Orlický maraton se posunul za sněhem, přilákal 800 závodníků

ČEZ Ski Tour | 04.02.2018 | přečteno: 6869×

Šerlich, místo pár desítek nadmořských metrů nad původně plánovaným místem konání Orlického maratonu, se stal na dva dny domovem největšího českého seriálu v běhu na lyžích, série ČEZ SkiTour. V sobotu do cíle 22 km volně dorazil nejrychleji Petr Javůrek za 1:04:46 hodiny, mezi ženami pak olympionička Eva Vrabcová Nývltová (1:07:31).

V neděli to pak byla v cíli doslova smršť, vítězové jednotlivých závodů klasickou technikou na Orlickém maratonu se vešli do několika minut. Na nejdelší trati vyhrál Daniel Máka s časem 1:37:17 hodiny a mezi ženami Anna Adamová Kožíšková za 1:55:33. Na střední distanci byl nejrychlejší Filip Schütz (1:11:28) a Alena Schejbalová (1:22:11). Desítku zdolal nejrychleji Dušan Mrovec za 46:47 minuty a Eliška Srnská (57:58). Do víkendového programu se přihlásilo 824 závodníků.