Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest chodidel - mezi malíčkem a kotníkem směřující dolů k chodidlu.

Bolest chodidel - mezi malíčkem a kotníkem směřující dolů k chodidlu.

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

yoshimithsu muž 26.01.2010 15:44:26

Omlouvám se že zakládám nové téma, ale konkrétně můj problém jsem ve foru nenašel. Po zhruba pětiměsíční pauze jsem se vrátil k běhání. Zpravidla 1× za 6 dní si dám svých oblíbených 7km lehce přes 40min. Poprvé mě akorát bolely stehna a to je tak vše, tuhle neděli jsem se vrátil z běhu a zhruba po dvou hodinách se dostavila bolest do obou chodidel (bolest mezi malíčkem a kotníkem směřující dolů na chodidlo) naprosto stejná bolest jak u pravé, tak i levé nohy. Nevěnoval jsem tomu pozornost, ale ten samý den večer jsem měl problém chvíli ustát na nohou. Následující den jsem nemohl ujít cestu do práce. Musel jsem si dávat přestávky. Odpoledne po cestě z práce byla bolest ještě silnější. Už je to třetí den a bolest je buď to stejná, nebo se stupňuje. Pokud chodím po špičkách tak je vše ok. Když chvíli sedím a vstanu, tak je bolest mírnější, ale s přibývající vzdáleností bolest roste. Pokud sedím, ležím, tak o nějaké bolesti ani nevím. Běžecké boty mám NewBalance obyčejnější model, ale za rok a půl co je mám jsem se nesetkal s takovou bolestí. Tkaničky nebyly nijak dotažené, prostě jako vždy – dá se říct, že i míň kvůli silnější ponožce. PS: Plochýma nohama netrpím. Nevím jestli má nějaký vliv marazivé počasí –15°C

Ještě jsem zapoměl dodat: výška 179cm, váha: lehce přes 70kg

avatar

maden muž 27.01.2010 22:20:11

Ahoj, neuvěřitelný googluju na internetu abych dostal odpověď na stejnou otázku a najdu tvůj dotaz a ten naprosto vystihuje moje problémy! Včéra sem byl běhat, v tom mrazu a po delší době, a dneska sem nemohl dojít do práce a úplně ty samé příznaky! Navíc i ta váha výška souhlasí… taky sem se s tím ještě nesetkal při hledání sem narážel na zánět šlach tzv. plantar fasciitis, ale podle popisu by měla být bolest spíše ze strany od palce a já jí cítim spíše na straně od malíčku, každopádně to má určitě co dočinění se šlachama na chodidle, spíš by mě zajímalo, zda se jedná opravdu o zánět nebo je to jenom namožené a jestli opravdu na to měl vliv ten mráz a co udělat aby to přešlo… díky Všem za radu

avatar

yoshimithsu muž 28.01.2010 07:35:41

[quote=maden]Ahoj, neuvěřitelný googluju na internetu abych dostal odpověď na stejnou otázku a najdu tvůj dotaz a ten naprosto vystihuje moje problémy! Včéra sem byl běhat, v tom mrazu a po delší době, a dneska sem nemohl dojít do práce a úplně ty samé příznaky! Navíc i ta váha výška souhlasí… taky sem se s tím ještě nesetkal při hledání sem narážel na zánět šlach tzv. plantar fasciitis, ale podle popisu by měla být bolest spíše ze strany od palce a já jí cítim spíše na straně od malíčku, každopádně to má určitě co dočinění se šlachama na chodidle, spíš by mě zajímalo, zda se jedná opravdu o zánět nebo je to jenom namožené a jestli opravdu na to měl vliv ten mráz a co udělat aby to přešlo… díky Všem za radu[/quote]

  1. den – pozvolný nástup bolesti
  2. den – pronikavá bolest obou chodidel, delší chůze takřka nemožná
  3. den – bolest stejná jako den 2. dělá problém ujít u kratší vzdálenosti
  4. den – bolest u pravého chodidla pomalu ustupuje, rozdíl oproti dnu 3 minimálně o 100%
  5. den – ustupuje bolest i u levé nohy. Zatím je ráno a já se nebyl nikde projít, takže nemůžu přesně popsat, ale myslím, že to bude během následujících 2–3 dnů o.k.

Závěrem: Čím byla bolest způsobena nevím, ale jsem rád za to, že sama odezněla. Nepoužíval jsem žádné krémy apod. Jen jsem se snažil 1× denně nějakým způsobem protáhnout chodidla.

avatar

maden muž 28.01.2010 11:35:59

[quote=yoshimit­hsu][quote=ma­den]Ahoj, neuvěřitelný googluju na internetu abych dostal odpověď na stejnou otázku a najdu tvůj dotaz a ten naprosto vystihuje moje problémy! Včéra sem byl běhat, v tom mrazu a po delší době, a dneska sem nemohl dojít do práce a úplně ty samé příznaky! Navíc i ta váha výška souhlasí… taky sem se s tím ještě nesetkal při hledání sem narážel na zánět šlach tzv. plantar fasciitis, ale podle popisu by měla být bolest spíše ze strany od palce a já jí cítim spíše na straně od malíčku, každopádně to má určitě co dočinění se šlachama na chodidle, spíš by mě zajímalo, zda se jedná opravdu o zánět nebo je to jenom namožené a jestli opravdu na to měl vliv ten mráz a co udělat aby to přešlo… díky Všem za radu[/quote]

  1. den – pozvolný nástup bolesti
  2. den – pronikavá bolest obou chodidel, delší chůze takřka nemožná
  3. den – bolest stejná jako den 2. dělá problém ujít u kratší vzdálenosti
  4. den – bolest u pravého chodidla pomalu ustupuje, rozdíl oproti dnu 3 minimálně o 100%
  5. den – ustupuje bolest i u levé nohy. Zatím je ráno a já se nebyl nikde projít, takže nemůžu přesně popsat, ale myslím, že to bude během následujících 2–3 dnů o.k.

Závěrem: Čím byla bolest způsobena nevím, ale jsem rád za to, že sama odezněla. Nepoužíval jsem žádné krémy apod. Jen jsem se snažil 1× denně nějakým způsobem protáhnout chodidla.[/quote] Díky, bolest strašná ale cejtim že se mi přesouvá z pravé nohy na levou jak si popisoval. U mě to na 100% bylo způsobený špatnou obuví, (fotbalová obuv) ale už sem v ní pár let odběhal a tohle se mi ještě nestalo, myslim že na to měl vliv i ten mráz

avatar

kari muž 28.02.2010 12:34:23

Ahoj, mam povedal by som rovnaky problem aky obaja spominate – bolest z vonkajsej strany chodidla v medzi malickom a patou (pata sama neboli). Objavilo sa mi to cca pred tyzdnom co zmizol sneh a zacal som behat na asfalte. Osobne to pripisujem nevhodnej obuvi (mam Nike Lunarglide+, normalnu klembu) co sa na snehu neprejavilo ale asfalt to strestal…vyskusal som beh v inych botach (halovky) pre potvrdenie mojej „diagnostiky“ a nasledne som sa vratil k bezeckym a pri behu som pocitoval zvyseny tlak na vonkajsiu stranu chodidla a nasledujuci den sa bolest chodidla zacala prejavovat znovu aj ked nie tak intenzivne. Pri behu naslapujem neutralne pripadne na vonkajsiu stranu chodidla a krok prechadza cez spicku, klembu mam normalnu, pri pohlade zozadu na moje nohy ich mam neutralne pripadne s lahkou nadmernou pronaciou. Lunarglide+ by mali byt urcene pre normalne nohy, ktore si myslim ze mam avsak su to moje prve bezecke boty pricom beham tyzdenne cca 40–50km a zacal som v podstate od zaciatku 2010 pricom som predtym sportoval (futbal, bicykel, squash). Mozte mi niekto potvrdit vhodnost mnou pouzivanych topanok pripadne dat nejaky tip co zmenit (vlozky do topanok, samotne topanky…)? dik

avatar

Ostrava

Celkem 9041 km
Minulý měsíc 0 km

fousekjan muž 25.05.2010 20:48:05

Zdravím, V sobotu jsem běžel závod v silničních botech které mi 100% sedí a nikdy jsem neměl problém, v neděli jsem si dal pauzu a trochu mě bolelo chodidlo říkal jsem si že to přejde, v podnělí vyběhnu a úplně vpohodě, doma mě pak trochu chodidlo pobolívá dneska jsem vyběhl znova a nedal jsem ani 6km po 5km jsem sedl na lavičku a chodidlo začal protahovat pak jsem chtěl ještě doklusat domů a nic bolest jak sviňa a teď presně bolest zde popsané pata vpohodě a předek taky bolest je na prave straně zespod. Ten zavod byl z části v terénu který šíleně podkluzoval myslim, že jsem si to natáhl při tom podkluzování. Ale bolí mě jen jedno chodidlo. Co doporučujete ?

avatar

Celkem 220 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:16 (2010)
půlmaraton: 1:42:30 (2010)

pošťák Aleš muž 05.06.2010 13:44:59

Ahoj. měl jsem stejný problém. Po 10 km strašná bolest mezi malíčkem a patou. dal jsem tomu 3 dny. Pořád to bolelo tak jsem dal dalších 10 km a hned po tom jsem to zaledoval a po chvíli na to pustil studenou vodu. Od té doby o té části těla nevím. Nevím čím to mohlo být ale díki bohu to přestalo. Běhám na silnici tak to přikládám k tomu + asi špatný došlap.

avatar

10 km: 0:49:50

expolo muž 05.06.2010 17:35:11

Ahoj :) A protahujete dobře před a po běhání :) (asi jo, vim blbej nápad). Mě na bolesti svalů/kloubů vždycky pomáhají různé chladivé masti například Emspoma je to to masážní modrá chladivá mast ;)Doufám že vám něco pomůže ;)

Motto: Per aspera ad astra!
avatar

Celkem 1011 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:47:22 (2010)
maraton: 4:10:06 (2014)

Jurňa muž 08.06.2010 16:17:00

Zdravím, tento problém jsem měl po tom, co jsem kvůli tomu, že jsem si nechal běžecké botky doma a nevzal si je do školy, vyběhl ve starých keckách po silnici. Byl jsem nucen týden regenerovat a poučil jsem se :)

avatar

Slavkov u Brna

Celkem 21102 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (2011)
půlmaraton: 1:19:55 (2013)
maraton: 2:47:31 (2012)

Ladaa muž 24.09.2010 18:53:42

Tak mám přesně stejnej problém,pár dnů mě to bolelo mezi malíčkem a patou jakoby uprostřed chodidla ale jen na vnější straně pravé nohy.Ještě jsem s tím párkrát vyběhl ale bolelo to čím dál víc a už dva dny si dávám radši od běhu oddech.Bolí to i při chůzi a je zajímavý že při posledním výběhu jsem to při běhu do kopce necítil vůbec a po rovině nebo z kopce se ke konci skoro nedalo došlápnout na zem.Nechápu z čeho to může být a doufám že to brzo přejde… :-(

Motto: Když už nemůžeš, tak přidej...!
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.09.2010 23:41:24

zaujimave je ze tieto problemy sa objavili vacsinou v zime Ja si osobne pamatam z minuosti podobne problemy ako dosledok lyziarskych bot a chdenia v tzv snehulach – boty ktore sa snazia poskytnut velku vzdialenost od zeme aby chald z ladu a snehu neprechadzal do noh. Tiez podobne pocity som maval z korculi na lade a tiez z inline kolieskovych. Bolo by zaujimave vediet ci vsetci vtejto debate pred tym ako problemy nastali stravli vela casti vpodobnych botach. V podstate ked clenok nemoze pracovat lebo je zamknuty klipsami v pevnych botach – lyziarske zjazdaky, korcule atd, tak slachy chodicla su natahovane velmi neprirodzene. Bolest nemusi prist pri samotnom lyzovani-korculovani alebo chodeni v podobnych botach ale moze prist neskor pri prvom dlhsom behu. Podozrive mozu byt tiez turisticke pevne boty, bagnzde atd. Jedna sa o natiahnutie a presilenie sliach, dobra sprava je ze tato oblast je relatiovne dobre prekrvovana (na rozdiel od aciloviek a tak sa dost rychlo zregeneruje.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 25.09.2010 17:19:40

moze to byt presilena plantarna klenba…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Slavkov u Brna

Celkem 21102 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (2011)
půlmaraton: 1:19:55 (2013)
maraton: 2:47:31 (2012)

Ladaa muž 25.09.2010 18:24:51

>> rudo, 24. 09. 2010 23:41:24

Dnes mám třetí den klidu a zdá se že bolest ustupuje,regenerace bude asi fakt rychlejší než třeba u těch achilovek.Při chůzi už to bolí míň.Jen se bojím že až vyběhnu ven tak že se to vrátí ta bolest.Ale pořád nevím z čeho to mám.Boty mám už 3 pár po sobě stejnej model od NB a v těch posledních který momentálně používám už mám naběháno cca 700Km takže nový ani na vyhození ještě nejsou.Střídám je s krosovejma který maj naběhaný max.850Km.Turis­tiku,lyžování ani brusle neprovozuju jen jsem lítal závodně pár let na MTB kde ta noha byla v tretře docela „uškrcená“. Ale že by se to projevilo až teď po 2 letech běhání je asi blbost ne?Navíc jsem nějakej delší běh na kterej bych nebyl zvyklej v poslední době neběžel tak nevím.

Motto: Když už nemůžeš, tak přidej...!
avatar

jibjib muž 19.11.2015 09:22:45

Ahoj, přesný popis problému, díky! U mne to samé. Zvýšil jsem zátěž při běhání ve Vivobarefoot. Podrážka je 3mm, bylo už kolem nuly a většina cesty byla po asfaltu. Běhal jsem každý den různě dlouhé tratě, od 3 do 12 km, průměrně tak 6. Teď čekám, až bolest opadne – už se to jednou stalo a stačilo cca 4 dny vynechat běhání úplně. Jako prevenci chystám naplánovat více tras mimo asfalt a být opatrný na kombinaci mráz a větší zátěž.

avatar

runner159 muž 01.03.2017 11:23:56

Čau, zdá se že to může mít souvislost s těmi lyžařskými botami jak zmiňoval rudo. Já jsem tuhle zimu hodně běžkoval především skate a běhal spíše sporadicky a teď v sobotu jsem šel delší běh a potom bazén kde jsem dostal šílené křeče druhý den jsem byl na běžkách a v pondělí mě začalo bolet chodidlo na vněší straně přesně jak popisujete skoro jsem nemohl došpápnout. Po třech dnech se to snad lepší, ale ještě to bolí. Jsem rád že prognóza vypadá vzhledem k tomu co píšete optimisticky protože mě čeká za pár dní tejden na horách.

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.