SkiTour: 9 074 závodníků poznávalo Česko na běžkách

ČEZ Ski Tour | 08.03.2015 | přečteno: 8382×

Českem křížem krážem na běžkách! To je heslo největšího seriálu v běhu na lyžích u nás, SkiTour, který se již po osmé postupně představil v Jizerských horách, Orlických horách, Beskydech a Javornících, Jeseníkách a na Šumavě. Společně jsme během šesti závodů ujeli 343 987 kilometrů, což je téměř vzdálenost mezi Zemí a Měsícem. Zeměkouli bychom okolo rovníku obkroužili téměř devětkrát.

Celého seriálu se zúčastnilo 9 074 běžkařů všech věkových kategorií. Závodů se zúčastnili jak profesionální běžkaři, tak i ti, pro které je běžecké lyžování velkým koníčkem. Pro spoustu závodníků byly závody seriálu SkiTour vůbec první, které na běžkách absolvovali.

Nejmladšímu závodníkovi, který se postavil na start, byly 4 roky, nejstaršímu 85 let. Dětí, které si zazávodily v rámci všech šesti závodů SkiTour, bylo bezmála šest stovek. Kromě závodů na kratších i delších tratích si užily i plno zábavy s Martinem Koukalem ve Freestyle parku.

Vůbec poprvé se v rámci SkiTour představil i ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon, jedinečný závod s čelovkami , který zahájil běžkařskou sezonu. Poprvé také dorazila SkiTour do Jeseníků na JeLyMana, který celý seriál zakončil.

Ve Velké SkiTour byli nejúspěšnější Václav Sedláček, vítěz Orlického maratonu a JeLyMana. O 80 bodů skončil v závěsu Pavel Ondrášek. Třetici nejúspěšnějších závodníků dlouhých tratí doplňuje Pavel Janeček s 15 680 body.

Letos se také prvně mohly přihlašovat celé týmy. Nejúspěšnější na kratších i delších závodech byl Atomic Salomon SkiGo team. Tři závodníci z tohoto týmu obsadili nejvyšší příčky v rámci Malé SkiTour. Na prvním místě skončil Martin Hušek, druhý Tomáš Kuthan, bronz bere Jiří Palas.

„Jsme velmi rádi, že SkiTour zažila tak úspěšný ročník. Oproti loňsku, kdy prakticky nebyla zima, se uskutečnily všechny závody. Došlo k rozšíření SkiTour o nové závody, které si získaly přízeň závodníků. Závodníkům jsme také nabídli větší komfort na startu a v cíli v podobě vyhřívané šatny a úschovny oblečení Crafter. Bylo vidět, že si účastníci SkiTour moc užili. Už se těšíme na příští ročník, kdy závodníky i diváky opět překvapíme dalšími novinkami. Zároveň bych chtěl poděkovat našim partnerům, zejména Skupině ČEZ, Volkswagen Užitkové vozy a České poště za podporu,“ říká David Douša z agentury RAUL, která organizuje seriál SkiTour.

Slavnostní vyhlášení výsledků SkiTour proběhne na přelomu března a dubna.