Karásková a Flinta vítězi kultovního Ötillö SwimRunu

Michal Piloušek | 04.09.2018 | přečteno: 2096×

Neuvěřitelný výkon vynesl zkušené české triatlonistce a běžkyni na lyžích Heleně Karáskové úspěch ve sportu, který ještě neexistoval, když se účastnila své první olympiády. Dnes už kultovní Ötillö SwimRun ve Švédsku ovládli se svým parťákem Martinem Flintou v kategorii Mix Týmů. Celkově na 14. místě finišoval Petr Vabroušek s Tomášem Svobodou.

Před několika lety sport Seveřanů, v posledních letech nejmasověji rostoucí multisport – swimrun. To, co je pro triatlonistu Ironman v Koně, je pro swimrunnera Ötillo ve Švédsku, kde tento krásný sport vznikl a každoročně se zde koná mistrovství světa.

Helena Karásková s Martinem Flintou již letos tři závody světové série s úspěchem absolvovali, a patřili tak k velkým favoritům. Svá zlatá čísla vedoucích závodníků světového poháru od začátku potvrzovali a pomalu navyšovali náskok před soupeři. Celkových 65 km, ze kterých 9,5 km tvořilo plavání, zdolali v novém traťovém rekordu 8:16:15, když ten původní překonali o plnou půlhodinu a náskok před druhým mix týmem byl v cíli neskutečných 14 minut! V celkovém pořadí i mezi mužskými týmy to znamenalo 8. místo.

„Plavalo se mi tentokrát opravdu dobře, skoro žádné vlny a voda taky moc slaná nebyla. Závěr byl hodně těžký, nohám se vůbec už nechtělo běžet, jen vidina cíle asi člověka žene dopředu. Bolí mě úplně všechno a chvíli asi ještě bude, ale zážitek to byl opravdu úžasný,“ napsala na sociálních sítích po závodě Karásková. Celkové čtrnácté místo brali zkušený Petr Vabroušek a Tomáš Svoboda časem 8:32:55.

„Sedmdesátiki­lometrový výlet s Tomášem Svobodou do jiné dimenze byl zážitkem na celý život! Ke konci delších plavání v moři jsme byli totálně zmrzlí, na delších běžeckých úsecích pro změnu kompletně uvaření. Zhruba šest hodin jsme bojovali o umístění v top ten. Vzhledem k minimu zkušeností s místní tratí a podobnými podmínkami panovala v cíli s umístěním nakonec velká spokojenost! Největší gratulace patří Heleně Karáskové, která ve dvojici s několikanásobným vítězem Martinem Flintou suveréně vyhrála kategorii mixů!“ popisoval zkušený Ironman Petr Vabroušek na svém Facebooku.

Celkově závod ovládla švédská dvojice Axegard / Flores z týmu Team SportOffice, druhý skončil Sailfish Brödena Bäver team ve složení Fisher / Ekman. Třetí místo brali Olsson s Youngem (Team ARK Swim-run/HUUB).

V ženské kategorii kraloval tým Outdoorexperten složený z Kristin Larsson a Anniky Ericsson, druhé byly Fanny Danckeardt a Desirée Andersson (Team Envol) a třetí Renée Huuva a Charlotte Eriksson (YO Running Club).

Kategorii mixů ovládla Češka Helena Karásková a Martin Flinta (Thule Crew/WolffWera Swimrun), druzí skončili Sam Clark a Marika Wagner (Apollo Sports) a třetí dokončili závod Thomas Schreven a Jasmina Glad-Schreven (Say NO! To Doping).