Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Literatura a film » UKÁZKA Z KNIHY: Poslední maraton Vlasty Zwiefelhofera [článek]

UKÁZKA Z KNIHY: Poslední maraton Vlasty Zwiefelhofera [článek]

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 08.10.2013 12:22:11

Jméno Vlasty Zwiefelhofera většina fandů spojuje především s dosavadním traťovým rekordem populární Velké kunratické. Tento Západočech však ve své době zaznamenal i řadu jiných úspěchů. Celý jeho nejen sportovní život shrnuje v knize Vlastík Zwiefelhofer atlet a sportovní novinář Jiří Šoptenko. Zde je ukázka z knihy, kterou její autor vydá ve vlastním nákladu před Velkou kunratickou.
Odkaz na článek

avatar

Jonáš.r muž 12.10.2013 10:18:25

Ahoj Jirko, Jsem začínající běžec a Vlastík je pro mě skvělou inspirací. Ukázky vypadají bezvadně, ale chybí mi zde trochu víc podrobností. Budou např. zmiňované kompletní tréninky součástí rozhovoru, nebo i formou tréninkových deníků?

avatar

Celkem 3424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:48 (2014)
půlmaraton: 1:26:32 (2014)

truxinho muž 12.10.2013 10:49:47

>> Jonáš.r, 12. 10. 2013 10:18:25

,,Kniha bude mimo jiné obsahovat také kompletní tréninky z let 1975 (Běchovice) a 1979 (Limerick)."

avatar

Jirka Šoptenko muž 12.10.2013 14:53:59

>> Jonáš.r, 12. 10. 2013 10:18:25

Ahoj Jonáši, minimálně dvě celé tréninkové sezóny (1975 a 1979) budou v knize zveřejněny samostatně v přílohách. Kniha je napsána ze 3/4 formou rozhovoru (s fotkami uvnitř textu), čtvrtá část je věnována přílohám (tréninky, výsledky, tabulky, seznam závodů). V minulosti jsem rád četl mnoho týdenních, dvoutýdenních nebo měsíčních ukázek tréninku různých špičkových běžců. Podle mého názoru ale bývá trénink většiny běžců světové úrovně (ne všech) proměnlivý, proto ten nápad s celými sezónami. Způsob jakým Vlastík trénoval byl pro mě osobně obrovským překvapením.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.10.2013 23:08:03

>> Jirka Šoptenko, 12. 10. 2013 14:53:59

ano suhlas, vytrhnuty 3 tyzdnovy blok z nejakeho sustredenia je prd platny ked nevieme co tomu predchdazalo a pripadne ake to malo nasledky vidiet cely rok pekne na papiery uz ma velku informacnu a vzdelavaciu hodnotu, najme ak su tam aj vysledky z toho roku a z nasledujuce­ho roku.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Jirka Šoptenko muž 13.10.2013 07:00:15

Čtenáři se ale nemusí obávat, v knize o V.Zwiefelhoferovi nepůjde jen o čísla (tréninky, závody a výsledky). Pro otázky (připravoval jsem je 14 dní), jsem si nedával žádné limity, jsou jich stovky na všechna možná témata. Nebude to jen o sportu, ale i o krásném dětství prožitém na vesnici, o vzestupech a pádech sportovní kariéry, povídání o trénincích a závodech a také o tom, jak Vlastík prožil následujících 30 let po ukončení vrcholové kariéry. Přišlo mi škoda nezeptat se tohoto úžasného běžce (v bězích mimo dráhu u nás druhého nejúspěšnějšího všech dob po Zátopkovi) na cokoliv, co mě napadne a pak to utřídit.Po setkání a povídání s tímto Panem běžcem mi celou cestu domů běhal mráz po zádech a s potěšením jsem se rozhodl o tento pocit s běžeckými fandy a zájemci o knihu podělit.

avatar

Hořice v Podkrkonoší

Celkem 8358 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:30:39 (2000)
půlmaraton: 1:08:48 (2000)

Josef muž 07.06.2014 14:19:39

Kdo zná Jirku Šoptenka nebo se mu někdy dostalo do ruky alespoň jedno z čísel časopisu Runholic, který Jirka koncem 90. let na koleni vydával, tak má o koupi jasno. To nebude jen knížka o běhání a tréninku, ale i o přístupu k životu, o píli a skromnosti. Rozhodně doporučuji.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.