatoru, to je v laborce, kdezto tady na hodinkach to „neco“ pocita z tepu a oznaci to marketinkovym heslem VO2max. obecne nechapu jaky ma smysl z tepove frekvence jeste vypocitavat jiny zakladni parametr, pro hobiky staci uplne neco jako index trenovanosti nebo regenerace, navic jak uz tu psali ostatni tak samotne VO2max neni nejak okamzite pouzitelne, tim spis pokud je spocitane :-)

Motto: Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý
avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 14:57:15

PetrP – naprosto výstižné

milos75 – přesně tak, tedy výpočty z poklesu tepů existují a na FTVS se běžně takové metody učí, ale vždy je to brané s maximální rezervou jako velmi nepřesná a hrubá predikce, já osobně u sporttesterů preferuji úplně jiné funkce, například možnost psát do nich celé tréninky, tak jak to umí třeba zastaralý Garmin Forerunner 305/310, to byly ještě testery na práci… napíšu obecný trénink v textovém editoru, individualizuji, rozešlu dotyčným, ti si to rychle nahrají, dtto naopak vyhodnocení, tohle moderní sporttestery nemají, místo toho jsou v nich obvykle velmi diskutabilní funkce sledování výkonnosti

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

tomrun muž 11.09.2014 17:42:32

>> Trepifajxl, 11. 09. 2014 13:04:15

několikrát jsem se vás bezvýsledně ptal, co to vlastně vo2max obnáší a proč je to lživý parametr plus jakékoli další informace k tomu. Myslím, že kdybyste to z hlavy a z praxe věděl, už byste to napsal. A googlit umíme asi všichni. Já (tedy bratr) mám například respirátor, který po fouknutí umí vyhodnocovat všechny možné parametry a jsem si jist, že kyslík tam je taky. Jsou to ty respirátory, co se obvykle používají na alergologii. A rozhodně je tedy nepoužíváme „v laboratoři“ :D Více už nemám zájem to s vámi řešit a zbytečně tu budete zabírat místo tím, že se budete s ostatními plácat po ramenu, že „přesně takhle jsem to měl na mysli, ale jen jsem to tak zapomněl vyjádřit“. Díky za pochopení. Jak říká jeden kamarád – vpravo nahoře máte křížek, zkuste na něj kliknout.

>> Petr_P, 11. 09. 2014 13:51:31

no, například se nabízí: jedno měření na přístroji, toto měření porovnat s měřením hodinek a dle toho si vytvořit nějaký pattern, ze kterého lze pak (samozřejmě pro orientační hobby) data z hodinek interpretovat s dostatečnou dávkou přesnosti. V případě, že jejich algoritmus bere v úvahu věk, váhu, maxHR apod, tak výsledky nejspíš mohou být zajímavé, respektive dají se z nich vyčíst podobně užitečné věci, jako v té omílané „laboratoři“ :) Jakého polara máte?

Ono tedy úplně základní model nechci, ty většinou nemají gpsfix a nerad bych jako kamarád čekal několik desítek vteřin, i minuty, na to, než se hodinky chytí.

To, že připadá v úvahu varianta základní (gpsfix, dobré USB propojení s počítačem, jen na běhání), jsem tu psal a je částečně pořad ve hře.

>> milos75, 11. 09. 2014 14:11:32

opravdu nechci řešit, co kdo kde asi napsal a proč z toho kdo vycházel. Já to zřejmě přehlédl (nevím ani co přesně) a proto jsem se několikrat ptal, co tedy vo2max je a jak se liší laboratorní od hodinkového. Asi jsem si to měl rovnou zjistit, ale předpokládal jsem trochu diskuzní přístup, tzn co to vlastně V PRAXI je a na co to V PRAXI může být šikovné.


pokud bych nechtěl vibrace, barometr a kompas, dostavám se na garmin fr 220 (včetně HR), velmi tenký a lehký model.

Anebo za podobnou cenu tomtom cardio, podobné rozměry a váha.

pak je tam těžký garmin fenix/fenix2 anebo nedotažený suunto ambit3

nebo sáhnout po suunto ambit2, jeho parametry ale ještě nevím, myslím, že byl docela drahý na to, že je to vlastně doprodej.

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 18:56:44

tomrun – vy to budete mít v hlavě nějaké popletené, kdybys te se mě zeptal na vo2max, dokazal bych vám to celkem zevrubně vysvětlit, jenže to co tu tvrdíte jsou jen kecy, neptal jste se mě, jen jste reagoval tvrzením, že si tu honím ego (což jsem tedy nepochopil), buď si mě s někým pletete nebo tedy opravdu nevím co mi kde v diskusi uteklo ať jí procházím jak chci

můžete mi, prosím, napsat, kde jste se mě několikrát ptal, jak tvrdíte????

jinak tím co píšete o tom respirátoru jen podrhujete fakt, že problematice vůbec nerozumíte

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

tomrun muž 11.09.2014 19:14:33

>> Trepifajxl, 11. 09. 2014 18:56:44

Díky za názor. Ne, při vší úctě již nechci vědět, co si myslíte o vo2max. To jste totiž mohl udělat ve svém posledním příspěvku. Pozorně si přečtěte, co jste do něj místo toho napsal. Že zdůrazňuji to, co jsem již řekl (=neznalost vo2max)? No, to je mi panečku zjištění! Pokud a=1 a zároveň b=1, pak 1=1 ! Určitě se nebudete zlobit, že na další reakce tohoto typu vám již nebudu reagovat.


jinak pro zajímavé informace ohledně vo2max jsem nemusel chodit daleko, tohle mi dalo celkem přesný obrázek (včetně odkazů v té diskuzi) :)

komu se to nechce číst:

  • ano, pro běžné použití stačí tepová frekvence
  • ano, zjevně existuje korelace mez TF a vo2max
  • ano, pravděpodobně lze i bez použití vo2max vyvodit podobně kvalitní závěry, jako s vo2max (s přihlédnutím na amáterskou oblast sportu)

http://www.behej.com/…max-zdarma/1

avatar

zomoso muž 11.09.2014 19:26:25

TOMRUN TY JSI FAKT DEMAGOG

avatar

xnovak muž 11.09.2014 20:21:54

Tohle neni moc obvykla diskuse na behej. Koukam ze jizlivosti tu je dost. Ad vo2max pro trepi- Tato hodnot je bohuzel vicemene k nicemu i pro amatery, vc.hobiku, protoze ukazuje pouze potencial organizmu, ale zda je dostatecne dobre vyuzity, to je otazka treningu, vytrvalosti a efektivity behu. Kdyby Kilian behal jak kokos s napnutyma nohama a neefektivne tak se nadre pri pomalejsim tempu jak magor a jeho super vo2max hodnoty mu budou k nicemu. Ale to je diskuse uz nekam jinam a na dele.

V hodinkach co jsou na trhu je vo2max jen kalkulace osobnich a treningovych dat a porovnana s tabulkama namerenych hodnot vicemene. Je to od vyrobcu jen marketingovy tah protoze s tim nekdo prisel tak to musi mit vsichni. Ale v dusledku je to pro 100% lidi z tech hodinek nepouzitelnej udaj. 99% nevi, jak s tou hodnotou pracovat a 1% co to vi na vypocet prdej a jdou na test do labu. Ale i pak je otazkou, co s temi hodnotami delaji. Protoze se priznejme- kdo zde tuto hodnotu zna a ma ji aktualne zmerenou a pracuje s ni? Btw ty kalkulace nepracuji jen s TF ale i s R-R intervaly, ktere jak suunto tak garmin i polar meri.

Tomrun- podle aktivit, cos napsal bych ti vyloucil rovnou tomtom. Ma malou vydrz a do hor apod byt tebou neresim vydrz a necham ve vyberu jen ten zbytek zarizeni. Gps vyskomeru bych se nebal. Sice ulitava kdyz vypadne signal, ale zevrubne se na nej lze spolehnout. Z toho co chces bych ale zustal s vyberem uz jen u fenix2 a polaru. Zapomnels na malickosti co by se ti take hodily- fenix2 te upozorni na slave baterie v ant prislusenstvi. Take ma automatickou kalibrAci vyskomeru po zapnuti GPS.

Vo2max nezmeris bohuzel na bratrovem spirometru. To neni jak foukat navysetreni na astma. Vo2max musis zmerit v sportovni laborce pri zatezi.

Krokomer a monitor dennich aktivit ma pro zmenu zase jen ambit3. Mozna polar- ten fakt nevim. Fenix2 ma krokomer jen pri workoutu v indoor rezimu. Pripadne teda autom pri vypadku signalu.

Mozna bys mel zkusit proste vyrazit do nektereho obchodu salomon ktery ma i testcentrum suunto a proste si ty hodiny odzkouset doma pred nakupem. Ano chteji zalohu ale uvidis sam. A verim, ze te nechaji probehnout se s fenixama i v garminu na evropske, pokud to mas do prahy blizko, tak tam zavolej a domluv se. Ve vysledku jen tak zjistis, ktere te oslovi nejvic. Funkce maji hodne podobne a lisi se fakt v malickostech ale pro aktivity, cos vypsal nejsou ty odlisnosti podstatne.

>desert: ??? Mne je celkem vo2max ukradena. Vim, ze muzu mit hodnotu 85 ale i tak me muze kdejaky chvist s hodnotou 55 dat na 80km trati v horach s prstem v nose.

avatar

Praha

10 km: 0:29:57 (1992)

Trepifajxl muž 11.09.2014 20:31:24

tomrun: no… takže jsem se nedozvěděl, kde ses mě opakovaně ptal a já neodpověděl, jak tvrdíš, že? Ivánku, Ivánku, vůbec nic jsi nepochopil

xnovak: s příspěvkem naprostý souhlas, jen dodám, protože první odstavec příspěvku je uvozen „pro trefi“, jako by to měla být oponentura :-), že já výše v diskusi tvrdím téměř výhradně to stejné

v podstatě to celé vzniklo, když jsem včera večer do diskuse napsal, cituji: predikce Vo2max pomocí hodinek je nesmysl, to nám jen výrobci věší bulíky na nos

bohužel jsem netušil, že to rozpoutá takové dohady a pak to ještě tomrun totálně zamotá a překroutí

Motto: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát!
avatar

xnovak muž 11.09.2014 20:40:55

:-) jj. Oponentur ne. Ale ocividne mame stejny pohled. Jako pro amatery to je gut. V hodinach se vo2max totiz zpresnuje v ramci mesicu a treningu. Je to dobre max na sledovani trendu a vyvoje ale… Zas je to ptakovina protoze trenuju s tepakem ale zavody beham bez nej. Nemam rad to stahovani a spis jsem zastancem minim vybavy s sebou. Takze pak je vypocet hodne nanic protoze treningy se proste nebehaji v plnem nasazeni jak zavody. Docela by me zajimalo, kdy na netu vzniknou diskuse, kde si budou diky letosni generaci hodinek lidi porovnavat sve vo2max indexy vice, nez km na hodinovce apod :-))) trochu mi to evokuje porovnavani velikosti :-)))))

Nalezené položky: 56 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.