Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Zátěžová vesta 20 kg- prosím o podrobnější informace a zátěžové náramky.

Zátěžová vesta 20 kg- prosím o podrobnější informace a zátěžové náramky.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

kretek muž 07.03.2014 21:22:13

Ahoj, běhám se závažím 4,75 na každé ruce v terénu cca 5,5Km v rozmezí 40 a 30 min (snažím se každý den, když je počasí). Hodlám si pořídit posilovací vestu,(http://www.fitham.cz/…-vesta-20-kg) ale nemám s tím žádné zkušenosti. Prošel jsem si vlákna, kde se to rozebírá, ale jsou zde rady, pro spíše začátečníky.

Neznám žádný styl běhu (prostě rád běhám) a pro to se ptám jaký mám zvolit, ať mě ta vesta neskáče na ramenou. Případně jaký vhodný druh vesty mám zvolit. Budu běhat zároveň se závažími na rukou. Takhle běhám už cca 2 roky. Jsem z vesnice a nemám možnost jiného kondičního a částečně posilovacího cvičení. Chci posilovat hlavně břicho, nohy a celkovou kondici.

S posilovacími náramky mám problém, když chci přidat další závaží stěží se to vejde na ruku. Chci na každou ruku (postupně) dát minimálně 8kg. Chci tím posilovat ruce, zádové svaly a částečně hrudník.

Měřím 194, vážím cca 79 jsem štíhlé postavy bez velkých ramenou. Prosím o podrobnější informace a radu.

Snažím se běhat ráno nebo odpoledne a navečer cvičím program p90× na svalovou hmotu.

Děkuji Eda

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.03.2014 22:51:40

>> kretek, 07. 03. 2014 21:22:13

je niekolko pristupov k tejto porblematike

zavzie na rukach sa skor pouziva ako zavazie v rukach, teda nutnost drzania pevneho uchopu, nejde len o to vahu ide o aktivaciu svalov a nervovej motoriky na trvale udrzanie niecoho v ruke, pricom na aktivaciu staci vaha aj 500 gramov.

zavzie ktore je pasivne na zapsti a nevyzaduje cielene drzanie v ruke moze tuto motoriku koordinaciu aj narusit a celkovu bezecku techniku aj zhorsit, kdezto aktivne drzanie to zlepsuje.

behanie so zatazou kde je ciel behat s cim vyssou vahou sa bezne robi so zatazou ktora nie je na rukach alebo v rukach ale je pevne pripevnena ci uz ako vesta alebo ako opasok.

vesta by mala mat moznost vahu plynule prodavt a odoberat a celkovy postup sa odporuca tak ako so vsetkym postupne pomale pridavanie a zvykanie si

takze zacat behat s vestou prazdnou a postupne pridavat po gramoch alebo kilach.

moj odhad je ze staci vesta co dovoli max 10kg, vesta 20kg uz je skor na chodzu teda vystupy na kopec a pripadne na staticke cvicenie – drepy vytahy na hrazde a podobne

na celkove pposilovanie je asi tiez vhodne beh s palicami kde sa horna cast posili ovela viac ako ked pasivne na sbe vlece nejake kila, aktivna praca horenj casti tela cez palice da aj lepsie posilovanie aj kondicku

chodza a beh s velkou zatazou najvaic posiluje strukturu chodidla, lytka achilovky a stehna a zadok, ovsem vesta 20kg uz je asi prilis moc pre beh samotny

snad orientacne 10–15 % vahy tela by bolo optimlne bezecke posilovanie ako vaha zatazovej vesty, pre zenu teda okolo 5kg a pre muza 7–10kg.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 08.03.2014 01:20:32

ja to robim zase takto, ze mam obycajny vak, tam si dam 15kg zavazi + na kazdu nohu dam kilo + do ruk po 5kg + do ruk este palice a takto do kopca.. krasny silovo vytrvalostny full body trening

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.03.2014 01:35:38

>> Pally, 08. 03. 2014 01:20:32

Pally tiez vynasam v batohu na kopec 10–20–30kg ale to nie je bezecky pohyb neda sa tak bezecky priamo posilovat aj ked nepriami posilovaci efekt sa na behu prejavi vyzrazne ja to niekedy riesim tak ze podstatna cast zataze v batohu je voda vo flasiach ktoru hore vylejem ak si chcem setrit kolena na zostupe.mam koli tomu doma skladisko 1.5 L plastickcyh flias

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 08.03.2014 03:17:43

>> rudo, 08. 03. 2014 01:35:38

ale mne nejde o zlepsenie behu a myslim ze ani zakladatelovi tohto vlakna (Chci posilovat hlavně břicho, nohy a celkovou kondici.) … heh a s tymi flasami to nie je zly napad.. sice neviem si predstavit 30 kg vo forme vody.. :-D

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.03.2014 03:55:25

>> Pally, 08. 03. 2014 03:17:43

Pally vravim vacsinu vahy v batohu

naprikald ak berem 15kg z toho je 6×1.5L=9kg je to vacsina a dalsie 2kg je moje vlastne pitie, napriklad hporuci caj v sklenenych flasiach ktory hore postuone vypijem tak lezem z kopca uz len s 5kg.

je otazne co sa nazyva beh, s 20kg sa skor bude jednat o akesi silove priskoky

myslym ze posilovat neiktore casti tela nie je nosenim vesty prave najvhodnejsie ako som pisal ide najme o strukturu chodidla a svaly a upony okolo zadku.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

kretek muž 09.03.2014 14:12:01

>> rudo, 07. 03. 2014 22:51:40

Děkuji za informace budu se tím řídit.

>> Pally, 08. 03. 2014 01:20:32

Zajímavý koncept, zřejmě se inspiruji, jak dlouhou trasu běháš?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.